Ilgasis savaitgalis Kaune: eismo pokyčiai prie kapinių ir papildomi viešojo transporto maršrutai | KaunoDiena.lt

ILGASIS SAVAITGALIS KAUNE: EISMO POKYČIAI PRIE KAPINIŲ IR PAPILDOMI VIEŠOJO TRANSPORTO MARŠRUTAI

  • 7

Patogesnė miesto viešųjų kapinių infrastruktūra ir dažnesni autobusų maršrutai pasitiks gyventojus, planuojančius per ilgąjį savaitgalį aplankyti artimųjų kapus. Visų Šventųjų dieną prieigose dirbs sustiprintos policijos pajėgos, vietomis numatyti laikini eismo pokyčiai, į kuriuos vairuotojai raginami atkreipti dėmesį.

Užtikrins viešąją tvarką

„Kasmet, artėjant Visų Šventųjų dienai ir Vėlinėms, miesto kapines užplūsta dideli gyventojų srautai, todėl raginame nepamiršti ir būtinų saugumo priemonių. Siaučianti klastinga liga dar neatsitraukė, todėl, brangindami savo ir aplinkinių sveikatą, saugokime save ir kitus. Artimiausiomis dienomis išlaikykime ne tik rimtį bei susikaupimą, bet ir supratingumą“, – sakė Kauno vicemeras Mantas Jurgutis.

Pasak Kauno savivaldybės Transporto ir eismo organizavimo skyriaus vedėjo Martyno Matusevičiaus, ilgąjį savaitgalį eismą organizuos ir viešąją tvarką prie Kauno miesto kapinių užtikrins periodiškai patruliuosiantys policijos pareigūnų ekipažai.

„Lapkričio 1-ąją kapinių prieigose dirbs sustiprintos pareigūnų pajėgos. Prie Romainių kapinių bus organizuojamas vienpusis eismas iš Baltų prospekto. Ribojimai numatyti ir prie Seniavos kapinių, todėl visų vairuotojų prašome išlikti budriems ir stebėti kelio ženklus. Taip pat svarbu savo transporto priemones palikti leistinose vietose, kad eismas vyktų kuo sklandžiau“, – ragino M. Matusevičius.

Lapkričio 1-ąją kapinių prieigose dirbs sustiprintos pareigūnų pajėgos.

Nuolatiniai infrastruktūros pokyčiai

Šiais metais dalis miesto viešųjų kapinių lankytojus pasitiks atsinaujinusios. Karmėlavos ir Vainatrakio kapinėse šiemet išasfaltuoti pėsčiųjų takai. Pastarosiose taip pat įrengtas ir vandens gręžinys.

Pirmosiose Romainių ir Petrašiūnų kapinėse statomi nauji kolumbariumai. Be to, Romainiuose juosiama tvora, padėsianti kokybiškiau užtikrinti amžinojo poilsio vietose rimtį bei tvarką.

„Kauno viešosios kapinės pokyčių sulaukia kasmet – tvarkomi ir įrengiami takai bei kita reikalinga infrastruktūra. Ypatingas pasiruošimas vyksta Vėlinių savaitgaliui, kadangi būtent šiomis dienomis sulaukiame daugiausia lankytojų. Pasirūpiname, kad kapinėse netrūktų konteinerių, o atliekos būtų išvežamos laiku. Tačiau tik patys gyventojai tinkamu elgesiu gali užtikrinti nenutrūkstamą paslaugų tiekimą“, – priminė įmonės „Kapinių priežiūra“ direktorius Ričardas Čėsna.

Kauno miesto savivaldybės nuotr.

Patogesnis susisiekimas autobusais

Ilgąjį savaitgalį gyventojai Kaune esančias kapines viešuoju transportu pasieks gerokai patogiau – didinamas maršrutų skaičius.

Nuo spalio 30 d. iki lapkričio 2 d. mieste papildomai kursuos 20A (Kauno pilis–Prezidento V. Adamkaus gimnazija), 25 (Geležinkelio stotis–Karmėlavos kapinės), 39A (Kauno pilis–Romainių kapinės), 47B (Kauno pilis–Kleboniškis) ir 62 (Geležinkelio stotis–Kauno tiekimas) maršrutų autobusai.

Dažniau važiuos 44 (Kauno pilis–Ledos kapinės) ir 61 (Geležinkelio stotis–Vainatrakio kapinės) autobusai. Savaitgalį kursuos ir papildomas 39 autobusas, kuris praplės savo maršrutą: Romainiai–Kauno klinikinė ligoninė–Neveronių g. (Neveronys).

Kitų maršrutų miesto autobusai ir troleibusai lapkričio 1–2 d. važiuos pagal sekmadienio eismo tvarkaraščius.

Be to, spalio 30 d. atidaroma sutvarkyta atkarpa – nauja žiedinė sankryža Seniavos plente ir tuo pačiu atnaujinamas viešojo transporto eismas. 20, 35, 35A, 65 ir 65A maršrutų autobusai važiuos įprastomis trasomis, o laikinasis 100 maršrutas, kursavęs tik J. Pabrėžos gatve, taps nebereikalingas ir bus nutrauktas.

Daugiau informacijos apie atnaujinamus bei keičiamus viešojo transporto maršrutus – internete: stops.lt/kaunas/.

Rašyti komentarą
Komentarai (7)

amen

toks jausmas, kad kai kurie net straipsnio neskaito, ateina čia lietis :)) Aiškiai parašyta, kad tvarkoma gatvė, vedanti į Seniavos kapines, 30 d. bus atidaryta ir viešasis transportas galės važiuoti, tai piktinasi, kad nenuvažiuos. Kam čia žvakutės trukdo, tai psichiką pasitikrinkite, jūsų gi irgi niekas neprašo kažką neva tvarkyti?

Kaunietis

O kaip senosios šančių,panemunės kapinės?

ONTĖ

Daug žmonių kapinėse lankosi retai. Lapkričio 1 dieną jie prisikrauna tašes žvakių ir važiuoja per kapines. Savo uždegtomis žvakutėmis jie apšika kapus. Tų žvakučių niekas nenurenka. Iki pavasario . varnos tas žvakutes varto, lesinėja vašką, o vėjas jas ritinėja. Lapkričio 3-4 važiuoju tų geradarių apšiktus kapus tvarkyti. Gerbiami žmonės, susitvarkykite save patys ir ant kapų nešikite. Niekas jūsų neprašo.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS