Ekspertai prognozuoja: šiemet emigracijos banga turėtų būti mažesnė | KaunoDiena.lt

EKSPERTAI PROGNOZUOJA: ŠIEMET EMIGRACIJOS BANGA TURĖTŲ BŪTI MAŽESNĖ

Ekspertai prognozuoja, kad šiemet  emigracijos iš Lietuvos banga bus mažesnė nei pernai, o imigracija į šalį augs, rodo BNS apklausa.

BNS šią savaitę vienuolikos ekonomistų ir migracijos ekspertų paprašė pateikti prognozes dėl migracijos masto.

Pagal jų prognozes, 2018 metais iš Lietuvos turėtų emigruoti apie 44 tūkst. gyventojų – 4 tūkst. mažiau nei pernai, o į šalį atvyktų apie 31 tūkst. žmonių – 11 tūkst. daugiau. 

„Galvojančius apie emigraciją šiek tiek sulaikys neblogos galimybės išsiderėti didesnį atlyginimą. Jas lems didėjantis darbuotojų trūkumas, kuris vers įmones sutikti su darbuotojų norais“, – BNS sakė Lietuvos banko Makroekonomikos ir prognozavimo skyriaus vyresnysis ekonomistas Tomas Šiaudvytis.

Apklausos dalyvių nuomone, emigraciją taip pat skatina jau išvykę ir užsienyje įsitvirtinę tautiečiai, pritraukiantys draugų ir šeimos narių, taip pat sumažėję emigracijos kaštai ir užsienyje studijuojantys  jaunuoliai.

Tuo metu imigraciją į Lietuvą šiemet, anot ekspertų, labiausiai skatins sugrįžtantys emigrantai ir geresnių darbo sąlygų ieškantys ukrainiečiai bei baltarusiai.

ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto lektorė Eglė Verseckaitė-Grzeskowiak mano, kad didesni atlyginimai traukia darbuotojus iš trečiųjų šalių.

„Užsieniečiams imigrantams lietuviški atlyginimai atrodo daug geresni negu jų pačių šalyse, tad jų motyvaciją galima veidrodiniu principu lyginti su lietuvių emigracijos motyvais“, – tvirtino E. Verseckaitė-Grzeskowiak. 

Statistikos departamento duomenimis, pernai iš Lietuvos emigravo 47,9 tūkst. gyventojų – 2,4 tūkst. (4,8 proc.) mažiau nei 2016 metais, o  imigravo 20,4 tūkst. žmonių – apie 200 (1 proc.) daugiau. 50 proc. pastarųjų sudarė grįžę emigrantai.

Pirmąjį šių metų ketvirtį iš šalies emigravo 10,9 tūkst. gyventojų – 4,8 tūkst. (30,5 proc.) mažiau nei prieš metus, o į Lietuvą imigravo 8,9 tūkst. – 4,5 tūkst. (2 kartus) daugiau. 

Rašyti komentarą
Komentarai (7)

Ponai

Algos mazos, bet ir virsininkui kaskas nepatiko lauk is darbo, niekas nekelia algu, o likusieji dirba uz 2-3zmones. Vat ir lietuva kaip nori taip gyvenk

Anonimas

Atlyginimai mazi.Pravazineji mokescius susimoki gauni ubagu maista kruopas.Zmogeliai su negalia pensininkai niekur neleks.O kas ta 3salis.Mes nuo galo pagal finansus 3.1 rumunai 2vengrai 3Lietuva.Grybui butu per gerai kalejime.Butu priziureta.Reikia skausminancios aplinkybes.

Anonimas

lopai sako reikia 0.5 ml emigrantu. nes nesurenka mokesciu !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS