Kauno menininkų namai kviečia jaunuolius mokytis rišliai ir drąsiai reikšti mintis | KaunoDiena.lt

KAUNO MENININKŲ NAMAI KVIEČIA JAUNUOLIUS MOKYTIS RIŠLIAI IR DRĄSIAI REIKŠTI MINTIS

  • 0

Sakytinio žodžio poezija – slemas – Lietuvoje per keletą metų tapo aktualia platforma, kur jauni žmonės atranda savo balsą kalbėti apie asmenines, socialines, politines ir kultūrines problemas. Kauno menininkų namai 16–18 metų jaunuolius, norinčius įgalinti savo žodžius, išmokti rišliai ir drąsiai reikšti mintis, kviečia į tarptautinę stovyklą „Žodžiai nuo sienų“.

Keturių dienų tarptautinė vasaros stovykla, kuri vyks rugpjūčio 19–22 d., kvies kurti rašymo ir skaitymo dirbtuvėse drauge su bendraamžiais iš Latvijos, Lietuvos ir Estijos, naudoti netradicinius literatūros formatus aktualiausių mūsų laikų problemų nagrinėjimui. Rugpjūčio 21 d. 19 val. Kauno kultūros centre įvyks atviras finalinis renginys „Neslemas#WOW“, kuriame savo kūrybą pristatys stovyklos dalyviai, vietiniai slemeriai ir stovyklos mentorė Martine Johansen. Visi kūrybinio rašymo / sakytinio žodžio stovyklos „Žodžiai nuo sienų“ renginiai vyks anglų kalba.

Specialiai dėl šio projekto iš Norvegijos atvykstanti M. Johansen yra trijų romanų autorė ir knygos apie slemą Norvegijoje bendraautorė, taip pat daug patirties turinti netradicinių literatūros iniciatyvų organizatorė ir jaunimo raštingumo puoselėtoja iš Oslo. M. Johansen ir Lietuvos slemo laureatai Juozas Ališauskas bei Jovaras Kelpšas taip pat literatūros dirbtuvių vedėjos Greta Štiormer ir Vika Matuzaitė stovyklos dalyviams paruošė ir praves keturių dienų trukmės kūrybinių užsiėmimų programą. Stovykla „Žodžiai nuo sienų“ ir jo finalinis renginys dedikuojami tiems žmonėms, kurie nori atrasti savo balsą, turi, ką pasakyti, tačiau dar nėra išdrįsę užlipti ant scenos ar susipažinę su slemo formatu. Tai proga prisiliesti prie sakytinio žodžio meno Lietuvoje, jį pasimatuoti ir galbūt savyje atrasti ne tik tekstų kūrėją, bet ir puikų oratorių.

Nuo 2019 metų „Trenksmo“ programa siekia parodyti, kad literatūra gali peržengti žanrų ribas ir įgauti netikėtus interaktyvius formatus, o jos kūrėju ir atlikėju gali tapti kiekvienas. Programa pagrįsta sakytinio žodžio poezijos žanru, įtraukiančiu poeziją, komediją ir performatyviuosius menus. „Trenksmo“ programa skirta jaunimui, bet atvira visiems. Renginiuose dalyviai turi galimybę susipažinti su skirtingais žanrais ir jų išraiškomis, kūrybinės dirbtuvės suteikia įgūdžių išbandyti save kuriant, o Slemo scena sukuria galimybę perskaityti kūrybą bendraminčių publikai. Tiesioginiu atlikėjų ir auditorijos santykiu ir sąsajomis tarp klasikinės literatūros ir šiuolaikinių populiariųjų žanrų kuriamas asmeninis santykis su literatūra, suteikiama erdvė ugdytis atsiskleisti jaunimo pasaulėžiūrai.

Norinčius savo kūrinius pristatyti finaliniame renginyje Kauno menininkų namai kviečia registruotis el. paštu asta@kmn.lt iki rugpjūčio 21 d.

GALERIJA

  • Stovyklos dirbtuvių vedėjai Greta Štiormer, Jovaras Kelpšas, Vika Matuzaitė, Juozas Ališauskas.
  • Kviestinė mentorė Martine Johansen iš Oslo.
Organizatorių nuotr.
Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS