Iš Kauno marių dugno kils legendos | KaunoDiena.lt

IŠ KAUNO MARIŲ DUGNO KILS LEGENDOS

  • 0

Gegužę Kiemų švente Laisvės alėjoje pradėtas, visą vasarą mieste ir rajone trukęs Kiemų festivalis artėja prie simbolinės pabaigos.

Baigiamasis "Kaunas 2022" bendruomenių platformos "Fluxus Labas" inicijuotas festivalio akcentas – rugpjūčio 25 d. Samylų kaime vyksiantis tradicinis, penktus metus organizuojamas renginys "Pėdos marių dugne". Jo metu atgis Kauno marių dugne nuskendusių bendruomenių – lietuviškosios Atlantidos – legendos.

Prieš 59 metus, kai buvo statoma Kauno hidroelektrinė, prireikė užtvenkti Nemuną – iš būsimųjų Kauno marių dugno iškelti 35 kaimai, 721 sodybos. Jų gyventojai iki šių dienų prisimena savo krašto istorijas. Jas bei unikalias tradicijas, amatus bei papročius Samylų gyventojai siekia ateinančioms kartoms – tai ir įkvėpė organizuoti kasmetinį renginį. Ankstesniais metais renginiuose pristatytos tokios tradicijos kaip šiaudų kaimas, turgus, vestuvės iš marių dugno, sielių kelias iš marių dugno. Šiemet, minint Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį, istorinę atmintį sužadins legendos.

Jau pavasarį Kauno rajono bendruomenės buvo pakviestos kartu kurti legendų herojus ir taip prikelti marių laumes, velnius ir kitas stebuklingas esybes. Prie kūrybinių dirbtuvių prisijungė ir "Kaunas 2022" organizuotos tarptautinės jaunimo stovyklos "100 pirmų kartų" dalyviai. Įkvėpti Samylų įlankos, Ryčio Zemkausko ir renginio "Pėdos marių dugne" organizatorės Eglės Targanskienės (Samylų kultūros centras) sukūrė legendas, kurias lazerių ir garso instaliacijų pavidalu galėjo išgirsti liepos 14-ąją vykusio "Netikėtumų festivalio" lankytojai, užsukę į požeminę perėją Kauno senamiestyje.

Prie renginio "Pėdos marių dugne" sėkmės, kaip ir kasmet, vietos bendruomenė prisideda ne tik idėjomis, bet ir rankomis, netgi rekvizitais – instaliacijoms, kitoms programos dalims reikalingais daiktais. Programa formuojama taip, kad būtų aktuali ir vietos gyventojams, ir atvykstantiesiems iš kitur, didelis dėmesys skiriamas interaktyviai veiklai.

Rugpjūčio 25 d. Samylų įlankoje skambės "Legendų misterija" su vaidybos ir džiazo improvizacijomis, veiks interaktyvūs edukaciniai kiemai, legendų herojų kūrybinės dirbtuvėlės, vyks gaidžių varžytuvės, laumės atskleis senovines grožio procedūrų paslaptis. Legendas padės sekti atlikėjai Laura Remeikienė kartu su choru "Chameleonas" bei Vilius ir Violeta Tarasovai kartu su ritmo grupe. Šventėje, kaip ir kasmet, dalyvaus ir Kauno rajono mėgėjų meno kolektyvai.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS