Kauno savivaldybės viešojoje bibliotekoje – naujos parodos | KaunoDiena.lt

KAUNO SAVIVALDYBĖS VIEŠOJOJE BIBLIOTEKOJE – NAUJOS PARODOS

Dviejų autorių dvi fotografijų parodos ketvirtadienio vakarą atidaromos skirtinguose Kauno miesto savivaldybės įsteigtos Vinco Kudirkos viešosios bibliotekoje padaliniuose.

Aleksoto padalinyje visą rugpjūtį veiks Laimutės Kurienės fotografijų paroda „Černobylis po trijų dešimtmečių“. Tiek pat veiks ir bibliotekos Šilainių padalinyje atidaroma Aušros Juodvalkės darbų paroda „Atgimimas“.

Aistringos keliautojos L. Kurienės fotografijose – akimirkos iš kelionės Černobylio zonoje. Pristatydami parodą, jos rengėjai pažymi, kad autorė savo nuotraukomis stengiasi surasti, užfiksuoti detales, kurios įprastai gali būti nepastebimos. Ji geba pagauti akimirkas, kurios daugiau niekada nepasikartos, ir parodyti tai kitiems.

Černobylio zona, pasak L. Kurienės, yra „ne tik viena iš žymiausių savo užterštumu vietų žemėje, bet ir gana stebuklinga vieta – medžiai žali, čiulba paukščiai, žydi gėlės, dūzgia vabzdžiai, skraido drugeliai, plaukioja žuvys. O aplinkui tyla – viena iš įspūdingiausių tylų“…

Kviesdama į parodos „Atgimimas“ atidarymą Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Šilainių padalinyje, A. Juodvalkė sako, kad tai jos pirmoji fotografijos darbų paroda, kurios viziją ji turėjusi nuo pat pirmųjų savo fotopaveikslų sukūrimo.

„Tai turėjo būti vidinių kovų, perversmų ir prisikėlimo naujam gyvenimui tema. Ilgai brandinau šią idėją. Lengva buvo tik duoti šiam „naujagimiui“ vardą, nes daugelis mano darbų ir siejasi su ATGIMIMU. Man jis visada buvo labai asmeniška dvasinė kelionė. Esu išgyvenusi daug tamsių laikotarpių, tačiau su Aukštesnės Jėgos pagalba ieškodavau šviesos tunelio gale, ir ji kaskart mane prikeldavo naujam gyvenimo tarpsniui, suteikdavo vilties ir džiaugsmo. Žinojimo, kad gali būti kitaip, – mąstymas gali keistis, gyvenimo būdas – iš paskos. Savo išgyvenimus bandžiau fiksuoti nuotraukose, tačiau fantazija norėjo parodyti plačiau – tai, ko nemato akys, bet jaučia širdis. Todėl šios nuotraukos po „mygtuko paspaudimo“ dar „liestos“ ir „čiūčiuotos“ daug valandų, kad taptų tuo, kuo yra. Kviečiu stabtelėti prie kiekvieno paveikslo ir atrasti jo prasmę sau“, – parodos atidarymo išvakarėse kalbėjo autorė.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS