Komentaras
Julius Dūda
UAB „Būsto valda“ renovacijos vadybininkas
Tai labai dažna senų daugiabučių šildymo problema. Kadangi senos statybos daugiabučių namų sienos turi prastą šiluminę varžą, butuose, kuriuose daugiau sienų ribojasi su lauku, būna gerokai vėsiau nei tuose, kuriuos iš šonų supa kaimynų butai. Be to, gerokai šilčiau butuose, kur šeimininkai įsistato naujus langus. Tiekiamas šilumos kiekis į būstus yra vienodas, o patiriami šilumos nuostoliai skirtingi.
Dažnai senuose daugiabučiuose kaimynai nukenčia ir dėl savavališkai pakeistų radiatorių. Statant namą buvo apskaičiuota, kad kiekvienas butas gautų vienodą kiekį šilumos. Kartais gyventojai savavališkai įsirengia galingesnius radiatorius, kurie išspinduliuoja bute daugiau šilumos, nei buvo numatyta, dėl to nukenčia tie gyventojai, pas kuriuos radiatoriai neliesti, šie gyventojai gauna mažiau šilumos. Sureguliuoti tokią sistemą praktiškai neįmanoma, nes ji pritaikyta tik didinti arba mažinti šilumos kiekį visam namui.
Dažnai tokiuose namuose pasitaikanti problema – netolygiai butuose šylantys radiatoriai. Šis reiškinys – tai senos, išsibalansavusios daugiabučio šildymo sistemos padariniai.
Senuose daugiabučiuose dažniausiai pasitaikanti vienvamzdė šildymo sistema yra pasenusi ir neefektyvi, todėl ją reikia keisti iš esmės arba atnaujinti. Iš dalies šias problemas galima išspręsti sumontavus balansinius ventilius ant kiekvieno radiatoriaus. Atlikus šiuos darbus, šiluma daugiabutyje bus paskirstoma tolygiai, radiatoriai šils vienodai.
Reikėtų nepamiršti ir šilumos punkto – jei šis nerenovuotas, net ir sumontavus balansinius ventilius nebus tokio efekto. Tik visiškai atnaujinus ir automatizavus šilumos punktą bei subalansavus šildymo sistemą bus pasiektas norimas rezultatas. Geriausia šiuos darbus atlikti iki šildymo sezono pradžios.
Dėl šildymo sistemos problemų reikėtų kreiptis į daugiabučio namo administruojančios įmonės atstovą arba bendrijos pirmininką, kurie ir suderintų esamos šildymo sistemos apžiūros darbus, taip pat pateiktų pasiūlymą su numatomų darbų kaina.
Atkreiptinas dėmesys į tai, kad jeigu šilumos sistemos (šilumos vartojimo) įrenginiai neatitinka keliamų teisės aktų reikalavimų, butų ir kitų patalpų savininkai gali kreiptis į administruojančios bendrovės įgaliotus darbuotojus dėl darbų pagal privalomuosius techninės priežiūros reikalavimus organizavimo (tokiems darbams nereikalingas butų ir kitų patalpų savininkų pritarimas). Jeigu šilumos sistemos įrenginius gyventojai pageidauja pagerinti, taip pat galima kreiptis į administratorių dėl šilumos sistemos pagerinimo darbų organizavimo. Lietuvos Respublikos civilinio kodekso nustatyta tvarka tokiais atvejais sprendimas dėl bendrojo naudojimo objekto (šilumos sistemos) pagerinimo turėtų būti priimamas butų ir kitų patalpų savininkų balsų dauguma.
Laukia klausimų
Kauno daugiabučius administruojančios bendrovės „Būsto valda“ specialistai pasirengę atsakyti ir į kitus kauniečius dominančius klausimus.
Klausimus dėl daugiabučių priežiūros galite siųsti e. paštu [email protected].
Aktualu: problemą, kai viename bute šalta, o kitame – karšta, galima išspręsti modernizavus šildymo sistemą.

Naujausi komentarai