Braškių kainos muša rekordus | KaunoDiena.lt

BRAŠKIŲ KAINOS MUŠA REKORDUS

Pirmosiomis lietuviškomis braškėmis šiemet pradėta prekiauti itin anksti, o išgirdus jų kainą daugeliui atvimpa žandikaulis. Panorusiesiems pirmiems paragauti šių uogų klaipėdiečiams teks pakloti net 20 eurų už kilogramą.

Praėjusį savaitgalį uostamiesčio turguose lankęsis senjoras sakė nepatikėjęs savo akimis – Lietuvos ūkiuose užaugintų braškių kilogramo kaina viršija pensininko visos savaitės maistui skirtą pinigų biudžetą.

"Tokia brangybė, kad ir valgyti nepadoru. Anksčiau pats turėjau nuosavos žemės sklypelį ir užsiaugindavau savo uogų. Tikrai žinau, kaip kartais nelengva būna tai padaryti. Bet 20 eurų – jau virš visko, nepirkau iš principo", – šyptelėjo klaipėdietis Adolfas.

Šių gėrybių kaina kasmet sukelia didelių aistrų. Jau pernai uostamiesčio turguose ir prekyvietėse atsiradus lietuviškoms braškėms, dienraštis rašė apie šokiruojančius kainų šuolius.

Bet 20 eurų – jau virš visko, nepirkau iš principo.

Žmonės ir tada skundėsi, kad paprastiems mirtingiesiems uogos tapo neįkandamos.

Tąkart 10 eurų už kilogramą pirkėjams atrodė labai daug, tačiau šiais metais viršyti absoliučiai visi rekordai.

Pasak Naujajame turguje atvežtines uogas siūlančios pardavėjos, jei nuo lietuviškų braškių žmones atbaido aukšta kaina, braškės iš Graikijos ir Lenkijos – iškart išgraibstomos.

Turguje sutikta klaipėdietė Irena pripažino: "Nors importinių braškių skonis ne toks geras, šios bent jau yra įperkamos."

"Kai atpigs, paragausime ir lietuviškų", – tarstelėjo pašnekovė.

Pasak Naujojo turgaus direktoriaus pavaduotojo Vidmanto Mickaus, atvežtinės braškės penkiagubai pigesnės už vietines.

Be to, jos parduodamos visus metus ir rinkoje nėra jokia naujiena.

"Lietuviškų braškių turguje dar nemačiau, bet girdėjau, kad kilogramo kaina – 20 eurų. Mes turime lenkiškų ir graikiškų. Kilogramo kaina – 3,5–3,8 euro. Jos niekur ir nebuvo dingusios, vos ne visus metus pardavinėjamos. Taip pat kaip ir šilauogės ar avietės", – teigė Naujojo turgaus direktoriaus pavaduotojas V.Mickus.

Nepigios šiemet ir atvežtinės šilauogės – 100 g kaina siekia 1,10 euro.

Rašyti komentarą
Komentarai (29)

Braske

Lietuvoj niekas nesikeicia tik vis mandriau viskas.....tegul valgo patys savo plastmasines braskes, lopai....

to to elfui

niekas jo neisleido , palatoje wi-fi gaudo...

to elfui

Kaip tave su tokia sunkia diagnoze gydytojai isleido???
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS