Rekordą pasiekusi australė šeštą kartą laimėjo lenktynes laiptais | KaunoDiena.lt

REKORDĄ PASIEKUSI AUSTRALĖ ŠEŠTĄ KARTĄ LAIMĖJO LENKTYNES LAIPTAIS

• 0

Kasmetines moterų lenktynes dangoraižio „Empire State Building“ laiptais šeštą kartą laimėjo australė ir tai yra rekordas moterų kategorijoje.

Suzy Walsham (Sjuzi Volšam) 1 576 laiptų pakopas į apžvalgos aikštelę 86-ajame aukšte trečiadienį vakare įveikė per 12 minučių ir 30 sekundžių.

Vyrų lenktynes pirmą kartą laimėjo vokietis Christianas Riedelis (Kristianas Ridelis), kuriam prireikė 10 minučių ir 16 sekundžių.

Šimtai žmonių iš viso pasaulio, tarp jų – keli garsūs sportininkai, buvo užsirašę dalyvauti lenktynėse įžymiajame Niujorko dangoraižyje.

Renginį – vieną garsiausių pasaulyje bėgimų į dangoraižius – organizuoja „New York Road Runners“, kuri taip pat rengia Niujorko maratoną.

Pirmos bėgo elitinės vyrų ir moterų grupės, o vėliau – paprasti dalyviai, kas kelias sekundes startavę grupelėmis, kad būtų išvengta spūsčių.

Pernai S.Walsham moterų lenktynes laimėjo su 11 minučių ir 57 sekundžių rezultatu, o vyrų lenktynių nugalėtoju tapo norvegas Thorbjornas Ludvigsenas (Torbjornas Ludvigsenas), su 10-čia min. ir 6 sekundėmis.

Vyrų rekordas yra 9 min. ir 33 sek., kurį 2003-iaisiais pasiekė australas Paulas Crake'as (Polas Kreikas), o moterų rekordą – 11 min. ir 23 sek. – 2006 metais pasiekė austrė Andrea Mayr (Andrėja Mair).

Vokietis Thomas Doldas (Tomas Doldas) yra pasiekęs daugiausiai pergalių šiose lenktynėse (vyrų grupėje) – septynias.