NASA uždegė žalią šviesą pirmajam pilotuojamam skrydžiui „SpaceX“ erdvėlaiviu | KaunoDiena.lt

NASA UŽDEGĖ ŽALIĄ ŠVIESĄ PIRMAJAM PILOTUOJAMAM SKRYDŽIUI „SPACEX“ ERDVĖLAIVIU

  • 4

NASA penktadienį pranešė uždegusi žalią šviesą kitą savaitę planuojamam pilotuojamam kapsulės „SpaceX“, kuria į kosmosą kils du astronautai, skrydžiui.

Tai bus pirmasis pilotuojamas skrydis iš JAV teritorijos po devynerių metų.

Aukščiausi JAV kosmoso agentūros ir Elono Musko (Ilono Masko) bendrovės pareigūnai nuo ketvirtadienio dalyvavo pasitarimuose Kennedy (Kenedžio) kosminiame centre Floridoje dėl galutiniių patikrinimų prieš gegužės 27 dieną numatytą misiją, kuri įvyks koronaviruso pandemijos metu.

„Pasirengimo skrydžiui peržiūra baigta! NASA „SpaceX Crew Dragon“ misijai leista ruoštis kilimui“, – tviteryje pranešė JAV kosmoso agentūra.

Planuojama, kad raketa su astronautais Robertu Behnkenu (Robertu Benkenu) ir Douglasu Hurley (Daglasu Harliu) startuos gegužės 27 dieną 16 val. 33 min. vietos (23 val. 33 min. Lietuvos) laiku iš Kennedy (Kenedžio) kosminio centro. Raketa skris į Tarptautinę kosminę stotį (TKS), kurioje šiuo metu yra du rusai ir vienas amerikietis.

Nuo 2011 metų, kai buvo užbaigta daugkartinio naudojimo erdvėlaivių „Space Shuttle“ programa, JAV astronautai į Tarptautinę kosminę stotį buvo skraidinami Rusijos erdvėlaiviais „Sojuz“.

Jei „SpaceX“ misija pavyks, JAV pasieks savo tikslą ir nebeturės mokėti už vietas „Sojuz“ raketose, kad jos astronautai galėtų pasiekti TKS.

Pastaraisiais metais JAV išleido milijardus dolerių „SpaceX“ ir „Boeing“, siekdama susigrąžinti galimybę siųsti astronautus į kosmosą.

Rašyti komentarą
Komentarai (4)

Čiubaka

hmm, masko žaisliukai turi tendenciją dažnai susinaikinti ore

be rusisku raketu varikliu

jankiai neatsiplestu nuo zemes.......rusai nustos tiekt variklius , jankynuj kosmosas bus TABU.....

To hee

Tu žlugęs debilas...
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS