JAV ir Japonija sieks bendro astronautų nusileidimo ant Mėnulio paviršiaus | KaunoDiena.lt

JAV IR JAPONIJA SIEKS BENDRO ASTRONAUTŲ NUSILEIDIMO ANT MĖNULIO PAVIRŠIAUS

  • 2

Japonija ir Jungtinės Valstijos pirmadienį pareiškė, kad sieks į Mėnulį išsiųsti pirmą japonų astronautą, sąjungininkėms glaudžiau bendradarbiaujant kosminių projektų įgyvendinimo srityje.

Iki šiol ant Mėnulio paviršiaus buvo išėję tik amerikiečiai. Japonija anksčiau yra sakiusi, kad tikisi nusileisti ant Žemės palydovo iki šio dešimtmečio pabaigos.

JAV prezidentas Joe Bidenas (Džo Baidenas) po pirmo tiesioginio susitikimo su Japonijos ministru pirmininku Fumio Kishida (Fumiju Kišida) Tokijuje nurodė, kad valstybės bendradarbiaus JAV vadovaujamoje programoje „Artemis“, siekdamos išsiųsti žmones į Mėnulį, o vėliau ir į Marsą.

J. Bidenas sakė, kad yra „sujaudintas“ tokio bendradarbiavimo, įskaitant bendradarbiavimą ties kosmoso stotimi „Gateway“, kurią planuojama pasiųsti į orbitą aplink Mėnulį.

„Esu sujaudintas darbo, kurį kartu atliksime aplink Mėnulį (skriesiančioje) stotyje „Gateway“, ir laukiu, kol pirmasis japonų astronautas prisijungs prie mūsų misijos ant Mėnulio paviršiaus pagal programą „Artemis“, – sakė jis spaudos konferencijoje.

Japonų vykdomoje kosminėje programoje pagrindinis dėmesys skiriamas palydovams ir zondams, todėl norėdami keliauti į Tarptautinę kosminę stotį japonų astronautai kreipiasi į JAV arba Rusiją.

Tačiau Japonijos aerokosminių tyrimų agentūra (JAXA) siekia atnaujinti savo gretas – pernai pirmą kartą per 13 metų agentūra pradėjo naujų astronautų atranką.

Ji panaikino reikalavimą, kad kandidatai privalo turėti mokslo laipsnį, ir paragino moteris teikti paraiškas, nes iki šiol visi septyni šalies astronautai buvo vyrai.

Rašyti komentarą
Komentarai (2)

ten juos ir palikt

reiketu... bet matomai ,,,nusileidima Menulyje,,,vel filmuos HOOLIWUDO salese...

:)))

ir lansbirbi kartu paimkit

SUSIJUSIOS NAUJIENOS