Buvusi sinoptikė įkalinama nebus, bet turės gydytis ir negyventi su vyru | KaunoDiena.lt

BUVUSI SINOPTIKĖ ĮKALINAMA NEBUS, BET TURĖS GYDYTIS IR NEGYVENTI SU VYRU

Buvusi sinoptikė Tatjana Kempi nebus siunčiama į įkalinimo įstaigą, tačiau turės gydytis alkoholizmą ir negyventi drauge su vyru, prieš kurį smurtavo, nusprendė Vilniaus apygardos teismas, išnagrinėjęs nuteistosios skundą.

Vilniaus apylinkės teismas vasarį nusprendė panaikinti laisvės atėmimo bausmės atidėjimą T. Kempi  po to, kai paskyrus bausmę ji vėl smurtavo prieš savo sutuoktinį. Išnagrinėjusi buvusios sinoptikės apeliacinį skundą, Vilniaus apygardos teismo teisėja Vitalija Norkūnaitė ketvirtadienį paskelbė nutartį, kuria panaikino sprendimą siųsti T. Kempi į pataisos namus.

„Teismas nutarė (...) atmesti Vilniaus probacijos skyriaus teikimą dėl bausmės vykdymo atidėjimo panaikinimo T. Kempi; pakeisti bausmės vykdymo atidėjimo sąlygas, paskiriant papildomas pareigas: skirti papildomą pareigą visą bausmės vykdymo atidėjimo laikotarpį gydytis nuo priklausomybės alkoholiui, taip pat įpareigoti ją  šešis mėnesius gyventi skyriumi nuo nukentėjusiojo ir nesilankyti jo gyvenamojoje vietoje“, – BNS sakė teisėja.

Pasak jos, nors yra formalus pagrindas moterį įkalinti – pradėti du nauji ikiteisminiai tyrimai dėl smurto prieš savo vyrą, be to, ji vartojo alkoholinius gėrimus, atsižvelgta į tai, kad T. Kempi kitas bausmės atidėjimo sąlygas vykdė: lankėsi probacijos tarnyboje, dirba, dalyvavo smurtinį elgesį keičiančiose programose, atlygino turtinę žalą Valstybinei ligonių kasai.

„Kai probacijos tarnyba nustatė, kad ji kartais vartoja alkoholį, jai paskyrė lankytis pas priklausomybių specialistą ir pastaruosius du ar tris mėnesius ji ten ir lankosi, alkoholio nebevartoja“, – kalbėjo teisėja.

Teismas įvertino, kad moteris stengiasi keisti savo elgesį, tačiau tai daryti sunku gyvenant po vienu stogu su sutuoktiniu, su kuriuo nuolat kyla konfliktų. T. Kempi išlaiko ir butą bei savo vyrą, ji teigia, kad šis ją provokuoja smurtauti. Moteris prieš kelerius metus išgyveno skaudžią sūnaus netektį, be to, daugiau Lietuvoje neturi giminių ir draugų.

Pernai gegužės 26 dieną buvusią žinomą sinoptikę teismas pripažino kalta dėl smurto prieš sutuoktinį. Moteris buvo paleista teismo salėje, nes teismas skyrė lygtinę laisvės atėmimo bausmę.

Už visus nusikaltimus teismas moteriai skyrė vienų metų ir devynių mėnesių laisvės atėmimo bausmę. Kadangi ji prisipažino kalta, bausmė sumažinta trečdaliu – iki vienų metų ir dviejų mėnesių.

Anksčiau neteistai pensininkei bausmės vykdymas buvo atidėtas dvejiems metams.

Prokuratūros duomenimis, moteris pernai vyrui smūgiavo keptuve į galvą, medine pjaustymo lentele, plaktuku į plaštaką, tuščiu šampano buteliu smogė į veidą. Nusikaltimo įrankiais taip pat tapo stalo koja ir metalinis virdulys.

Rašyti komentarą
Komentarai (2)

...

Visos moterys - smurto šaltinis, tik nekurios meluoja geriau.

Vitartas

Su savu vyru? Su svetimu vyru, turbūt, gyvent galės?...

SUSIJUSIOS NAUJIENOS