Lietuvos gyventojų pradelsti įsiskolinimai per rugsėjo mėnesį išaugo daugiau nei 89 mln. litų, iš kurių 30 mln. litų sudaro gyventojų, prieš tai neturėjusių skolų, įsiskolinimai – skelbia kreditų biuras „Creditinfo“.
Rugsėjį gyventojų pradelstos skolos, lyginant su rugpjūčio mėnesiu, didėjo 5 proc. sparčiau ir siekė 1,8 mlrd. litų. Per praėjusį mėnesį gyventojai padengė 66,2 mln. litų pradelstų įsiskolinimų.
Sparčiausiai gyventojų skolos didėjo finansų įstaigoms – bankams, kredito unijoms, greitųjų kreditų įmonėms ir išperkamosios nuomos, lizingo bei vartojimo kreditų bendrovėms, o lėčiausiai pradelstos skolos augo telekomunikacijų kompanijoms ir komunalinių paslaugų įmonėms.
Rugsėjį vyrams atiteko 62 proc. visų Lietuvos gyventojų pradelstų įsiskolinimų, o moterims – 38 proc. Vidutinis vieno vyro pradelsto įsiskolinimo dydis siekia 5 315 litus, atitinkamai vienos moters – 3 599 litus.
Daugiausiai pradelstų įsiskolinimų turi 25-36 metų vyrai ir moterys, o mažiausiai – amžiaus grupė, kuriai priklauso 55 metų ir vyresni gyventojai. Didžiausia dalis visų gyventojų pradelstų įsiskolinimų atitenka 25-36 metų vyrams ir moterims. Iš visų amžiaus grupių pagal pradelstas skolas ryškiai išsiskiria 25-36 metų vyrai, kurių skolos siekia 533 mln. litų.
Vilniečiai turi daugiausiai visų Lietuvos gyventojų pradelstų įsiskolinimų – 23,18 proc., kauniečiai 16,95 proc., o klaipėdiečiai – 9,9 proc. Mažiausią pradelstų skolų skaičių turi Birštono, Neringos, Lazdijų ir Pagėgių gyventojai.
Rugsėjį labiausiai prasiskolinusiais miestais pagal gyventojų ir pradelstų įsiskolinimų skaičiaus santykį buvo Šilutė, Šilalė, Akmenė, Kalvarija, Kelmė, o mažiausiai prasiskolinusiais – Trakai, Švenčionys, Lazdijai, Šalčininkai ir Neringa. Pagal šiuos rodiklius labiausiai prasiskolinusiųjų miestų sąraše Klaipėda yra 14 vietoje, Kaunas – 20, o Vilnius – 24.
Naujausi komentarai