Eiguliuose – netikėtumai perkant pieną ir kiti šokio nuotykiai | KaunoDiena.lt

EIGULIUOSE – NETIKĖTUMAI PERKANT PIENĄ IR KITI ŠOKIO NUOTYKIAI

  • 0

Tarptautinis scenos menų festivalis „ConTempo“ kartu su „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ ruošia įspūdingą šių metų programą su daugiau kaip 140 pasirodymų. Pirmieji renginiai – jau liepą.

Kartų jungtys

Festivalio programoje – specialiai Kauno Eigulių mikrorajonui pritaikyta menininkių Agnietės Lisičkinaitės ir Gretos Grinevičiūtės („Be kompanijos“) šokio ekskursija „Einu pirkti pieno“. Tai sostinėje daug dėmesio sulaukusi šiuolaikinio šokio kūrėjų meninė ekskursija. Festivalį „ConTempo“ apšildančios savaitės metu, liepos 14–17 d., komanda pažvelgs į, atrodytų, paprasto miesto rajono įprastą dieną ir paieškos to, kas mūsų gyvenimuose sukuria pasaką. Arba paklaus, kaip mes kuriame pasakas kasdienybei.

„Kartais užsibūname buityje ir vietas, pro kurias praeiname dažniausiai, matome lygiai taip pat. Jei pažvelgtume atidžiau, pamatytume kažką naujo. Šiose šokio ekskursijose daug kalbame apie senyvus žmones, kurie matomi miesto mikrorajonuose vaikštantys, sėdintys ant suoliukų, o juk jie – tai begalė istorijų“, – pasakoja kūrėjos.

Eigulių mikrorajonas man asocijuojasi su balta močiute – taip vadindavome mano prosenelę, mamos močiutę, kuri gyveno ten su proseneliu Juozu.

Drauge su dramaturge Sigita Ivaškaite kūrėjos vaikščiojo pasirinktu spektaklio maršrutu, diskutavo, tyrinėjo rajoną ir adaptavo dramaturgines idėjas specialiai Eiguliams. Ištrūkus iš užburto rato centrinėse miestų dalyse, pasakų motyvai ir personažai tapo natūralia priemone bandant suprasti, prisijaukinti ir perprasti vietovę.

Šiuolaikinio šokio menininkės atskleidžia, kad ši ekskursija Eiguliuose bus kur kas asmeniškesnė, nei jau rodyta Vilniaus Šeškinėje: čia užaugęs vienas iš spektaklio atlikėjų – Mantas Stabačinskas, apie šį rajoną daug ir A.Lisičkinaitės prisiminimų.

„Eigulių mikrorajonas man asocijuojasi su balta močiute – taip vadindavome mano prosenelę, mamos močiutę, kuri gyveno ten su proseneliu Juozu. Vėliau tame pačiame bute gyveno ir mano močiutė Idalija. Tas butas labai mažas ir kupinas begalės vaikystės ir paauglystės prisiminimų. Būtent nuo šiame bute sėdinčios mano močiutės Idalijos ir prasidės ši ekskursija“, – išduoda A.Lisičkinaitė.

Kuriant „Einu pirkti pieno“ menininkės glaudžiai bendradarbiauja su senjorų bendruomene, šįsyk pasirodyme išvysime Kauno kultūros centre Godos Laurinavičiūtės vedamas šiuolaikinio šokio pamokas lankančias moteris. Šiuos Šiuolaikinio šokio asociacijos organizuojamus užsiėmimus lanko ir A.Lisičkinaitės močiutė Idalija, M.Stabačinsko mama.

Įtrauks: italų menininko P.Marullo „Wreck“ – tai judesį, garsą, vizualinį meną jungiantis performansas. / Organizatorių nuotr.

Renginiai – ne tik Kaune

Šių metų „ConTempo“ renginiai kelsis ir į Kauno rajoną ir aplink esančius miestelius. Programą apšildančiosios savaitės metu italų menininko Pietro Marullo kūrinys „Wreck“, įgyvendinamas su Lietuvos muzikos ir teatro akademijos šokio ir judesio katedra, nemokamai bus pristatytas Kačerginėje, Zapyškyje ir Babtuose.

Tai tarpdisciplininis performansas, jungiantis judesį, garsą, vizualinį meną ir kalbantis katastrofos metaforomis. Nauja realybė kuriama judant didžiuliam plastikiniam pripučiamam ir pagalvę primenančiam objektui, kuris atrodo kaip grobį medžiojantis plėšrūnas, praryjantis ir išspjaunantis aplinkui judančias žmonių figūras.

Svaiginantis pavojus

Sužadinusi smalsumą patirti dar daugiau scenos meno, festivalio programa tęsis rugpjūčio 1–21 d. Čia vyks daugiau kaip 140 pasirodymų. Vieno įspūdingiausių – pasaulinės žvaigždės, prancūzų kūrėjo Boriso Gibé „L'absolu“ – bilietai – jau prekyboje.

Unikalus, nenuspėjamas, paliečiantis giliausias žmogaus sielos gelmes – taip kritikų yra apibūdinamas abejingų nepaliekantis metafizinis cirko ir šokio spektaklis „L'absolu“. Šis akrobatinis pasirodymas – intensyvus ir kupinas svaiginančio pavojaus.

Grakščiu judesiu B.Gibé prisiliečia prie vidinių gelmių ir įkūnija nuolatinę žmogaus kovą su savimi, kurioje netrūksta tragedijos, transformacijų, begalybės ir absoliutumo paieškų. Specialiai šiam pasirodymui Kaune bus sukonstruota 12 m metalinė konstrukcija „Silo“, kurioje ne tik vyks pasirodymas, bet ir numatytas ribotas vietų skaičius žiūrovams. Tad organizatoriai ragina pasirūpinti bilietais iš anksto.

GALERIJA

  • Eiguliuose – netikėtumai perkant pieną ir kiti šokio nuotykiai
Organizatorių nuotr.
Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS