Kaune – tarptautinis gimnazistų frankofoniškų teatrų festivalis | KaunoDiena.lt

KAUNE – TARPTAUTINIS GIMNAZISTŲ FRANKOFONIŠKŲ TEATRŲ FESTIVALIS

Kaunas pagrįstai didžiuojasi 2022 m. Europos kultūros sostinės titulu, kūrybingų, aktyvių ir laimingų žmonių miestas gavo progą prisistatyti pasauliui.

Miestiečiai jau spėjo priprasti perversti "Kaunas pilnas kultūros" leidinėlio puslapius gerdami savo rytinę kavą. Jis tikrai prisidėjo prie to, kad kiekvienas renginys mieste sulaukia gyventojų susidomėjimo ir suburia savo auditoriją.

Kaune veikianti LSMU gimnazija šį pavasarį taps prancūziškosios kultūros ir teatro traukos vieta. 2018 m. balandžio 15 – 20 dienomis ji visus miestiečius kvies į tarptautinį gimnazistų frankofoniškų teatrų festivalį "Festival des Festivals", kuris vyks LSMU Veterinarijos akademijos Iškilmių salėje, miestelyje, įsikūrusiame akademijos parke ir miesto viešosiose erdvėse.

Truputis istorijos

"Festival des Festivals" organizatorė ir sumanytoja yra belgų asociacija "Artdrala". Idėja suburti draugėn prancūzų kalbai ir teatrui neabejingus gimnazistus kilo prancūzams, tik vėliau "Artdralos" būstinė oficialiai buvo perkelta į Belgiją. Šiai organizacijai priklausančios šalys rengia kasmetinius nacionalinius frankofoniškojo teatro festivalius, kurių nugalėtojai deleguojami į "Festival des Festivals", pamečiui vykstančius tai Prancūzijoje, tai kitoje Europos ar Afrikos valstybėje.

2018 m. - Lietuvos metai

13 valstybių atstovai susitinka Lietuvoje, kur pristatys geriausius savo pasirodymus, dalyvaus profesionalių Europos animatorių vedamose ateljė ir forumuose, bet svarbiausia - jie susiras naujų draugų, kurie iš virtualių virs realiais.

Festivalyje šiais metais matysime: Serbiją, Rumuniją, Kanadą, Prancūziją, Rusiją, Vengriją, Burkiną Fasą, Egiptą, Turkiją, Bulgariją, Italiją, Ispaniją , Čekiją ir Lietuvą.

Visi pasirodymai nemokami, prancūzakalbiai miestiečiai gali sekti festivalio naujienas ir švęsti kultūrą kartu.

GALERIJA

  • Kaune – tarptautinis gimnazistų frankofoniškų teatrų festivalis
  • Kaune – tarptautinis gimnazistų frankofoniškų teatrų festivalis
  • Kaune – tarptautinis gimnazistų frankofoniškų teatrų festivalis
  • Kaune – tarptautinis gimnazistų frankofoniškų teatrų festivalis
Organizatorių nuotr.
Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS