Kopti į kalną atbulomis? „Fluxus“ festivalyje tai – įmanoma | KaunoDiena.lt

KOPTI Į KALNĄ ATBULOMIS? „FLUXUS“ FESTIVALYJE TAI – ĮMANOMA

Rugsėjo 11 d. Kaune aidės didžiausias ir bene spalvingiausias bendruomeninis „Fluxus“ festivalis. Šių metų renginys kvies dalyvauti diskusijose, o po jų įtrauks į fantazijos nestokojančią bendrakūrybą – festivalio dalyviai patys kurs ir dekoruos savo kostiumus bei netikėčiausias transporto priemones ir fluxiškai kops į Parodos kalną.

Nuo 2018 m. miestą fluxus būdu miestą žadinantis renginys šiemet atspindi treilerį (anonsą) į 2022-uosius metus, kai Kaunas bus Europos kultūros sostinė, todėl Kauno ir Kauno rajono bendruomenės kvies paminėti visas metų šventes. Į „Fluxus“ festivalio kulminaciją – kopimą į Parodos kalną – jo organizatoriai ragina pažvelgti išradingai – įmanoma viskas, ką leidžia dalyvių fantazija. „Galima lipti atbulomis ar ant rankų, nešant dėdę ar auksinę žuvelę, su riedučiais ar su banglente, o gal tiesiog dėvint Kalėdų senelio kostiumą“, – vardijo „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ programos „Fluxus Labas!“ koordinatorė Simona Savickaitė.

Praėjusiais metais dėl pandemijos „Fluxus“ festivalis nevyko taip, kaip norėta, tačiau šiemet su bendruomenėmis bus susitinkama gyvai, ir tai, anot renginio organizatorių, jau yra šventė. „Esu labai laiminga, kad šį bendruomeninį renginį kuria daugiau nei 200 įvairių socialinių grupių ir įsitikinimų žmonių – nuo moksleivių iki senjorų. Tai ir yra tikrasis fluxus – įveikę savo baimes kuriame, darome tai, ko galbūt niekada nesame darę, leidžiamės į avantiūras“, – teigė S. Savickaitė. Anot jos, bendruomeniškesnio įvykio turbūt negalima nė įsivaizduoti – visos veiklos yra kuriamos Kauno miesto ir Kauno rajono gyventojų, ir kiekviena iš veiklų kvies renginio dalyvius dalyvauti bendrakūryboje. „Vien kostiumai festivalyje išlaisvina – bendraudami žmonės pradeda kurti bendrystę“, – įsitikinusi Simona.

Organizatorių nuotr.

Festivalio dalyviai susitiks fluxus judėjimo pradininko Jurgio Mačiūno skvere, o užkopę į kalną įsitrauks į (ne)tikėtą ir (ne)paprastą meninį Kauno miesto ir rajono bendruomenių veiksmą. „Visa tai – tik dalis „Fluxus“ festivalio. „Kaunas 2022“ bendruomenių programa „Fluxus Labas!“ visą „Fluxus“ festivalio dieną kvies švęsti bendruomeniškumą ir paversti šią dieną tikra visų kauniečių ir Kauno rajono gyventojų susibūrimo bei draugystės švente“, – pasakojo S. Savickaitė.

Visa „Fluxus“ festivalio programa:

14–16 val. Diskusija apie bendruomenes ir jų veiklas „Kūryba ir dialogas: pokyčiai bendruomenėse” („O kodėl ne?”, Perkūno al. 4, Kaunas). Baigiamasis „Kaunas 2022“ bendruomenių programos „Fluxus Labas!“ organizuojamo paskaitų ir diskusijų ciklo „Kūryba ir dialogas: pokyčiai bendruomenėse“ renginys.

17– 21.30 val. „Fluxus“ kostiumų dirbtuvės – pasiruošimas kopimui į Parodos kalną (Kauno paveikslų galerijos kiemas, K. Donelaičio g. 16, Kaunas). Organizatoriai kviečia pasigaminti fluxus kostiumą. Reikiamomis priemonėmis bus pasirūpinta, tačiau galima atsinešti ir savo.

17–21.30 val. „Fluxus“ makiažo ir šukuosenų dirbtuvės – pasiruošimas kopimui į Parodos kalną (Vaikų literatūros muziejus, K. Donelaičio g. 13, Kaunas). Organizatoriai kviečia susikurti fluxus šukuoseną bei makiažą. Reikiamomis priemonėmis bus pasirūpinta, tačiau galima atsinešti ir savo.

Organizatorių nuotr.

17–21.30 val. „Fluxus“ transporto priemonių (paspirtukų, dviračių, riedlenčių ir t. t.) dekoravimo dirbtuvės – pasiruošimas kopimui į Parodos kalną (KTU universiteto kiemas, K. Donelaičio 20, Kaunas). Organizatoriai kviečia dekoruoti savo transporto priemones. Dekoravimo priemonėmis bus pasirūpinta, tačiau galima atsinešti ir savo.

21.45–00 val. „Fluxus“ festivalis – kopimas į Parodos kalną (J. Mačiūno aikštė, K. Donelaičio g. 2, Kaunas).

„Fluxus Labas!“ yra „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ programos dalis. Primename, kad Europos kultūros sostinės metais Kaune ir Kauno rajone renginių numatoma daugiau nei metuose yra dienų: daugiau kaip 40 festivalių, per 60 parodų, daugiau kaip 250 scenos meno renginių, iš kurių daugiau nei 50 premjerų, daugiau nei 250 koncertų.

GALERIJA

  • Kopti į kalną atbulomis? „Fluxus“ festivalyje tai – įmanoma
  • Kopti į kalną atbulomis? „Fluxus“ festivalyje tai – įmanoma
  • Kopti į kalną atbulomis? „Fluxus“ festivalyje tai – įmanoma
  • Kopti į kalną atbulomis? „Fluxus“ festivalyje tai – įmanoma
  • Kopti į kalną atbulomis? „Fluxus“ festivalyje tai – įmanoma
  • Kopti į kalną atbulomis? „Fluxus“ festivalyje tai – įmanoma
  • Kopti į kalną atbulomis? „Fluxus“ festivalyje tai – įmanoma
Organizatorių nuotr.
Rašyti komentarą
Komentarai (2)

Prie

ko cia Fluxus, leftistai?

Johny Mekas-Mekekėnas

Kiek kartų galima ropoti į tą kalną? Paskelbkite prašau, kiek kainuoja šis konkretus projektėlis.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS