Rusų ekstremalas pasiekė leidimosi virve greičio ir ilgio rekordą | KaunoDiena.lt

RUSŲ EKSTREMALAS PASIEKĖ LEIDIMOSI VIRVE GREIČIO IR ILGIO REKORDĄ

  • 0

Ekstremalas iš Rusijos Maksimas Čistiakovas Kryme nuo kalno Sokolas nusileido 2 kilometrų ilgio vadinamuoju „zip-line“ ir pasiekė greičio rekordą - 232 km/val. 2022 metrų ilgio zip-line - ilgiausia ekstremali virvinė pramoga pasaulyje.

Įspūdingą projektą rusai pavadino "Outdoor 2013". Ne vieną zip-line įrengę ekstremalai nuo Sokolo kalno iki Sudako įrengė net 2022 metrų ilgio galimybę ekstremaliam nusileidimui.
Idėja įrengti zip-line nuo Sokolo kalno iki Sudako, kaip, beje, ir daugelį kitų, kilo vienam iš projekto dalyvių - Nikolajui Poplavko, kuris jau septynis metus įrenginėja šias ekstremalias pramogas. 

Projekto "Outdoor 2013" dalyviai seniau buvo įrengę dar kelis įspūdingus zip-line: 2008 metais 520 metrų ilgio virš Ternavos upės (Kameneco-Podolskio apylinkėse), 2009 metais 700 metrų ilgio per Dnestro upę.

"Norėjome įrengti 2014 metrų ilgio zip-line, artėjančių 2014 metų proga, bet padarėme šiek tiek ilgesnę, - teigė Andrejus Verčenko. 2022 metrų ilgio zip-line - ilgiausias Rusijoje ir vienas ilgiausių pasaulyje. - Ilgiausiuose pasaulyje zip-line Peru, PAR naudojami metaliniai trosai, tačiau tai - daugiau nei tonos svoris. Iki mūsų pakilimo vietos buvo tik siauras takelis. Todėl mes įrengėme virvinę trasą. Beje, tai ilgiausias pasaulyje virvinis zip-line. Į kalną virves, kurias gavome po specialaus užsakymo, nešėme kuprinėse. Ji svėrė apie 200 kilogramų."

Rusų projekte dalyvavo apie 50 žmonių, taip pat parko "Sky Park" darbuotojai. Ne tik maskviečiai, bet ir ukrainiečiai - iš Kijevo, Charkovo, Dnepropetrovsko.

"Didelį darbą atliko instruktoriai, o skrydis... 50 sekundžių pralėkė labai greitai. Ir reikia dar išskleisti stabdymo parašiutą. Jį išmetus lieka tik staigus stabtelėjimas ir lengvas nusileidimas" , - pasakojo ekstremalas.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS