Tyrimas: rykliai puola žmones, nes supainioja juos su ruoniais | KaunoDiena.lt

TYRIMAS: RYKLIAI PUOLA ŽMONES, NES SUPAINIOJA JUOS SU RUONIAIS

Rykliai labai retai puola žmones – o jei taip atsitinka, tai dažniausiai būna „apsipažinimas“. Paskelbtas mokslinis tyrimas patvirtina spėjimą, kad rykliai plaukikus ar banglentininkus dėl jų judesių per klaidą palaiko įprastu savo maistu, pavyzdžiui, ruoniais, rašo britų mokslo žurnalas „Journal of the Royal Society Interface“.

Ekspertai tyrimo metu savo dėmesį sutelkė į baltuosius ryklius. Šie rykliai, kurių žmonės itin bijo, iš didelio atstumo gali pajusti kvapus ir garso bangas, tačiau turi silpną regėjimą.

Anot tyrimo, baltasis ryklys silpnai skiria spalvas ir formas. Jo regėjimas yra šešis kartus blogesnis nei žmogaus. Tai reiškia, kad baltasis ryklys praktiškai negali atskirti žmonių nuo ruonių.

Banglentininkų ir plaukikų judesiai, anot tyrimo, yra panašūs į tuos, kuriuos savo plaukmenimis daro ruoniai. Anot mokslininkų, ypač banglentininkams kyla rizika, kad baltasis ryklys supainios jį su gyvūnu.

Tyrimo metu iš ryklio perspektyvos, tai yra iš apačios, buvo lyginami jūros žinduolių ir plaukiojančių žmonių vaizdo įrašai. Baltasis ryklys iš savo regos lauko nesugeba „vienareikšmiškai vizualiai atskirti žmogaus ir ruonio“, rašo autoriai.

Pernai pasaulyje suskaičiuota mažiau nei 60 atvejų, kai rykliai puolė žmones. Tačiau, anot tyrimo, šios atakos sukelia „neadekvačiai“ didelę baimę, nes iki šiol mažai žinoma apie ryklių elgesį.

Rašyti komentarą
Komentarai (2)

WC

Pasakau dykai, be jokio tyrimo- puola zmones kadangi valgyt nori....

K.Ulvidas \\\\\.../////

Kokia kalba rykliai kalba ???

SUSIJUSIOS NAUJIENOS