Nutrūktgalvio keliautojo sėkmė: per 122 dienas statine perplaukė Atlantą | KaunoDiena.lt

NUTRŪKTGALVIO KELIAUTOJO SĖKMĖ: PER 122 DIENAS STATINE PERPLAUKĖ ATLANTĄ

  • 0

Prancūzų keliautojas Jeanas-Jacques'as Savinas (Žanas Žakas Savenas) perplaukė Atlanto vandenyną pagal užsakymą pagaminta statine; tai jam pavyko padaryti per 122 dienas, pranešė laikraštis „La Coix“.

„Prancūzų keliautojas 72 metų Jeanas-Jacques'as Savinas išvakarėse baigė savo 122 dienų kelionę statinėje per Atlanto vandenyną. Gruodį į kelionę iš Kanarų salų pradėjęs keliautojas per keletą mėnesių pasiekė Karibų baseiną, kirto pusiaują“, – rašoma leidinyje.

Šiuo metu statinė „dreifuoja link Floridos“, nors keliautojui reikia rasti uostą, kuriame jis galėtų persėsti į krovininį laivą, galintį jį su visa statine nuplukdyti į Martinikos salą Karibų jūroje, kur jo laukia šeima.

J.-J. Savino 3 m ilgio ir 2,1 m skersmens oranžinė statinė yra padaryta iš dervuotos, labai sustiprintos faneros, turinčios atlaikyti bangas ir potencialias orkų atakas.

Kapsulėje, kuri tuščia sveria 450 kg, yra 6 kv. m gyvenamoji erdvė su virtuvėle, gultu ir sandėliuku.

„Į tokiai neįprastai kelionei Jeaną-Jacques'ą Saviną įkvėpė vieno prancūzų gydytojo, biologo ir keliautojo Alaino Bombardo (Aleno Bombaro) – 1952 metais gumine valtimi perplaukusio Atlantą nuo Kanarų salų iki Barbadoso – žygdarbis“, – rašoma „La Croix“.

Per kelionę jo dienos daugiausia ėjo sklandžiai, tačiau buvo ir keli kartai, kai jis vos išvengė rimtų pavojų. „Išgyvenau tik aštuonias sunkias naktis, o viena jų buvo itin sunki“, – sakė jis.

Vasario pabaigoje į jį vos neįsirėžė prekinis laivas, neatsiliepęs į jo radijo pranešimus.

Tačiau pavojingiausią akimirką J.-J. Savinas išgyveno kovo 28 dieną, kai jo statinę talžė milžiniškos bangos, galėjusios ją apversti.

Prisirišęs saugumo virve, J.-J. Savinas išropojo bandyti grąžinti į vietą vertikalaus stabilizatoriaus, bet buvo nublokštas ir pakibo ant pažastų, kartais atsidurdamas visiškai po vandeniu.

Jam prireikė pusės valandos, kol įsiropštė atgal. Vėliau keliautojas socialiniame tinkle „Facebook“ paskelbė smarkių savo sumušimų nuotraukų.

Vėliau jis planuoja parašyti knygą, be to, sulaukia daug prašymų skaityti paskaitas.

J.-J. Savinas, buvęs desantininkas, aktyvus trikovininkas, jau yra numatęs kitą iššūkį: jis nori nelydimas perplaukti Lamanšo sąsiaurį.

GALERIJA

  • Nutrūktgalvio keliautojo sėkmė: per 122 dienas statine perplaukė Atlantą
  • Nutrūktgalvio keliautojo sėkmė: per 122 dienas statine perplaukė Atlantą
Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS