Indija kare su terorizmu pasitelks šunis. Jie specialiai apmokyti dėti sprogstamuosius užtaisus ir slaptas kameras ir taip sugauti ar nukauti sukilėlius.
Indijos ir Tibeto pasienio policijos specialistai parengė 6 labradorus, kurie išmokyti nasruose nešti sprogmenis, įsliūkinti į teroristų lindynes, numesti nuotoliniu būdu valdomas bombas, paslėpti slaptas kameras, vykdyti nurodymus anglų ir hindi kalbomis bei interpretuoti kūno kalbą, praneša telegraph.co.uk.
Šie „karo šunys“ – naujausias skirsnis ilgoje gyvūnų naudojimo kariniuose konfliktuose istorijoje. Rusai 4 dešimtmetyje dresavo „prieštankinius“ šunis, kuriuos Antrojo pasaulinio karo metais naudojo vokiečių tankams naikinti.
Prie vokiečių aviganių būdavo pritaisomi sprogmenys. Šunys palįsdavo po priešų tankais, kur turėdavo nukąsti juostas ir palikti sprogmenis su laikmačiais. Vėliau šie gyvūnai paversti „šunimis savižudžiais“, jų dresuotojams nusprendus, kad bus efektyviau detonuoti vis dar pritvirtintus sprogmenis.
Visai neseniai JAV kariai naudojo šunis reide, per kurį Pakistane nukautas Osama bin Ladenas.
Atrodo, kad Indijos kariuomenė šį meistriškumą perkėlė į naują lygmenį: ji išmokė šunis nasruose nešti bombas ir įrašymo įrangą, atsargiai padėti ją, o prieš sprogimą atsitraukti.
„Tai pirmas kartas, kai Indijoje šunų būrys išmokintas padėti bombas, vaizdo ir garso aparatus ir kitą įrangą priešo slėptuvėse. Jie neš juos savo nasruose ir paliks įtariamose slėptuvėse. Tuomet jie raportuos savo dresuotojui ir vadui. Tik tuomet bus žengtas kitas žingsnis – nuotoliniu būdu susprogdinamas užtaisas“, – kalbėjo Indijos-Tibeto policijos pajėgų atstovas D. K. Pandey.
Anot jo, šunys išmokyti iš įtariamų priešininkų pačiupti ginklus, siekiant nustatyti, ar jie po atakos gyvi, bei ruošiantis operacijai skaičiuoti.
„Jei slėptuvėje yra penki priešai, treneris pasakys „trys plius du“ ir šuo sulos penkis kartus“, – pridūrė jis.
Tačiau šis sumanymas Indijoje, kur gyvūnų teisės siejamos su religija, vertinamas prieštaringai. Vis gi D. K. Pandey tvirtina, kad svarbiausia bus šunų saugumas.
„Prieš pasiunčiant šunis į misiją, bus užtikrintas jų saugumas. Jie yra didelis pajėgų turtas, jiems išdresuoti prireikia maždaug metų. Šunys ne tik sveikai maitinami, bet ir dėvi specialius švarkus, užtikrinančius jų saugumą“, – pridūrė jis.
Naujausi komentarai