Aplink Kauno Kalėdų eglę kurs Rojaus sodą | KaunoDiena.lt

APLINK KAUNO KALĖDŲ EGLĘ KURS ROJAUS SODĄ

Kaunas jau pradeda ruoštis didžiausioms metų šventėms. Viešųjų pirkimų procedūros pasibaigė ir paaiškėjo, kad pagrindinę miesto eglę puoš gerai pažįstama menininkė Jolanta Šmidtienė.

Be staigmenų

Prieš keletą mėnesių buvo paskelbtas konkursas ir ieškota geriausios idėjos, kaip šiemet papuošti pagrindinę miesto eglę, kuri tradiciškai statoma Rotušės aikštėje. Konkurse dalyvavo kelios idėjos, tačiau šiemet vėl eglutę puošti patikėta tekstilininkei J.Šmidtienei.

Kaip dienraščiui teigė savivaldybės atstovai, viešieji pirkimai jau baigti ir dėl pagrindinės Kauno eglės puošimo sutartys pasirašytos su VšĮ Tekstilininkų ir dailininkų gildija.

Kauno miesto savivaldybės atstovai kol kas bandė išlaikyti paslaptį ir intrigavo, kad kalėdiniu laikotarpiu Rotušės aikštėje bus jauku ir šviesu.

"Šiųmetė idėja, kaip įprastai, tikrai unikali ir išskirtinė. Neabejojame, kad Kalėdų eglutė Kaune maloniai nustebins visus, apsilankiusius Rotušės aikštėje. Ne paslaptis, kad praėjusios didžiosios metų šventės buvo gana suvaržytos, todėl, pasitinkant artėjančias Kalėdas, jų pagrindinis simbolis Kauno senamiestyje tikrai sugrąžins ir sustiprins šilumos, jaukumo įspūdį", – teigė mero patarėjas Tomas Jarusevičius.

Bus netikėtumų, nes žmonės tarsi papuls į Rojaus sodą, kur vyrauja ne žiema ir šaltis, o tarsi vasara.

Žiemos kontrastai

Eglutę kursianti menininkė J.Šmidtienė buvo šiek tiek atviresnė ir "Kauno dienai" atskleidė, kad jos idėja – stebuklingas Kalėdų sodas, tad eglutė ir visa Rotušės aikštės aplinka sukurs tarsi žiemos kontrastus.

"Bus netikėtumų, nes žmonės tarsi papuls į Rojaus sodą, kur vyrauja ne žiema ir šaltis, o tarsi vasara. Bus tikrai daug žalumos ir gyvybės", – kalbėjo jau ne vieną įspūdingą eglutę Kaunui padovanojusi tekstilininkė.

Tiesa, kaip visas sodas atrodys, dar anksti kalbėti, nes yra tik pati idėja, o gamybos procesas turėtų prasidėti kitą savaitę. Dabar viskas dėliojama popieriuje, bet, pradėjus viską realiai įgyvendinti, kai kurios idėjos gali būti pakoreguotos. Tačiau J.Šmidtienė tikino, kad šiemet tikrai erdvė bus kitokia ir nematyta.

Iš ko bus gaminama?

Menininkė teigė, kad šiais metais bus naudojamos gan standartinės medžiagos. Reikės įgyvendinti nemažai techninio ir nekūrybinio darbo, kuris reikalingas įvairioms dekoracijų konstrukcijoms.

"Reikės virinimo darbų, naudosime skaidrias medžiagas, pirksime organinio stiklo. Šiemet bus naudojamos tokios medžiagos, kurios puikiai tinka lauko sąlygomis. Rotušės aikštėje atsiras kupolų, kuriuose vyks mugė ar kitos veiklos, tad juose, manau, bus ir nestandartinių sprendimų. Pati gamyba dar neprasidėjo, dabar ruošiami brėžiniai, užsakomos medžiagos. Planuojame už maždaug savaitės pradėti intensyvius darbus", – kalbėjo J.Šmidtienė.

Pasiteiravome, ar pernai naudoti cukriniai avinėliai ir kitos dekoracijos bus panaudotos ir šiais metais? Eglutės kūrėja teigė, kad Rotušės aikštėje bus kuriami nauji akcentai, tačiau senąsias dekoracijas planuojama panaudoti Senamiesčio puošybai.

"Iš praėjusių metų išliko visos dekoracijos. Yra pasiūlytas projektas pakartoti šią žiemos instaliaciją Rotušės aikštės prieigose, M.Valančiaus gatvėje. Taip tarsi būtų sukurti kontrastai – ateini iš žiemos ir papuoli į rojaus sodą", – pridūrė J.Šmidtienė.

Rašyti komentarą
Komentarai (26)

Skaitytoja

ir kuo daugiau pinigu skirkite sios menininkes nesamonems, nes normalios egles Kaunas senai nemate

Aha

Supratome,kad Kauno padangėje yra tik viena menininkė. Švogerių krašte ,-nieko naujo.

As

Didžiuojosi kad gyvenu Kaune. Žaviuosi kurejais- entuziastais kurie sukuria tikra kaledine pasaka miestiečiams. Žavi žmones turintys begales ideju. Paprastu egliu pilni miškai o kauno egles jau daug metu FANTASTIŠKOS.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS