„Kauno dienos“ studijoje – Art Deco muziejaus įkūrėjai: palengvėjo, kai paskelbėme, kad esame pora Pereiti į pagrindinį turinį

„Kauno dienos“ studijoje – Art Deco muziejaus įkūrėjai: palengvėjo, kai paskelbėme, kad esame pora

2025-03-16 16:50 kauno.diena.lt inf.

Šiandien „Kauno dienos“ studijoje svečiuojasi Karolis Banys ir Petras Gaidamavičius.

Karolis Banys ir Petras Gaidamavičius
Karolis Banys ir Petras Gaidamavičius / Regimanto Zakšensko nuotr.

Socialiniame projekte „Metų kauniečiai“ K. Banys ir P. Gaidamavičius pelnė apdovanojimą „Sėkmės istorija“. Ir sunku įsivaizduoti labiau vertus tokio įvertinimo, nei jie.

Nusipirkę sau butą Gedimino gatvėje Kaune tik ilgainiui vyrai suvokė, kokie kultūriniai klodai jame glūdi ir įkūrė Art Deco muziejų. Sulaukę tokio lankytojų srauto, kurio ir patys nesitikėjo, vieninteliame Lietuvoje Amsterdamo architektūros stiliaus name Vytauto prospekte įkūrė antrą muziejų. Ir vėl sėkmė.

Pamatę Kaimelio dvarą Šakių rajone pradžioje pabūgo pirkinio – per brangus. Tačiau grįždami išvydo tragišką autoįvykį ir suprato, kad gyvenimas per trumpas racionaliems sprendimams. Taip atsirado trečias lankytinas objektas.

O jau kitais metais duris atvers ir ketvirtas K. Banio ir P. Gaidamavičiaus įkurtas muziejus. Paveldo puoselėtojai moderniame pastate įsigijo šių laikų žymiam architektui priklausiusį butą, kuriame atsispindi moderniojo Kauno dizaino istorija.

Pokalbis „Kauno dienos“ studijoje – apie pinigus, sėkmę, meilę darbui ir drąsą atvirai kalbėti apie netradicinę seksualinę orientaciją.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
-
prieš dieną

Jų muziejus pagrinde lanko tūpos bobelės grupėmis, kurios už bilietą sumoka 30€, o vaišinamos 12 € putojančiu vynu aikčioja iš susižavėjimo ir kartoja, kad buvo "smagu" ar "paliko įspūdį", bet jos nekelia realių klausimų (kiek tie interjerai "autentiški", ar baldai išties lietuviški kaip teigiama, nes tokie patys gali būti atvežti iš ir iš Lenkijos, Vokietijos, Čekijos ir t.t.). Niekur tarpukario nuotraukose nemačiau, kad Lietuvoje būtų vien tokiais baldais interjerai apstatyti. Lietuviški art deco daug paprastesni baldai. Juolab tas melas, kad "mūsų seneliai taip gyveno", kai 90% lietuvių gyveno kaimo trobose. Vyrų tose ekskursijose kažkaip nematyti, nebent tokie patys "berniukai", arba pasimetę ir atsitiktinai patekę, nes nepasigilino kas yra organizatoriai.
0
0
-
prieš dieną

Neaišku iš kur šitie du milžiniškus pinigus traukia, kad kone kasmet po naują muziejų "kepa". Kalbu tik apie NT nusipirkimą, bet ir žaibišką jo įrengimą/ įveiklinimą. Renovacija, remontas, sienų analizė, projektų paruošimas, antikvarinių baldų suradimas, restauratorių darbas, - visa tai kainuoja didžiulius pinigus. Nepamirškime dar: antikvarinius paveikslus, knygas, buitinę techniką, persiškus kilimus, dekoracijas. Abu tarpukario butų įrengimai kainavo jiems milijonus. Vien gerų norų neužtenka. Dabar trečias "projektas". Vien to jų "Kaimelio dvare" stovinti Boulle stiliaus spinta kainuoja ~10 000 eurų. Boulle baldai nenormaliai brangūs. Iš kur pinigai?
0
0
kaunietis
prieš 2 d.

Kokia jūs dar pora?? :D Jūs ligoniai. Tfu.... Pasakysiu svečiams, kad tai pe..stų veikla ir praeis noras lankytis.
1
0
Visi komentarai (27)