Vietoj grąžtų gamyklos kyla skandinaviško stiliaus daugiabučiai | KaunoDiena.lt

VIETOJ GRĄŽTŲ GAMYKLOS KYLA SKANDINAVIŠKO STILIAUS DAUGIABUČIAI

  • 4

Renesansą išgyvenančiame Naujamiesčio rajone Vilniuje kyla naujas daugiabučių namų kompleksas „Birželio namai“.

Bendros investicijos į šį projektą sieks 17 mln. eurų. Planuojama, kad pirmieji gyventojai čia galės įsikurti jau kitų metų vasaros pradžioje.

Statys tris daugiabučius

A energinės klasės daugiabučių namų kompleksas „Birželio namai“ statomas šiuo metu vienu perspektyviausių ir paklausiausių sostinės rajonų vadinamame Naujamiestyje, Birželio 23-iosios ir Statybininkų gatvių sankirtoje.

Iki kitų metų spalio 0,88 ha sklype, buvusioje grąžtų gamyklos teritorijoje, iškils trys skandinaviško stiliaus daugiabučiai, kuriuose naujakuriams bus pasiūlyta per 200 1–4 kambarių 30–89 kv. m. butų su balkonais ar terasomis.

Kaip pasakoja statybas vykdančios bendrovės „Keista“ direktorius Gintautas Kazlauskas, „Birželio namai“ – nestandartinis, skandinaviško stiliaus daugiabučių namų kompleksas, ypač patrauklus šiuolaikiniam miesto žmogui ir puikiai įsiliejantis į įgyventą Naujamiesčio aplinką.

„Šioje miesto dalyje ypač gerai išvystyta infrastruktūra, patogus susisiekimas su pagrindinėmis gatvėmis, todėl bet kuri miesto dalis, ypač centras, yra nesunkiai pasiekiama. Visai čia pat yra vaikų darželiai, mokyklos, krepšinio mokykla, kino teatras, Vingio parkas. Be to, šalia ir didžiulis prekybos centras, į kurį net su šlepetėmis bus galima nueiti, o iki senamiesčio – vos 10 minučių pėsčiomis“, – sako G. Kazlauskas.

Ypač didelis dėmesys šiame projekte skiriamas aplinkinės teritorijos sutvarkymui ir gyventojų saugumui, patogumui užtikrinti – net 30 proc. sklypo ploto užims žaliosios erdvės. Gerai apšviestame vidiniame kieme bus įrengtos žaidimų aikštelės vaikams, lauko terasa, mažosios architektūros elementai, taip siekiant sukurti ramias, gyventojui poilsiui skirtas erdves.

Taip pat gyvenamojo komplekso pirmuosiuose aukštuose suplanuotos nuo gatvės gerai matomos komercinės paskirties patalpos. O antžeminėse bei požeminėse aikštelėse bus įrengta daugiau nei 100 vietų automobiliams statyti.

Seka skandinavų pavyzdžiu

Pasak G. Kazlausko, statant „Birželio namus“ remiamasi skandinavų patirtimi, todėl daugiabučių kompleksas išsiskirs ilgaamžiškumu ir geromis eksploatacinėmis savybėmis.

„Skandinavai saugumą supranta taip: viską iškart reikia gerai ir tvariai padaryti, o ne vėliau taisyti, perdaryti, remontuoti ir mokėti pinigus. Ši statyba – ilgaamžė. Kaip specialistas galiu pasakyti, kad ir sau mielai rinkčiausi butą tokiame name, nes tai – pats saugiausias sprendimas, jau pasiteisinęs Skandinavijos šalyse ir pamažu ateinantis į Lietuvą“, – sako „Keista“ vadovas.

Nekilnojamo turto vystymu ir statyba užsiimanti bendrovė „Saulės kopos“ į šį projektą investuoja 17 mln. eurų. Pirmojo korpuso statybas planuojama baigti 2018 m. birželį, kitų dviejų – tų pačių metų spalį.

GALERIJA

  • Vietoj grąžtų gamyklos kyla skandinaviško stiliaus daugiabučiai
  • Vietoj grąžtų gamyklos kyla skandinaviško stiliaus daugiabučiai
  • Vietoj grąžtų gamyklos kyla skandinaviško stiliaus daugiabučiai
  • Vietoj grąžtų gamyklos kyla skandinaviško stiliaus daugiabučiai
  • Vietoj grąžtų gamyklos kyla skandinaviško stiliaus daugiabučiai
Rašyti komentarą
Komentarai (4)

>Atsimenam

Neaiškink.Beretoidu stilius-kuo bjauriau vaizduoti praeitus tarybinius laikus.Gerai kad dar yra kas gyveno tuo metu ir gali pasakyti teisybę.[[]]Taip, išvažiuoti į kapitalistines šalis ne kiekvienas galėjo.Pijokų, banditų, ir susitepusių reputaciją neleisdavo.Neleisdavo važiuot į kapitalistinę šalį ir kol neaplankysi 3 ,,soc.lagerio"šalių(pav.Jugoslaviją, Čekoslovakiją, Vengriją..)Užtai į SSSR, kuri kaip žinome užėmė didžiulę teritoriją nuo Pabaltijo iki Kamčiatkos+dalis Balkanų ir Juodosios jūros šalių, galima buvo važiuoti kiek norėjai.Ir kurnorėjai.Be vizų ir kitų nesamonių.Tik bilietą nusipirk..Tiesa, tam pinigų irgi reikėjo.Ne tokių didelių kaip dabar, bet nemažai.Kas mėgo keliauti-pakeliavo...SSSR teritorija, tarp kitko, buvo kelis kartus didesnė už dabartinį Eurosojuzą.

Mane

tas skandinaviškas-tvartų stilius vemt verčia.Jokios estetikos ir jaukumo

Atsimenam

Aha parašyk kelialapiai 1 ar 2 kartus gyvenime, pats keliauti negalėjai nes viešbučių buvo mažai vietų nebuvo
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS