Gyventojų priekaištai: nugenėjo liepą, bet šakos daužosi į langus | KaunoDiena.lt

GYVENTOJŲ PRIEKAIŠTAI: NUGENĖJO LIEPĄ, BET ŠAKOS DAUŽOSI Į LANGUS

Ties daugiabučiu užaugę medžiai sulaukė specialistų vizito. Želdiniai buvo nugenėti, bet gyventojai vis tiek turi priekaištų, nes viršutinės šakos liko nepaliestos, tad vėjuotomis dienomis jos ir toliau daužosi į langus.

Nepatenkinti darbu

Dar praėjusiais metais Savanorių pr. 258 daugiabučio namo gyventojai rinko parašus, kad būtų apgenėti šalia augantys medžiai. Ne iš karto tai pavyko padaryti, nes vis pritrūkdavo kokio gyventojo balso. Galiausiai bendruomenei apsisprendus, kad medžius genėti būtina, buvo gauti leidimai, tačiau specialistų darbas gerokai nuvylė.

Ponia Irena „Kauno dienai“ pasakojo, kad visai po jos langais auga liepa, kuri aukštesnė už penkiaaukštį. Atvykę darbininkai nugenėjo tik apatines šakas, o viršutinių nepalietė.

„Aš pasirašiau būtent dėl to, kad man nuo langų nugenėtų tas šakas. Jos ne tik saulę užstoja, bet ir trankosi į langus. Ypač kai pakyla vėjas, medis man tiesiog remiasi į langus. Bijau, kad gali kokia šaka nulūžti, man stiklą sudaužyti“, – skundėsi gyventoja.

Moteris pasakojo, kad didžiausią nerimą kelia trys storiausios šakos. Ponia Irena skambino į miesto savivaldybę, klausė, kodėl tokios šakos buvo paliktos, tačiau nieko nepešė. Jai buvo pasakyta, kad viršutinių šakų genėti negalima. Alternatyva galėtų būti nebent, jei gyventojai vėl surinktų parašus ir medis būtų visai nupjautas.

„Dar pasiūlė tartis su darbininkais, kurie genėjo medžius. Kaip negalima genėti, bet siūlo tartis pačiai su darbininkais?“ – stebėjosi kaunietė.

Tvarkė kelis kartus

Kauno miesto savivaldybės administracijos Aplinkos apsaugos skyrius vedėja Radeta Savickienė „Kauno dienai“ nurodė, kad prie minėto daugiabučio buvo pateikti keli prašymai genėti medžius.

Apgenėjo: ties Savanorių pr. 258 namu medžiai genėti ne vieną kartą. (Vilmanto Raupelio nuotr.)

„Dėl medžių, augančių netoli šio namo, į savivaldybę buvo kreiptasi du kartus. Pirmą kartą pagal gautą administratorių prašymą, Aplinkos apsaugos skyrius užsakė dviejų ievų, dviejų drebulių genėjimą ir blogos būklės ievos ir uosialapio klevo kirtimą. Gavus antrą administratoriaus prašymą, Aplinkos apsaugos skyrius užsakė vienos liepos ir vieno žilakrūmio genėjimą ir prie pastato sienos augančių trijų skirpstų kirtimą“, – nurodė specialistė.

Genėjimo taisyklės

Ji aiškino, kad, vadovaujantis Medžių ir krūmų priežiūros, vandens telkinių, esančių želdynuose, apsaugos, vejų ir gėlynų priežiūros taisyklėmis, viršūnes pažeminti galima tik tuomet, kai jos trukdo elektros energijos perdavimo ir ryšių oro linijoms arba būtina nupjauti nudžiūvusią viršūnę.

Ypač kai pakyla vėjas, medis man tiesiog remiasi į langus.

„Minimas atvejis nepapuola į elektros energijos perdavimo ir ryšių oro linijas“, – komentavo R.Savickienė.

„Aplinkos apsaugos skyrius neturi informacijos, kodėl želdinys buvo taip nugenėtas, tad negali vertinti, ar tai atlikta netinkamai. Galbūt genėjimas vyko po stipraus snygio ar vėjo aplaužius augalo viršūnę. Pagal pateiktus administratoriaus prašymus su schemomis, kuriose buvo nurodyti konkretūs medžiai, kuriuos reikėtų genėti ar kirsti, darbai buvo atlikti“, – apie liepą, augančią ties Savanorių pr. 258 namu, toliau kalbėjo specialistė.

Pasak R.Savickienės, kadangi prie daugiabučio namo auga daug želdinių, namo administratorius turėtų pateikti prašymą (tinka ir be gyventojų parašų), kurį konkrečiai želdinį norima tvarkyti.

„Aplinkos apsaugos skyrius atvyks apžiūrėti minimo augalo, įvertins situaciją ir želdinio būklę. Jei bus nustatyta, kad augalo būklė bloga, jis bus kertamas, o jei gera – genimas“, – procedūrą aiškino Aplinkos apsaugos skyriaus vedėja.

GALERIJA

  • Gyventojų priekaištai: nugenėjo liepą, bet šakos daužosi į langus
  • Gyventojų priekaištai: nugenėjo liepą, bet šakos daužosi į langus
Vilmanto Raupelio nuotr.
Gairės: Savanorių pr. 258, medžiai, nugenėta liepa, medžių šakos, skaitytojo naujiena
Rašyti komentarą
Komentarai (11)

GAL???

ŠIĄ ŽINIĄ ITRAUKTI Į ENCILOPEDIJĄ??AR JI TOKIA SVARBI IR ĮDOMI.

REDAKCIJAI

KIEK GALIMA TOKĮ STRAIPSNĮ LAIKYTI?NUEIKIT Į KALNIEČIŲ PARKĄ,--KOKIE GRAŽŪS GĖLYNAI,FONTANAS IR KT.

Alvydas

ar didelė problema atsidaryti langą ir nugenėti jums trukdomas šakas? pripratome skustis.....
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS