Spektaklis „Protestas“ sugrįžta: suteikia unikalią galimybę | KaunoDiena.lt

SPEKTAKLIS „PROTESTAS“ SUGRĮŽTA: SUTEIKIA UNIKALIĄ GALIMYBĘ

  • 0

Bendras režisieriaus Žilvino Vingelio ir vizualinių eksperimentų teatro „Kosmos Theatre“ spektaklis „Protestas“, sukurtas bendradarbiaujant su Kauno miesto kameriniu teatru, atsirado pačiame karantino įkarštyje. Tuo metu uždaryti tradiciniai teatrai, kultūros įstaigos savo auditorijai skubėjo tiekti dvasios peno nuotoliniu būdu, internetu rodydami seniau nufilmuotus spektaklius ar skaitmenizuotas parodas.

Tačiau „Kosmos Theatre“ ir Ž. Vingelio kūrinys tą pačią virtualią erdvę perskrodė it kometa: pristatytas ne tik naujas spektaklis, bet ir visiškai nauja teatro koncepcija – vaidinama gyvai, visiems aktoriams esant skirtingose patalpose, susitinkant tik virtualioje erdvėje.

Vos keli pasirodymai sulaukė teatro premjerų pasiilgusių žiūrovų dėmesio ir kritikų aplodismentų. Anot teatrologės, dr. Deimantės Dementavičiūtės-Stankuvienės, jaunas režisierius ir jo kūrybinis tandemas išryškino tas teatro galimybes, kurios iki šiol nebuvo efektyviai išnaudojamos.

Ko gero, ateityje virtualiojo spektaklio žanras taps tokia pat norma kaip, tragedija ar komedija, prognozuoja teatrologė, o portalas kauno.diena.lt kviečia persikelti į ateities teatrą ir dar kartą stebėti gyvai vaidinamą internetinę (anti)utopiją „Protestas“.

 

Kitas kūrėjų pasirodymas:

– gegužės 30 d. 20 val. – čia.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS