Diplomatas: ES svarstymai dėl JAV suskystintų dujų – galimybė Lietuvai | KaunoDiena.lt

DIPLOMATAS: ES SVARSTYMAI DĖL JAV SUSKYSTINTŲ DUJŲ – GALIMYBĖ LIETUVAI

Europos Sąjungos (ES) svarstymai plačiau atverti rinką suskystintoms gamtinėms dujoms (SGD) iš Jungtinių Valstijų galėtų leisti tikėtis kainų kritimo ilgalaikėje perspektyvoje, bet kalbėti apie konkrečius sprendimus dar anksti, sako Lietuvos diplomatas.

Europiečiai pažadėjo amerikiečiams ieškoti būdų įsileisti daugiau JAV automobilių ir SGD, jei JAV prezidentas Donaldas Trumpas (Donaldas Trampas) atsisakys grasinimų įvesti importo tarifus plienui ir aliuminiui iš Europos.

Situaciją antradienį Briuselyje aptarė ES šalių prekybos ministrai. Lietuvai susitikime atstovavęs užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius sako, kad idėja dėl dujų importo galėtų būti naudinga Lietuvai.

„Kuo diskusija apsiribos, iki galo nežinome, bet esame suinteresuoti, kad Europa turėtų kuo daugiau tiekėjų, nes kuo daugiau tiekėjų – tuo didesnė konkurencija ir tuo geresnės kainos“, – BNS telefonu iš Briuselio sakė A. Zananavičius.

Diplomato teigimu, konkretūs būdai, kaip paskatinti amerikietiškų dujų importą, dar nėra detaliai svarstomi.

„Matyt, yra mechanizmai, kaip derėtis dėl ilgalaikių sutarčių, informacijos pasikeitimas. Jeigu bus identifikuojamos reguliavimo kliūtys, bus ieškoma būdų kaip jas panaikinti“, – kalbėjo A. Zananavičius.

Jo duomenimis, Lietuva šiuo metu yra penkta didžiausia JAV SGD importuotoja Europoje po Ispanijos, Portugalijos, Italijos ir Jungtinės Karalystės.

Be didesnio automobilių ir dujų importo, europiečiai taip pat pasiūlė amerikiečiams užmegzti glaudesnį bendradarbiavimą tarp reguliuotojų ir padėti reformuoti Pasaulio prekybos organizaciją.

Europos Komisijos pareigūnai pripažįsta abejojantys, ar ES pasiūlymai įtikins D. Trumpą atsisakyti tarifų plienui ir aliuminiui. Jei jie bus įvesti, ES žada apmokestinti kai kurias JAV prekes.

Rašyti komentarą
Komentarai (4)

Kokios ---- ,,,,galimybes lietuvai,,,

importuojant is jankyno suskistintas dujas Albinute ????? trigubai didesne kaina uz rusiskas ??? su dvigubai mazesniu kaitros koeficentu , vadinasi reikes dvigubai daugiau duju sudegint kad puoda barsciu susisildytum..... Tai kokios tos super puper galimybes lietuvai zdanaviciu albinute a??????

Anonimas

Lietuva NETURI JOKIU GALIMYBIU. Vergu dalia ciulpti ponui bybi. Amerika su didziuliu malonumu pisa Europos muzikus. Europa dabar - uzpelkejes piderasinis liunas pasmerktas ISNYKTI.

Realybė

Melas ir pigi prapogandamankurtams tauškiama straipsnyje. JAV dujos yra pačios brangiausios pasaulyje, todėl jos negali konkuruoti nei su rusiškomis nei norvegiškomis dujomis. Tai yra politinis JAV šantažas Europai. Lietuva gauna brangiausias dujas tarp Baltijos valstybių ir dar turi išlaikyti laivą. Tad džiaugtis nėra kuo, juk easame "skylėje"
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS