Ekspertas: elektra gali brangti toliau | KaunoDiena.lt

EKSPERTAS: ELEKTRA GALI BRANGTI TOLIAU

  • 2

Remontuojant elektros jungtį su Švedija "NordBalt", elektros kaina Lietuvoje auga jau trečią dieną iš eilės - dabar ji svyruoja ties 60 eurų už megavatvalandę (MWh) riba.

Neatmetama, kad elektra pabrangs dar trečdaliu, sako ekspertas.

Nepriklausomos elektros tiekėjos "Elektrum Lietuva" smulkaus ir vidutinio verslo klientų vadovas Karolis Bagdonas teigia, kad jungties remontas daro įtaką elektros kainai, bet kokią, pasakyti dar anksti. Be to, kainą lemia ir orai.

"Mano nuomone, galima laukti ir dar aukštesnių kainų -70-80 eurų (...) Orai vis tokie patys karšti. (Hidroelektrinėse - BNS) vanduo toliau sparčiai krenta. Skandinavijoje vandens, palyginti su užpraeita savaite, daugiau pritekėjo, bet kai kabelis išjungtas ("NordBalt" - BNS), mes nelabai ir prieiname prie tų žemesnių kainų", - BNS sakė K. Bagdonas.

Elektros biržos "Nord Pool" Lietuvos zonoje pirmadienio-trečiadienio sandoriams kaina augo nuo 59,68 euro iki 61,27 euro už MWh. Praėjusį savaitgalį kaina buvo mažesnė nei darbo dienomis. Elektra rinkoje šią vasarą - dar iki jungties remonto - yra kainavusi ir daugiau.

4-ojoje Švedijos kainų zonoje (SE4), su kuria Lietuvą jungia "NordBalt" jungtis, trečiadieniui elektros kaina siekė 57,91 euro už MWh, o antradieniui - 61,19 euro už MWh (Lietuvoje antradienį - 60,14 euro už MWh).

Latvijos zonoje kaina trečiadieniui yra aukštesnė negu Lietuvoje - 61,33 euro už MWh - aukščiausia kaina sistemoje.

2016 metų vasarį pradėjusi veikti "NordBalt" jungtis remontui išjungta rugpjūčio 16 dieną. Darbai truks beveik pustrečio mėnesio iki spalio 28 dienos. Dėl gedimų bus keičiamos sausumos kabelių movos.

Rašyti komentarą
Komentarai (2)

sexspertas-elektra brangZzzzz....

po kabylines -sekmokines -grybauskines aferu ...ir pazadu kad viskas pigZzzzz---viskas --- 300% PabrangZzzzzzzz..............

Hm

Debilų šaika iš Vilniaus šaukia. Nuo Rusijos atsijungsim, iš Astravo nepirksim. O kur alternatyva? NordBalt jungtis genda kas ketvirtį,o Rusija jau oficialiai pareiškė kad jie pasirengę mūsų atsijungimui nuo žiedo ir elektros energijos tiekimą gali nutraukti kad ir šiandien. Ką tada šauksit mulkiai?

SUSIJUSIOS NAUJIENOS