Buvusiai sinoptikei – dar vienas nuosprendis dėl smurto prieš sutuoktinį | KaunoDiena.lt

BUVUSIAI SINOPTIKEI – DAR VIENAS NUOSPRENDIS DĖL SMURTO PRIEŠ SUTUOKTINĮ

Vilniaus apylinkės teismas penktadienį paskelbė dar vieną nuosprendį dėl smurto artimoje aplinkoje buvusiai sinoptikei Tatjanai Kempi.

Už naują smurto atvejį, įvykdytą pernai spalį, moteriai skirta 60 parų, subendrinus su bausme už ankstesnius smurto atvejus, 65 metų T. Kempi skirta galutinė vienerių metų ir trijų mėnesių laisvės atėmimo bausmė, jos vykdymą atidedant.

Teisėja Lilija Tarčevskaja įpareigojo nuteistąją nevartoti alkoholinių gėrimų.  

T. Kempi teismui buvo perduota dėl dviejų smurto epizodų. Ji pripažinta kalta tik dėl vieno epizodo, dėl kito ji išteisinta dėl mažareikšmiškumo.

„Aš paprasta moteriškė, valytoja, aš nesuprantu, kodėl manim taip domisi. Pagal internetą aš žinau, kad žmonės palaiko mane, „žodžiu, laikykis“. Mano vyras nedirba, geria už mano pinigus. Neišeis gyventi atskirtai, nėra pinigų pirkti atskirus butus“, – žurnalistams sakė nuteistoji. T. Kempi nemano, kad turi problemų su alkoholio vartojimu.

Byla buvo išnagrinėta už uždarų durų, nes bylos aplinkybės susijusios susijusios su privačiu gyvenimu, posėdyje kaip ekspertė dalyvavo psichologė.

„Aš prašiau išteisinti trūkstant įrodymų. Šeimyninis konfliktas pagrįstas lytiniu potraukiu. (...). Blogai, kad abu girtauja, begeriant nesutaria dėl kažkokių norų“, – po posėdžio žurnalistams yra sakęs nuteistosios advokatas Stasys Karvelis.

Praeitą savaitę moteriai neatvykus į posėdį, teismas buvo nusprendęs sugriežtinti kardomąją priemonę – rašytinį pasižadėjimą neišvykti pakeisti į suėmimą. T. Kempi teigė, kad į teismą neatvyko dėl ligos.

Balandžio 5 dieną Vilniaus apygardos teismas kitoje byloje dėl smurto prieš vyrą nusprendė nesiųsti T. Kempi į įkalinimo įstaigą, tačiau nusprendė, kad ji turės gydytis alkoholizmą ir negyventi drauge su vyru, prieš kurį smurtavo.

Vilniaus apylinkės teismas vasarį nusprendė panaikinti laisvės atėmimo bausmės atidėjimą T. Kempi po to, kai paskyrus bausmę ji vėl smurtavo prieš savo sutuoktinį. Išnagrinėjęs buvusios sinoptikės apeliacinį skundą, Vilniaus apygardos teismas panaikino sprendimą siųsti T. Kempi į pataisos namus.

Teismas įvertino, kad moteris stengiasi keisti savo elgesį, tačiau atkreipė dėmesį, jog tai daryti sunku gyvenant po vienu stogu su sutuoktiniu. T. Kempi išlaiko ir butą bei savo vyrą, ji teigia, kad šis ją provokuoja smurtauti. Moteris prieš kelerius metus išgyveno skaudžią sūnaus netektį, be to, daugiau Lietuvoje neturi giminių ir draugų.

Beveik prieš metus, gegužės 26 dieną, buvusią sinoptikę teismas pripažino kalta dėl smurto prieš sutuoktinį. Moteris paleista teismo salėje, nes teismas skyrė lygtinę laisvės atėmimo bausmę.

Už visus nusikaltimus teismas moteriai skyrė vienų metų ir devynių mėnesių laisvės atėmimo bausmę. Kadangi ji prisipažino kalta, bausmė sumažinta trečdaliu – iki vienų metų ir dviejų mėnesių. Anksčiau neteistai pensininkei bausmės vykdymas atidėtas dvejiems metams.

Prokuratūros duomenimis, moteris pernai vyrui smūgiavo keptuve į galvą, medine pjaustymo lentele, plaktuku į plaštaką, tuščiu šampano buteliu smogė į veidą. Nusikaltimo įrankiais taip pat tapo stalo koja ir metalinis virdulys.

Dabar nagrinėjamoje byloje smurto įrankiais tapo stiklinė ir taburetė.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS