NKDT viešės legendinis spektaklis „Volponė“ | KaunoDiena.lt

NKDT VIEŠĖS LEGENDINIS SPEKTAKLIS „VOLPONĖ“

  • 0

Netrukus kauniečiai turės galimybę išvysti Lietuvos žiūrovų pripažintą Aido Giniočio režisuotą komediją „Volponė“. Joje kviečiama pažvelgti į žmogaus ydas, lemiančias jų troškimų ir veiksmų padarinius.

Satyrinio pobūdžio pjesės dramaturgas, Williamo Shakespreare‘o amžininkas Benas Johnsonas „Volponėje“ kandžiai pašiepia žmonių godumą, savanaudiškumą ir vergavimą aistroms. Pjesės populiarumą lemia komiškos situacijos ir veikėjai, kuriuose aiškiai atpažįstamos italų improvizacinės komedijos, commedia dell‘arte, kaukės.

Režisieriaus A.Giniočio rankose pjesė virsta tragikomedija.

Spektaklio centre – Volponė (akt. Albinas Kėleris), Venecijos pirklys, kurio vardas, išvertus iš italų kalbos, – gudrus lapinas. Jis apsimeta gulįs mirties patale, kad apmulkintų jo palikimo besigviešiančius sėbrus. Gudrusis Volponės tarnas Moska (akt. Dainius Jankauskas) paskleidžia gandą, kad išsekusį šeimininką gali pagydyti tik jaunos gražuolės Kolombos (akt. Toma Razmislavičiūtė-Juodė) lova. Godus, bet naivus Korvino (akt. Andrius Povilauskas), gavęs patikinimą, kad mainais už tai taps vieninteliu turto paveldėtoju, sutinka paskolinti savo jauną žmoną.

Spektaklis skirtas Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatro 80-dešimtmečiui pažymėti. Kūrinys atsigręžia į teatro istoriją ir į garsųjį 1941 m. J.Miltinio sukurtą spektaklį, kuriame, beje, vaidino pats Maestro. A.Giniotis, savaip interpretuodamas ir perrašydamas klasikinę pjesę, mezga šmaikštų dialogą ne tik su miltiniškąja „Volponės“ versija, bet ir su J.Miltinio teatro legenda. Ne veltui režisierius atrado naują žanrą ir savo scenos kūrinį pavadino teatriniu blefu.

Spektaklis „Volponė“ pripažintas ir apdovanotas visoje Lietuvoje. XXXVII profesionalių teatrų festivalyje „Vaidiname žemdirbiams“ Rokiškyje pelnė žiūrovų prizą. XII Dalios Tamulevičiūtės profesionalių teatrų festivalyje Varėnoje nepagrindinio vaidmens nominacijos laureatu tapo aktorius Vytautas Kupšys, spektaklyje atlikęs Korbačijo vaidmenį, Giminės prizą laimėjo aktorius Albinas Kėleris, atlikęs pagrindinį Volponės vaidmenį. „Volponė“ tapo geriausiai festivalio žiūrovų įvertintu spektakliu.


Kas? Panevėžio J.Miltinio dramos teatro gastrolės. Spektaklis „Volponė“.

Kur? Nacionaliniame Kauno dramos teatre.

Kada? Vasario 9 d. 18 val.

GALERIJA

  • NKDT viešės legendinis spektaklis „Volponė“
  • NKDT viešės legendinis spektaklis „Volponė“
  • NKDT viešės legendinis spektaklis „Volponė“
  • NKDT viešės legendinis spektaklis „Volponė“
  • NKDT viešės legendinis spektaklis „Volponė“
  • NKDT viešės legendinis spektaklis „Volponė“
A. Gudo nuotr.
Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS