Apie Kauną – visame pasaulyje | KaunoDiena.lt

APIE KAUNĄ – VISAME PASAULYJE

  • 1

Per neseniai vykusius apdovanojimus „ADVENTUR 2023“ „Turizmo sėkmingiausieji“ „Kaunas 2022“ pripažintas labiausiai Lietuvą užsienyje garsinusiu projektu. Trigubai išaugęs muziejų ir galerijų apsilankymų skaičius, priešpandeminius rodiklius pasiekęs turistų iš užsienio skaičius ir didesnis kultūros srities matomumas kaip niekada išplėtė miesto žinomumą pasaulio žemėlapyje.

Dvigubas įvertinimas

Sausio 27 d. turizmo parodos „ADVENTUR“ metu vykusioje ceremonijoje Kaunas buvo įvertintas du kartus. Simboliškas Vėtrungės apdovanojimas buvo skirtas ne tik Europos kultūros sostinės projektui, bet ir kartu vykusioms „Fluxiškoms ekskursijoms“, tapusiomis „2022 metų turizmo inovacija“. Tai novatoriška ekskursijų metodika, kurią sukūrė menininkė Dalia Kiaupaitė. Ekskursija apie „Fluxus“ objektus Kaune buvo surengta užsienio menininkams, dalyvavusiems projekto „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ organizuojamame „Fluxus“ festivalyje, kitoms grupėms ir sulaukė didelio susidomėjimo.

„Labai svarbu, kas po kelionės lieka turistų širdyse“, – apdovanojimų metu teigė Europos gidų asociacijų federacijos prezidentė Efi Kalampoukidou. Tai, kad 2022 m. Kaune apsilankiusių svečių ir renginius kūrusių dalyvių širdyse dar ilgai liks turtinga kultūrinė patirtis, rodo pasiekti rekordiniai skaičiai.

Per 2017–2022 m. iš viso daugiau kaip 3 tūkst. scenos menų, kino renginių, parodų padovanoję Europos kultūros sostinės metai Kaune subūrė daugiau kaip 2,5 mln. kultūros lankytojų ir daugiau kaip 19 tūkst. profesionalių menininkų ir kūrėjų iš Lietuvos ir pasaulio. Kultūrinėje programoje 2022 m. buvo galima išvysti tokias pasaulyje žinomas garsenybes, kaip Yoko Ono, Williamas Kentridge’as, Marina Abramovič. Didžiulio dėmesio sulaukė ir po kelias dienas trukę didieji šiuolaikinės Kauno mito trilogijos renginiai „Sukilimas“, „Santaka“ ir „Sutartis“.

Labai svarbu, kas po kelionės lieka turistų širdyse.

Viliojo keliautojus

„Kaunas In“ duomenimis, 2022 m. sparčiai augo turistų skaičius, kuris pasiekė priešpandeminius rodiklius. Kauno miesto apgyvendinimo įstaigose praėjusių metų sausio–lapkričio mėnesiais apsistojo daugiau kaip 280 tūkst. keliautojų iš kitų Lietuvos miestų, Vokietijos, Italijos ir kaimyninių šalių – Lenkijos, Latvijos, Estijos.

Viena suintensyvėjusio turizmo priežasčių – užsienio žiniasklaidoje figūravusi Europos kultūros sostinės tema. Vyriausybės kanceliarijos Strateginės komunikacijos skyriaus duomenimis, straipsniai apie projektą „Kaunas 2022“ lėmė net 38,55 proc. reikšmingų pranešimų kultūros temomis.

Apie projektą kalbėta net 66 šalyse, tarp kurių ne tik Europos valstybės, bet ir JAV, Indija, Jungtiniai Arabų Emyratai, Kanada, Pietų Afrikos Respublika, Pietų Korėja ar Singapūras. Mieste viešėjo daugiau kaip 170 užsienio žurnalistų, užsienio žiniasklaidoje pasirodė net 2,8 tūkst. publikacijų kultūros sostinės, miesto architektūros, vykusių renginių temomis. Pagal publikacijų pasiekiamumą, skaičiuojama, kad informacija apie Kauną potencialiai galėjo pasiekti 3 mlrd. žmonių iš viso pasaulio. Apie Kauną rašė tokie žiniasklaidos portalai kaip BBC, „The Guardian“, „The Telegraph“, „National Geographic“, CNN, „The Times“, „Rai“, „Deutsche Welle“, „Financial Times“, „Euronews“.

Projektų tęstinumas

Dalis pamėgtų festivalių ir renginių tapo neatsiejama Kauno miesto ir rajono dalimi: toliau tęsis Tarptautinė laimės diena ir tradicinis „Fluxus festivalis“, Literatūros savaitė, į Kauno mikrorajonus muziką ir pasirodymus neš „Kultūra į kiemus“, „Istorijų festivalis“ ir tarptautinis scenos menų festivalis „ConTempo“, dizaino mėgėjai galės dalyvauti landšafto dizaino festivalyje „Magenta“; toliau vyks Europos kultūros sostinės forumas, Japonijos dienos WA ir jaunimo pamėgtas šiuolaikinio miesto festivalis „Audra“. Kauno rajone tęsis bendruomeninis projektas „Šiuolaikinės seniūnijos“.

Kauno rajone ir toliau veiks viešo meno objektų maršrutas „Smaragdo kelias“, kuriame – net 50 Lietuvos ir užsienio menininkų kūrinių, ir Zapyškyje įsikūręs, meno ir kultūros erdve tapęs laivas-žemkasė „Nemuno7“.

Rašyti komentarą
Komentarai (1)

Kaunietis

Smagu skaityti,miestas grazuolis.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS