Panemunės bažnyčioje – angelų desantas Pereiti į pagrindinį turinį

Panemunės bažnyčioje – angelų desantas

2016-12-21 15:15

2 kg balto blizgaus špagato, 20 m tvirtos, bet lanksčios vielos ir pūdas kūrybiškumo bei nesavanaudiškumo. Tokia yra Gražinos Pasilauskienės dovana – didžiulis baltas angelas išskleistais sparnais – Panemunės bažnyčiai, kurią ji savanoriškai puošia ir talkina jai darant gerus darbus.

Gražina Pasilauskienė Gražina Pasilauskienė Gražina Pasilauskienė Gražina Pasilauskienė

Šis specialia rišimo technika sukurtas ir dar du Gražinos nutapyti angelai šiuo šventiniu laikotarpiu sutiks kiekvieną įeinantįjį į bažnyčios vidų.

"Gražina – nuostabus žmogus, turintis daug energijos ir noro kurti bei kitus to mokyti. Ji subūrė didelį kolektyvą aplink save: dainuojantį, piešiantį, besimokantį amatų. Ateina pas mus kiekvieną pirmadienį ir dirba su parapijos žmonėmis, kaip sakoma, sekcijose", – kalbėjo Panemunės bažnyčios zakristijonas Žilvinas Jankauskas ir pakvietė apžiūrėti ne tik angelą, bet ir papuoštą bažnyčią bei tris paveikslus, kuriuos dovanojo kūrybingoji Gražina.

Dairantis po bažnyčios vidų, čia užsuko ir pati G.Pasilauskienė. Moteris, kurios kūryba, anot jos, Kaune nesidomima, labai nustebo, išvydusi fotografuojamą jos angelą. "Iš kur jūs sužinojote apie šį angelą? Juk tik šiomis dienomis jį užbaigiau kurti naudodama specialią rišimo techniką", – kalbėjo moteris. Bet originalūs sumanymai nelieka nepastebėti – apie angelą redakcijai pranešė juo susižavėjusi Valerija Noščenko.

Šis originaliai sukurtas angelas – ne vienintelis Gražinos darbas Panemunės bažnyčioje. Kūrėja parodė parodė du savo tapytus angelus: vienas jų – arkangelas Gabrielius, kuris yra žinomas kaip angelas pasiuntinys, paskelbęs artėjantį Jono Krikštytojo ir Jėzaus gimimą, o antras – Tikrosios meilės angelas.

"Pastarajam suteikiau moteriškų bruožų. Atrodo, neįprasta, bet man teko sklaidyti daug įvairių leidinių ieškant, kaip vaizduojamas šis angelas, ir pastebėjau panašių sumanymų. Juk didžiausią žemišką meilę spinduliuoja būtent moteris", – įsitikinusi Gražina.

Dirstelėjusi į laikrodį, ji sakė turinti skubėti į kleboniją, kur veikia jos vadovaujama dailės studija "Versmės", Sinavadų klubas. Kodėl toks keistas pastarojo klubo pavadinimas? "Sinavadas yra Šventosios Trejybės gėlė", – paaiškino Gražina, vadovaujanti tame klube ir knygų aptarimams, poezijos valandėlėms, papuošalų iš odos gaminimui.

"Ne, niekas manęs nemokė – daug skaičiau, domėjausi, nes visą gyvenimą, ypač kai gulėjau sunkios ligos patale, jaučiau polinkį kažką kurti", – atskleidė savo gabumų priežastį savamokslė kūrėja Gražina.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra