Kaune pristatoma J. Naujalio gimimo 150-osioms metinėms skirta meninė kompozicija | KaunoDiena.lt

KAUNE PRISTATOMA J. NAUJALIO GIMIMO 150-OSIOMS METINĖMS SKIRTA MENINĖ KOMPOZICIJA

Antradienio vakarą Maironio lietuvių literatūros muziejaus padalinyje - Juozo Grušo memorialiniame muziejuje - vyks literatūrinės-muzikinės kompozicijos „Kėlęs lietuvių dvasią ir tautinę savimonę...“ pristatymas.

Programos kūrėjai Violeta ir Antanas Bakučiai šią kompoziciją paskyrė artėjančioms kompozitoriaus Juozo Naujalio 150-osioms gimimo metinėms.

Anot muziejaus pranešimo, renginio dalyviai šalia įdomių J. Naujalio gyvenimo ir kūrybos faktų išgirs ne vieną lietuvių muzikos patriarcho dainą poeto Maironio žodžiais, sužinos apie didžiųjų tautinio-kultūrinio atgimimo asmenybių bičiulystę bei kūrybinį bendradarbiavimą, jų sukurtų dainų populiarumą ir prasmę.

Maironis įamžino savo bičiulį poemoje „Jaunoji Lietuva“, o J. Naujalio kūrinys „Lietuva brangi“ Maironio žodžiais ir šiandien vadinamas neoficialiu Lietuvos himnu. Seimas 2019-uosius paskelbė J. Naujalio metais.

J. Naujalis (1869-1934) vadinamas vienu iš lietuvių tautinės savimonės ugdytojų. Jis buvo kompozitorius ir chorvedys, vienas iš lietuvių profesionalios muzikos pradininkų, dainų švenčių organizatorių.

J. Naujalio gimimo 150-ųjų metinių proga ypač daug renginių vyks jo gimtinėje - Kauno rajone, Raudondvaryje. Čia veikia ir Kauno rajono muziejus, kuriame įkurta J. Naujaliui skirta ekspozicija. J. Naujalio vardu pavadinti įvairūs muzikos konkursai, tradiciškai daug jo kūrybos atliekama dainų bei kitokiose šventėse.

 

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS