Kaunietė sumokėjo už patiklumą: brokeris mėto pėdsakus? | KaunoDiena.lt

KAUNIETĖ SUMOKĖJO UŽ PATIKLUMĄ: BROKERIS MĖTO PĖDSAKUS?

Dienraščio „Kauno diena“ rašinys

Naivumas ir menkas juridinis supratimas neretai įspraudžia į keblias situacijas. 8,4 tūkst. eurų – toks kaunietės Snaiguolės Kazlauskienės mokestis už patiklumą.

Dėl užgriuvusių rūpesčių moteris kaltina, kaip įtariama, garbės nekilnojamojo turto brokerių gildijai nedarantį Edviną Goradauską.

S.Kazlauskienė savo feisbuko paskyroje viešai išplatino žinutę apie jai apkartusį nekilnojamojo turto sandorį. Moteris paskelbė ir viešojoje erdvėje visiems prieinamą, jai rūpesčių pridariusio E.Goradausko nuotrauką. Kaunietė tikina, palaikymo komentarų sulaukusi ne tik viešai, bet ir privačiomis žinutėmis, tačiau, neslėpė, kad sulaukė ir kritikos.

"Norėčiau visų savo draugų dėmesio! Šitoje nuotraukoje matote NT brokerį, kuris paėmė iš mūsų pinigų sumą, rankpinigius būstui pirkti. Deja, sandoris neįvyko. Brokeris pinigų negrąžino. Labai prašau visų draugų, draugų draugų pasidalinkite šiuo įrašu! Būkite atsargūs pirkdami ir parduodami savo turtą!" – perspėjo S.Kazlauskienė.

Kaunietė įsitikinusi, kad žmonės turi žinoti tiesą. "Anksčiau nežinojome. Tikrai nebūtume prasidėję. Tegul žmonės žino", – įsitikinusi S.Kazlauskienė.

"Pavasarį nusprendžiau parduoti močiutės butą. Nors skelbimuose buvome nurodę, kad parduodame be tarpininkų, tačiau mums skambino tik brokeriai. Na, sūnus ir užkibo", – istorijos su E.Goradausku pradžią pasakojo S.Kazlauskienė.

Sutarties pasirašymo dieną jis sūnui pasakė, kad kotedžas pabrango 7 tūkst. eurų.

Moteris jokio blogo žodžio apie E.Garadausko darbą, parduodant močiutės butą pasakyti negalėjo. Jis pasirūpino buto pardavimu ir viskas susiklostė kuo puikiausiai. "Kai butas jau buvo parduotas, E.Goradauskas pasiūlė sūnui pirkti kotedžą Romainiuose. Taip viskas ir prasidėjo, o baigėsi tuo, kad sandoris neįvyko ir pinigų jis negrąžino", – dėstė kaunietė.

Pasak S.Kazlauskienės, jos sūnus ir E.Goradauskas pasirašė kotedžo pirkimo sutartį. Jos teigimu, sąlygose buvo nurodyta, kad pasirašius sutartį, reikia sumokėti 15 proc. perkamo nekilnojamo turto vertės, o tai sudarė 8,4 tūkst. eurų. S.Kazlauskienė teigia, sūnui pervedusi reikiamą pinigų sumą.

"E.Goradauskas nusivežė sūnų apžiūrėti kotedžą, turėjo raktus nuo jo, vėliau brokeris atvežė vertintoją, nes sūnus tvarkėsi dokumentus paskolai gauti. Tačiau sutarties pasirašymo dieną jis sūnui pasakė, kad kotedžas pabrango 7 tūkst. eurų", – trumpai praėjusios vasaros nuotykį nupasakojo S.Kazlauskienė.

Pasak kaunietės, išaugusi kotedžo kaina jos sūnui buvo neįkandama. "Atiduok, Edvinai, rankpinigius, – sūnaus žodžius persakė S.Kazlauskienė. – Tai va, neatiduoda iki šiol."

Iškalbingas ir mandagus

S.Kazlauskienė ir save plaka rykštėmis, kad taip patikliai įkliuvo. Moteris tikina gana greitai supratusi klaidą. "E.Goradauskas pasiūlė suplėšyti sutartį ir sūnaus sumokėtai pinigų sumai surašyti vekselius. Sūnus sutiko", – dabar moters rankose du vekseliai po 3 tūkst. ir vienas 2,4 tūkst. eurų.

Kaunietė tikina, kad E.Goradauskas nesikratė skolos ir vis žadėdavo gražinti pinigus, tačiau tos dienos ji niekaip nesulaukė. "Aš laksčiau su tais vekseliais. Galiausiai perdavėme advokatei, kuri suruošė dokumentus teismui, tačiau teismas jo neranda. Jis negyvena ten, kur deklaruota gyvenamoji vieta. Čia buvo didžiulė mano jaunimo klaida", – prarastų 8,4 tūkst. eurų nuostolius savikritiškai vertino S.Kazlauskienė.

Jis ne vienam yra likęs neatsiskaitęs ir drąsiai vaikšto bei dirba toliau.

Kauno apylinkės teismas ne iš karto priėmė S.Kazlauskienės sūnaus advokatės surašytą pareiškimą, tačiau jau rugsėjo viduryje buvo priimtas S.Kazlauskienei ir jos sūnui palankus sprendimas – skola pripažinta, taip pat priteista 5 proc. metinių palūkanų iš E.Goradausko ir apmokėti teismo išlaidas.

"Tačiau jis dirba toliau. Įsivaizduojate? Niekas jo nesustabdo. Ne vienas žmogus atsiliepė, kai paviešinau socialiniame tinkle apie mus apgavusį brokerį E.Goradauską. Jis ne vienam yra likęs neatsiskaitęs ir drąsiai vaikšto bei dirba toliau. Toks labai iškalbingas, mandagus", – E.Goradauską apibūdino S.Kazlauskienė.

Moteris tikino sulaukusi ir NT agentūros, kurioje esą dirbo E.Goradauskas, atstovės žinutės. "Kai tik pamatėme tokio elgesio užuomazgas, iš karto atsiribojome nuo jo. O įrašo autorei linkiu sėkmės", – galima suprasti rašant NT agentūros atstovę.

Atsiribojo tyla

Lietuvos nekilnojamo turto asociacijos tinklalapyje galima rasti visų asociacijai priklausančių bendrovių brokerius. E.Goradausko pavardės tarp asociacijos brokerių nėra. Gal ir neturi būti, jei asmuo dirba, tarkime, pagal individualios veiklos pažymą.

Viename statybų naujienų tinklalapyje skelbiamas straipsnis su  išsamiais E.Goradausko, pristatyto nekilnojamo turto brokeriu, komentarais apie pirkėjų komforto supratimus. Pagal nurodomą datą, straipsnis, kuriame cituojamas E.Goradauskas, publikuotas praėjusių metų gruodį.

"Kauno dienai" nepavyko patikslinti, ar E.Goradauskas, minimas statybų naujienų tinklalapyje ir S.Kazlauskienės apdainuotų rūpesčių kaltininkas, yra tas pats asmuo. Paslaptyje liko ir brokerio versija apie situaciją su S.Kazlauskienės sūnumi. "Kreipkitės į mano advokatę", – telefonu atšovė E.Goradauskas.

Vėliau jis sutiko akis į akį pasikalbėti, tačiau po kelių minučių paskambinęs "Kauno dienos" redakcijos telefonu, atšaukė susitikimą ir pažadėjo atsakyti į raštu jam pateiktus klausimus. Jis vengė tiesaus atsakymo apie veiklą nekilnojamo turto srityje klausdamas: "O kuo galėčiau padėti?" Tačiau E.Goradausko veiklos pobūdį buvo galima nuspėti pagal jo elektroninio pašto adresą su aiškia nuoroda į nekilnojamą turtą nekilnojamasturtasvisiems@….."

E.Goradausko pozicijos atomazga atskriejo iš advokatės Gintarės Girdzijauskienės.

"Atstovaujant kliento interesus nurodome, kad mūsų klientas E.Goradauskas 2018 m. spalio 3 d. kreipėsi į Kauno apygardos Kauno apylinkės prokuratūros vyriausiąjį prokurorą su pareiškimu dėl ikiteisminio tyrimo pradėjimo Lietuvos Respublikos Baudžiamojo kodekso 154 str. 1 d. pagrindu dėl Snaiguolės Kazlauskienės veiksmų, paviešinus galimą šmeižto pobūdžio informaciją interneto tinklalapyje facebook.com, kliento Edvino Goradausko atžvilgiu. Kita informacija teikiama nebus", – informavo advokatė G.Girdzijauskienė.

Patvirtinta skola

Įstatymas riboja prokuratūros galimybes informuoti apie proceso eigą, jei tai susiję su privačiais asmenimis. Pasak Kauno apygardos prokuratūros atstovės spaudai Izabelės Bočkienė, tai gali padaryti tik pats asmuo arba jo atstovas. E.Goradausko atveju, tai padarė advokatė ir dar taip nuoširdžiai, kad net nurodė kliento asmens kodą. Galbūt advokatams galioja kitokia asmens duomenų apsauga.

Tik kyla klausimas dėl kokių "Snaiguolės Kazlauskienės veiksmų, paviešinus galimą šmeižto pobūdžio informaciją", turėtų būti pradėtas tyrimas, jei Kauno apylinkės teismas gerokai iki E.Goradauskui kreipiantis į prokuratūrą patvirtino jį esant skolingu S.Kazlauskienei. E.Goradauskas dar turėjo 20 d. terminą situaciją patikslinti, tačiau tuo nepasinaudojo.

Galbūt teisiškai S.Kazlauskienės nurodytos 8,4 tūkst. eurų praradimo aplinkybės ne visiškai atitinka viešos žinutės turinyje nurodytas aplinkybes, tačiau žmogiškai ši pinigų suma moteriai priteista kaip E.Goradausko skola.

Neseniai Lietuvos nekilnojamo turto asociacijos direktorės pareigas pradėjusi eiti Kristina Jadevičienė interviu "Kauno dienos" priedui "Ekonomika sakė: "Gali būti, kad yra brokerių, kurie ir toliau dirba senais metodais ir taip kenkia šios profesijos prestižui. Noriu pabrėžti, kad profesionalūs brokeriai su savo klientais pasirašo atstovavimo sutartį, kurioje aptaria ir jam už atliktą paslaugą sumokamą atlyginimą."

Rašyti komentarą
Komentarai (19)

Lituoklis

Gal kas brokerio adresiuką galit įkelt?

gal

tokius sveika būtu, visgi susirasti ir be jokių advokatų pagalbų, nusivežus kur nors, pririšti prie virvės ir patampyti mašina, tai ir pinigus grąžintų ir taip nesielgtų

magnolija

Uzjauciu.Bet nesuprantu kam duoti tokius nemazus pinigus is anksto sssssssssssukciams.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS