Išmaniosios programėlės moksleiviams: įkvėpimui, planavimui ir egzaminams | KaunoDiena.lt

IŠMANIOSIOS PROGRAMĖLĖS MOKSLEIVIAMS: ĮKVĖPIMUI, PLANAVIMUI IR EGZAMINAMS

  • 0

Pirmadienį, moksleiviams ir studentams sugrįžus į klases, prasideda nauji, daug iššūkių ir patirčių atnešiantys mokslo metai. Ta proga ekspertai dalijasi išmaniais patarimais, kaip be streso pasiruošti grįžimui į mokslus ir kaip patobulinti mokymosi procesą. Mobiliųjų telefonų ekspertas Arnoldas Lukošius pristato penkis patarimus, kurie padės pasiruošti mokyklai ir įkvėps sėkmingai mokslo metų pradžiai.

1. Viskas suplanuota

Namų darbai, kontroliniai, testai, pamokos ar papildomi užsiėmimai – moksleivių dienotvarkė išties įtempta. Tam, kad būtų lengviau sekti savo pamokų ar paskaitų laiką ir mokyklines užduotis, gali praversti patogus tvarkaraštis. Nebūtina jo rašyti ranka – geriau pasinaudoti intuityviu, moksleivių ir studentų pamėgtu planuokliu „Class Timetable“.

Šia aplikacija naudotis labai paprasta – tereikia suvesti savo pamokų ar kitų veiklų laikus, pažymėti namų darbų užduotis bei atsiskaitymo datas ir visa jūsų asmeninė dienotvarkė bus išsaugota vienoje vietoje. Programėlėje taip pat galima pasitikrinti savo dienos ar savaitės darbus, užsistatyti priminimus ir užsirašyti pastabas. Išmanusis kalendorius šiuo metu turi daugiau nei 4 milijonus aktyvių naudotojų.

„Class Timetable“

„iOS“ – čia;

„Android“ – čia.

Gamintojo nuotr.

2. Kartojimas – mokslų motina

Didelę dalį mokinio ar studento gyvenimo sudaro ruošimasis pamokoms ir paskaitoms, atsiskaitymams, testams, kontroliniams ar egzaminams. Sėkmingai išmokti pasirinktą temą gali padėti ir išmanioji programėlė. Moksleivių pamėgta „Study Blue“ aplikacija siūlo efektyvų mokymosi būdą – interaktyvias mokymosi korteles. Jas galima kurti patiems arba pasinaudoti kitų mokinių sukurtomis kortelėmis. Taip pat čia galima konkuruoti su savo klasės draugais, rasti naudingos informacijos, pasikartoti pamirštas temas ir stebėti savo mokymosi progresą.

Be kitų temų, verta pasikartoti ir įsidėmėtinos rašybos žodžius. Tokią galimybę siūlo lietuviška programėlė „Įsidėmėtinos rašybos lietuvių kalbos žodžiai“. Čia galima rasti pagrindines lietuvių kalbos rašybos taisykles ir rašybos testus. Nors programėlės turinys suskirstytas pagal klases, ji puikiai tinka visiems – juk taisyklinga rašyba ir lietuvių kalbos puoselėjimas aktualus kiekvienam. Tiesa, šią aplikaciją kol kas gali išbandyti tik „Android“ vartotojai.

„Study Blue“

„iOS“ – čia

„Android“ – čia.  

Gamintojo nuotr.

„Įsidėmėtinos rašybos lietuvių kalbos žodžiai“

„Android“ – čia

Gamintojo nuotr.

3. Įkvėpimui

Net ir pažangiausiems moksleiviams kartais reikia atsikvėpti. Tačiau laisvą laiką galima išnaudoti ne tik smagiai, bet ir labai naudingai – pavyzdžiui, klausantis populiariųjų tinklalaidžių. Jų klausytis galima bet kur ir bet kada, tereikia į savo telefoną parsisiųsti tinklalaidžių ir audio turinio grotuvą „Castbox: the Podcast App“.

Šioje programėlėje galima rasti daugiau nei 95 mln. garso įrašų ir rinktis iš daugiau nei milijono skirtingų tinklalaidžių. Aplikacija itin patogu naudotis, nes visi įrašai yra suskirstyti į kategorijas pagal juose nagrinėjamas temas: naujienų ir politikos, švietimo, istorijos, technologijų, mokslo, kultūros, muzikos, komedijos, sporto ir kitas. Taip pat čia galima rasti ir populiariausias lietuviškas tinklalaides.

„Castbox: the Podcast App“

„iOS“  – čia

„Android“ – čia

Gamintojo nuotr.

4. Pasiruošimas brandos egzaminams

Atėjus laikui laikyti mokyklinius brandos egzaminus, į pagalbą galima pasitelkti ir išmaniuosius įrankius. Vienas tokių – „Android“ vartotojams skirta programėlė „Egzaminai“. Joje galima susipažinti su ankstesnėmis brandos egzaminų užduotimis, sužinoti egzaminų datas ir galimas užduotis.

Tuo tarpu jei mokiniai ruošiasi lietuvių kalbos egzaminui, pravers išmanioji aplikacija „Metai“. Joje galima rasti lietuvių autorių biografijų bei jų kūrybos konspektų rinkinį. Visas čia esantis turinys yra patogiai suskirstytas pagal epochas ir pagal autorius.

O jei norisi pabandyti patiems išspręsti keletą brandos egzaminų, galima apsilankyti svetainėje „Prieš egzaminą“. Čia paruošti visų pagrindinių dalykų išmanūs brandos egzaminų testai – daugiau nei 4,2 tūkst. užduočių moksleiviams, norintiems pasikartoti, įsivertinti savo žinias ir pasiruošti baigiamiesiems egzaminams.

„Egzaminai 2018 – Brandos ir PUPP egzaminai“

„Android“ – čia;  

Gamintojo nuotr.

„Metai“

„Android“ – čia

Gamintojo nuotr.

5. Saugumas pirmoje vietoje

Prasidėjus naujiems mokslo metams, naujiems užsiėmimams ir naujoms veikloms, svarbu pagalvoti ir apie savo saugumą. Visai šeimai bus ramiau, jei bus galimybė žinoti, kur šiuo metu yra kiti šeimos nariai – tai ypač aktualu tėvams į mokyklą leidžiantiems pradinių klasių mokinius ar paauglius. Tokią funkciją suteikia programėlė „Family Locator and GPS Tracker“. Čia galima ne tik stebėti savo šeimos narių judėjimą realiu laiku, bet ir nusistatyti saugias ir pavojingas zonas bei gauti įspėjamuosius pranešimus jas peržengus.

Nerimaujantiems dėl saugumo verta papildomai įsidiegti „bSafe – Personal Safety App“ aplikaciją. Ją turint savo telefone galima bet kada, vos tik pasijutus nesaugiai, paspausti SOS pagalbos mygtuką, kuris automatiškai apie tai informuos artimiausius jūsų draugus ir šeimos narius. Įdomu tai, kad SOS signalą galima aktyvuoti net ir neprilietus telefono – tereikia žodžiu ištarti jūsų sukurtą ir į programėlę įvestą kodinę frazę. Be šios funkcijos, aplikacijoje leidžiama tiesiogiai filmuoti ir įrašinėti garsą, o aktyvavus aliarmą šie įrašai iškart persiunčiami iš anksto pasirinktiems kontaktams.

„Family Locator and GPS Tracker“

„iOS“ – čia

„Android“ – čia

Gamintojo nuotr.

„bSafe – Personal Safety App“

„iOS“ – čia

„Android“ – čia

 

Gamintojo nuotr.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS