Laisvės alėjoje nusileido išskirtinės išvaizdos angelai: jų misija – priminti vertybes | KaunoDiena.lt

LAISVĖS ALĖJOJE NUSILEIDO IŠSKIRTINĖS IŠVAIZDOS ANGELAI: JŲ MISIJA – PRIMINTI VERTYBES

  • 7

Kaune, Laisvės alėjoje, neįprastas vaizdas – čia pasirodė dvylika ratuotų žmogaus dydžio angelų, kurie žiūrint iš toli, atrodo, kad sklendžia pagrindine miesto arterija, informuoja LNK.

Kauniečiai, pamatę tokį vaizdą, bandė atspėti, ką jie gali reikšti. „Man patinka, gražu, įdomu. Netikėta, smagiai nuteikia“, – pasakojo žurnalistų kalbinta praeivė.

„Rudens rytą, popietę pamatyti tokius gražius angelus – pasaka. Tiesiog tobulai. Labai atgyja Laisvės alėja“, – pagyrų negailėjo kita moteris.

„Stumiant angelus tai pirmiausia ir pagalvoji, kad duok Dieve, jie visus mus globotų. Kiekvieną iš mūsų“, – kalbėjo kaunietė.

Jie mums primena svarbiausias vertybes, kurias, manome, kad pastaraisiais metais turbūt praradome.

„Kai eini su savo angelu, mintys geros ateina, ką gero padarei, ką nuveikei šiame gyvenime“, – mintimis dalijosi kita pašnekovė.

Gyventojai sako, kad angelai dažniausiai asocijuojasi su saugumu. „Angelas man visų pirma, ko gero, yra saugumo jausmas ir santarvė, taika, taika su savimi ir aplinka“, – nuomonę išsakė moteris.

„Tyrumas, apsauga, kažkas dieviško“, – vardijo kita kaunietė.

Angelai – tarsi priminimas, kas buvo pamiršta per karantiną: taikos, ramybės, artimojo meilės, empatijos ir atvirumo kitam vertybės. „Jie mums primena svarbiausias vertybes, kurias, manome, kad pastaraisiais metais turbūt praradome. Gyvendami namuose per šią pandemiją turbūt susvetimėjome, susiskaldėme, susipriešinome, tapome ganėtinai pikti vieni kitiems“, – vardijo programos kuratorė Daiva Citvarienė.

„Angelai visais laikais buvo žmogui reikalingi ir tai yra ta metafora, kuri pakylėja mus į aukštesnį lygį, optimistiškiau nuteikia gyventi“, – teigė teatrologė Ina Pukelytė.

Rudens rytą, popietę pamatyti tokius gražius angelus – pasaka.

Angelus sukūrė menininkė iš Danijos, kartu su ja dirbo ir lietuvis Džiugas Kunsmanas. Angelai – išskirtinės formos ir išvaizdos, o ne tokie, kokius esame įpratę matyti ar įsivaizduoti. Jie pagaminti iš netikėtų daiktų, angelai turi ir garso takelius, kurie sukurti gamtos garsų pagrindu.

„Yra įdomu istorija, kaip jie pastatė šiuo angelus, tai pradėjo nuo aplūžusių šiukšliadėžių ir būtent dėl to angelai yra tokios formos, ten anksčiau buvo šiukšliadėžė, kur įstatytas šiukšlių maišas, tada prijungė laistytuvus ir taip iš kažko tokio žemo padarė kažką tokio dieviško ir tobulo“, – pasakojo menininkas D. Kunsmanas.

Angelai Laisvės alėjoje atsirado prasidėjusio Istorijų festivalio proga. „Mūsų tikslas yra priminti primirštas galbūt istorijas, nežinomas istorijas, pasakoti apie miestą ir jo žmones. Memorialiniai muziejai pasakoja savo istorijas. Tai, pavyzdžiui, Sruogų namai, Salomėjos Nėries muziejus, Truikio namai, Maironio namai pakvies į tokį vaidmenų žaidimą“, – teigė programos kuratorė.

Šie angelai yra laikini Kauno svečiai, po metų jie sugrįš į savo namus Danijoje, kur ir buvo sukurti.

Istorijų festivalis, kuriame dalyvauja angelai, tai projekto „Kaunas – Europos kultūros sostinė“ dalis.

 

 

Rašyti komentarą
Komentarai (7)

Tikrai

kad visiems trims jiems buvo smagu.

o mano ANGELAS

žmona, kurią pažįstu 50 metų, o demonstruojamus nulipdytus-nupaišytus k i č i n i u s BALVONUS niekada n e p r i p a ž y s t u .

laimes visiem

svarbiausia ,kad jiems patiems buvo smagu :)
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS