COVID-19 teko gydytis Kauno klinikose: pasveikęs vaikinas dabar džiaugiasi neseniai gimusia dukra | KaunoDiena.lt

COVID-19 TEKO GYDYTIS KAUNO KLINIKOSE: PASVEIKĘS VAIKINAS DABAR DŽIAUGIASI NESENIAI GIMUSIA DUKRA

  • 0

Po intensyvaus gydymo iš Kauno klinikų į namus sugrįžęs Tautvydas džiaugiasi ne tik sėkmingai įveikęs COVID-19 ligą, bet ir neseniai pasaulį išvydusia dukra. „Taip jau gavosi, kad mane išvežė į Kauno klinikas dėl COVID-19 ligos, o draugę – gimdyti“, – savo istoriją prisimindamas šypsosi vaikinas.

COVID-19 liga tuo pačiu metu užklupo beveik visą jauno vaikino šeimą. „Nors draugė nejautė jokių simptomų, prieš gimdymą padarius COVID-19 ligos tyrimą, paaiškėjo, kad serga ir ji. Sirgo ir močiutė su seneliu, kuriam taip pat prireikė gydytojų pagalbos. Tikriausiai sutapimas, bet tuo pačiu metu aš buvau gydomas Kauno klinikų COVID-19 Antrojo skyriaus šeštame aukšte, o mano senelis – penktame“, – sako jis.

Kur užsikrėtė COVID-19 liga Tautvydas nežino, nes tuo metu rizikos zonų jau buvo daug, o infekcija plito žaibiškai. „Per pačias šventes, gruodžio 24 dieną, pradėjau keistai jaustis. Temperatūra nebuvo aukšta, bet jausmas – neįprastas. Antrąją Kalėdų dieną jaučiausi visiškai prastai, pakilo temperatūra net iki 39 laipsnių“, – apie pirmuosius ligos simptomus pasakoja pacientas.

Pasitaręs su šeimos gydytoja, vaikinas pasidarė COVID-19 tyrimą. Gavus tyrimo rezultatus, abejonių neliko – Tautvydas užsikrėtė klastinga infekcija. „Dvi savaites bandžiau gydytis namuose, tačiau temperatūra vis pakildavo iki 39,5 laipsnių. Pradėjo skaudėti gerklę, pilvo srityje, nebegalėjau užmigti naktimis. Savijauta prastėjo, todėl nusprendžiau vykti į Kauno klinikas“, – atvirauja jis.

Taip jau gavosi, kad mane išvežė į Kauno klinikas dėl COVID-19 ligos, o draugę – gimdyti.

Į Kauno klinikas vaikinas atvyko silpnas, netekęs daug skysčių ir mineralinių medžiagų. „Įdomu tai, kad Tautvydas sirgo ne tik COVID-19 infekcija, bet ir kita virusų sukelta liga – infekcine mononukleoze. Šios dvi virusinės ligos lėmė ne tik karščiavimą, bendrą silpnumą, bet ir sukėlė kepenų pažeidimą“, – apie Tautvydo būklę pasakoja Kauno klinikų COVID-19 Antrojo skyriaus vadovė dr. Neringa Vagulienė.

Pasak gydytojos, Kauno klinikose vaikinui rekomenduotas gausus skysčių vartojimas, skirtas priešvirusinis gydymas, nuskausminamieji, vaistai nuo temperatūros ir skysčių, prisotintų mineralinėmis medžiagomis, terapija.

„Gydymo pradžioje Tautvydas karščiavo, negalėjo atsikelti iš lovos, nenorėjo nieko valgyti, tačiau paskyrus gydymą, jo būklė pradėjo sparčiai gerėti: krito temperatūra, pagerėjo kraujo tyrimai, sumažėjo kepenų fermentų. Šiuo metu jis jaučiasi puikiai ir ilsisi namuose“, – sako dr. N. Vagulienė.

Kauno klinikose pacientas praleido savaitę ir po intensyvaus gydymo įveikė abu virusinius susirgimus. „Viso gydymo metu sunkiausia buvo tai, kad dėl užspaustos gerklės negalėjau valgyti ir miegoti. Grįžęs iš ligoninės miegodavau po trylika ar keturiolika valandų per dieną ir daug valgydavau, nes organizmas ligos metu nusilpo“, – neslepia vaikinas.

„Jaučiuosi dėkingas visam Kauno klinikų COVID-19 Antrojo skyriaus personalui, vadovei dr. Neringai Vagulienei ir visiems kitiems, kurie padėjo man pasveikti ir grįžti kuo greičiau į namus pas šeimą“, – džiaugiasi Tautvydas.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS