„Achema“ mažina gamybos apimtis: stabdo vieną amoniako cechų | KaunoDiena.lt

„ACHEMA“ MAŽINA GAMYBOS APIMTIS: STABDO VIENĄ AMONIAKO CECHŲ

  • 2

Didžiausia Baltijos šalyse azoto ir kitų chemijos produktų gamintoja „Achema“ dėl sudėtingos situacijos priversta mažinti gamybos apimtis ir stabdo dalį įrenginių. Jau nedirba kogeneracinė jėgainė, dalis karbamido cecho, o pirmadienį nuspręsta stabdyti vieną amoniako cechų.

„Achemą“ valdančios grupės akcininkė Lyda Lubienė praėjusią savaitę sakė, kad iškilo reali grėsmė, jog gamykla Jonavoje bus uždaryta, nes „vos alsuoja“.

Gamyklos suvartojamų dujų kiekis, dabar, sumažinus gamybą, sumažės beveik perpus, bet privalomas mokestis suskystintųjų dujų terminalui išlaikyti išliks koks buvęs.

„Achema“ sumoka ketvirtadalį visos terminalo išlaikymo kainos, šiemet tai bus 20 mln. eurų.

Didžiausios Baltijos šalyse azoto ir kitų chemijos produktų gamintojos padėtį blogina ir tai, kad pasaulinės trąšų kainos smukusios, o dujų –nuo žiemos netgi išaugo.

Rašyti komentarą
Komentarai (2)

taip

irmiausia ponas Karbauski reikia, ne kitus kritikuoti ir regzti intrigas, o prisiimti atsakomybę sau, kaip sakė buvęs jūsų bendrapartietis - "visi tyrimai būtų gerai, jei pirmiausia savo veiklą su savo koncernais išsitirtų ponas Karbauskis". Blogiausia, kad daug žalos pridaręs Lietuvai ir ūkininkams, ir visiems kitiems, bando moralizuoti ir mokyti kitus, kaip reikia gyventi. Su savo Rusiškos salietros, atskiestos kitais elementais, dėl kvapo, antidempingine prekyba, už kurią nemoka muitų, paliks Jonavos miesto ir rajono žmones be darbo ir pragyvenimo, šaltinio. Kas galėtų tai paneigti, kad Rusija specialiai pigiau parduoda trąšas, kad Jonavoje kiltų sumaištis ir būtų sužlugdytas trąšų konkurentas, didžiausio Lietuvos "patrioto" Karbauskio rankomis, kuris šiuo metu naudojasi, Lietuvos demokratine institucija seimu, savo verslo ir ne tik, reikalams pridengti

buvo

susidorota su Lubiu AA dabar lieka seima.....

SUSIJUSIOS NAUJIENOS