Mokamose automobilių stovėjimo aikštelėse įrengti automatai paseno. Savivaldybės įmonė "Susisiekimo paslaugos" užsimojo keisti juos naujais. Tam reikėtų apie 4,6 mln. litų investicijų.
Taisyti senų neapsimoka
Stovėjimo bilietus vairuotojams išmušantys automatai Vilniuje skaičiuoja jau daugiau nei dešimtmetį. Pastaruoju metu jie dažnai genda ir yra nepatikimi: automatų konstrukcija seno modelio, todėl ilgapirščiai įgudo tuo naudotis. Be to, šio tipo automatų gamyba nutraukta, todėl iš esmės neįmanoma gauti atsarginių detalių – automobilių stovėjimo aikštelių įrenginių eksploatacija tapo labai brangi.
"Jei kas nors, pavyzdžiui, elektroninė plokštė, sugenda, iš esmės turime keisti didžiąją dalį viso automato. Tai kainuoja žvėriškus pinigus", – "Vilniaus dienai" teigė "Susisiekimo paslaugų" direktorius Gintas Bliuvas.
Dabar veikiantys automatai nesujungti į bendrą sistemą. Anot G.Bliuvo, tai gerokai apsunkina įrenginių priežiūrą.
"Kasdien turime fiziškai apvažiuoti ir patikrinti. Automatus inkasuojame ne tada, kai jie iš tikrųjų yra pilni ir reikėtų tai padaryti. Tai – degalų sąnaudos. Naujus automatus būtų galima sujungti į tinklą ir kompiuterinėje sistemoje stebėti visą informaciją: veikia, sugedo, atėjo laikas inkasuoti, o gal dar neprisipildė? Jei automatas sugedęs, o mes apie tai sužinome ne iš karto, patiriame nuostolių", – skaičiavo G.Bliuvas.
Sprendimus įšaldė rinkimai
Dabar kiekvienas automatas prijungtas prie elektros tiekimo, todėl vien mokesčiams už elektrą per metus išleidžiama apie 120 tūkst. litų. Nauji automatai, anot G.Bliuvo, būtų modernūs ir veiktų naudodami saulės energiją.
"Elektrą atvesti iki kiekvieno automato taip pat kainuoja. Be to, užtrunka laiko, kol parengiamas projektas. Naujus automatus būtų galima statyti be elektros maitinimo, todėl greičiau. Tai ypač aktualu, kai vis dažniau kalbame apie tai, kad centrinėje miesto dalyje neturėtų likti nemokamų automobilių stovėjimo vietų", – savivaldybės planus priminė pašnekovas.
"Susisiekimo paslaugos" stengiasi, kad klausimas dėl modernių automatų būtų iškeltas dar šios kadencijos taryboje.
"Jau antras mėnuo minu slenksčius, kad procedūros pajudėtų į priekį, bet valdžios keičiasi, niekas nenori nieko spręsti. Mes norime greičiau, kad seni automatai dar turėtų bent šiokią tokią prekinę vertę. Tada galėtume juos parduoti antrinėje rinkoje ir susigrąžinti bent šiek tiek pinigų", – atsiduso G.Bliuvas.
Kad būtų patenkintas miesto poreikis, šiuo metu reikėtų įsigyti 306 naujus automatus. Skaičiuojama, kad projektas galėtų atsieiti apie 4,6 mln. litų.
Sukliudė teismai
G.Bliuvas pasakojo, kad sprendimas senus automatus pakeisti šiuolaikiškais buvo priimtas dar prieš trejus metus. Įvyko ir viešojo pirkimo konkursas. Tačiau realūs darbai nepajudėjo, nes prasidėjo teismų epopėja.
"Ji baigėsi tik dabar. Todėl norime skelbti naują tarptautinį konkursą. Procedūros ilgos, todėl negalima gaišti. Pamatus automatams lieti galima tik tol, kol šilta. Darysiu viską, kad projektą įgyvendintume šiemet, kitaip patirsime labai didelių nuostolių, remontuodami senus automatus. Be to, nesurinksime visų pinigų už stovėjimą, kol automatai neveiks", – kalbėjo G.Bliuvas.
Automatus reikėtų keisti ir dėl pasikeitusios mokesčių apskaitos sistemos. Be to, vis dar neprarandama viltis, kad anksčiau ar vėliau e. bilieto naudojimo galimybės bus didesnės ir juo vairuotojai galės atsiskaityti už automobilių stovėjimą. Esant dabartiniams automatams tai būtų neįmanoma.
Naujausi komentarai