Prezidentė pasirašys Lietuvos stojimo į EBPO sutartį | KaunoDiena.lt

PREZIDENTĖ PASIRAŠYS LIETUVOS STOJIMO Į EBPO SUTARTĮ

  • 0

Prezidentė Dalia Grybauskaitė trečiadienį, gegužės 30 dieną, vyksta į Paryžių, kur pasirašys stojimo sutartį dėl Lietuvos prisijungimo prie Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) konvencijos.

Lietuva oficialiai taps 36-ąja stipriausias ir pažangiausias pasaulio ekonomikas vienijančios organizacijos nare.

Lietuvos stojimo ceremoniją pradės Prancūzijos Prezidentas Emmanuelis Macronas, šiai šaliai perėmus pirmininkavimą EBPO. Prezidentė stojimo sutartį pasirašys EBPO Ministrų Taryboje – tai pagrindinė organizacijos vykdomoji institucija.

Narystė EBPO vainikuoja Lietuvos pažangą ir galutinai užbaigia valstybės įsitvirtinimą įtakingiausiose tarptautinėse organizacijose. Įsiliejimas į EBPO klubą pakels ne tik mūsų valstybės prestižą, bet ir atneš apčiuopiamą naudą - gausime iš EBPO aukščiausio lygio ekspertinę pagalbą, užsitikrinsime palankesnį investuotojų vertinimą, pigesnį skolinimąsi ir lengvesnį priėjimą prie prekybos rinkų pasaulyje. Be to, galėsime pasinaudoti ne tik geriausiomis EBPO patirtimis reformuojant šalį, bet ir patys dalyvausime kuriant geriausias valdymo praktikas.

Lietuva yra viena sparčiausiai narystės reikalavimus įgyvendinusių valstybių – vos per 3 metus nuo stojimo procedūros pradžios sugebėjome atlikti visus namų darbus. Pagal EBPO rekomendacijas, reformavome miškų urėdijų ir kelių priežiūros įmonių veiklą, depolitizavome valstybės įmonių valdymą, sustiprinome ir kovą su korupcija. Prezidentė pati inicijavo Baudžiamojo kodekso pataisas, kuriomis dešimteriopai padidintos baudos už korupcinio pobūdžio nusikaltimus.

Šalies vadovei pasirašius stojimo sutartį dėl Lietuvos prisijungimo prie EBPO konvencijos, ją dar turės ratifikuoti Seimas ir deponuoti Prancūzijos vyriausybė. Kartu su Lietuva į EBPO priimama ir Kolumbija.

Taip pat Prezidentė trečiadienį Paryžiuje susitiks su UNESCO Generaline Sekretore Audrey Azoulay ir aptars šios organizacijos reformą bei vaidmenį ginant saviraiškos ir spaudos laisves.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS