JAV: kompanijos „SpaceX“ raketos „Falcon 9“ nuolauža nukrito ūkyje Vašingtono valstijoje | KaunoDiena.lt

JAV: KOMPANIJOS „SPACEX“ RAKETOS „FALCON 9“ NUOLAUŽA NUKRITO ŪKYJE VAŠINGTONO VALSTIJOJE

Vienos iš kompanijos „SpaceX“ raketos „Falcon 9“ pakopų fragmentas nukrito ūkyje Vašingtono valstijoje praėjusią savaitę, kaip informavo penktadienį vietos šerifo biuras, rašo šeštadienį portalas „The Verge“.

Ūkio savininkas, nenorintis, kad jo vardas būtų minimas, aptiko nukritusią detalę, kuri paliko „keturių colių įdubimą žemėje“, savo sklype praėjusį savaitgalį ir paskambino policijai. Pirmadienį pas jį atvyko vietos policijos seržantas. „Žinoma, nei nuosavybės savininkas, nei seržantas nėra raketų specialistai, bet, turėdami omenyje tai, kas vyko prieš kelias dienas, jie nusprendė, kad tai gali būti nuolaužos po „Falcon 9“ paleidimo“, – komentavo radinį Granto apygardos šerifo biuro atstovas Kyle`as Foremanas.

Seržantas paskambino bendrovei „SpaceX“, kurios atstovai patvirtino, kad nuolauža, ko gera, tikrai priklauso jiems, ir nusiuntė darbuotojų jos paimti. Pasak portalo, „SpaceX“ neatsakė į prašymą pakomentuoti incidentą.

Anot vietos pareigūnų, aukšto slėgio rezervuaras su kompozitiniu apvalkalu nukrito suirus antrajai „Falcon 9“ pakopai virš Oregono ir Vašingtono valstijų kovo 26 d.

Harvardo-Smitsono astrofizikos centro mokslininkas Jonathanas McDowellas stebėjo antrąją pakopą. Pasak astrofiziko, jos sugrįžimas nebuvo netikėtas, bet laikas ir vieta buvo staigmena. „Šiek tiek keista, kad pakopa nepaliko orbitos kontroliuojama dar kovo 4 d. Atrodo, kad kažkas vyko ne taip, bet „SpaceX“ nieko apie tai nepranešė“, – pareiškė J. McDowellas.

Daugelis Vašingtono valstijos gyventojų kovo 26 d. galėjo matyti švytėjimą danguje, kai tankiuosiuose atmosferos sluoksniuose sudegė nešančiosios raketos „Falcon 9“ antrosios pakopos dalys. Šią raketą kovo 4 d. paleido kompanija „SpaceX“, kad išvestų į orbitą 60 mikropalydovų „Starlink“.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS