„Kalniečiai“ atgimsta: papasakojo, kas planuojama šioje istorinėje miesto vietoje | KaunoDiena.lt

„KALNIEČIAI“ ATGIMSTA: PAPASAKOJO, KAS PLANUOJAMA ŠIOJE ISTORINĖJE MIESTO VIETOJE

  • 10

Šią savaitę gavus visus reikiamus leidimus prasidėjo rekonstrukcijos darbai vienoje istorinių Kauno vietų.

Savanorių pr. 375 esantis, dar prieš tris dešimtmečius veikęs ir ilgus metus apleistas prekybos pastatas atgims naujam gyvenimui. Jo vietoje įsikurs modernus prekybos ir verslo centras su išskirtinėmis erdvėmis gyventojams.

„Jau kurį laiką apleistas pastatas ne tik kauniečiams, bet ir miesto svečiams kėlė ne pačias gražiausias emocijas, todėl priimdami sprendimą įsigyti šį objektą ir jį rekonstruoti, mes vertinome ne tik investicijas ir jų grąžą, tačiau ir galimybę prisidėti prie pokyčių Kauno mieste“, – teigia Aurimas Bičiūnas, įmonės vystančios projektą, vadovas.

Kalniečių prekybos centras pamažu virsta griuvėsiais

Justinos Lasauskaitės nuotr.

Rekonstruotame šešių aukštų, beveik 7 tūkst. kv. m. ploto pastate įsikurs maisto prekių tinklo parduotuvė, vaistinė, kepyklėlė, gurmaniškų prekių parduotuvės bei kitos prekybos vietos, taip pat verslo centras ir jauki laisvalaikio erdvė darbuotojams bei gyventojams. Objektas yra šalia pagrindinių gatvių, todėl pasak A. Bičiūno bus patogiai pasiekiamas ir važiuojantiems magistraliniu keliu Vilnius–Kaunas–Klaipėda.

Tęsia prekybos tradiciją

Pasak pastatą projektavusios įmonės „NEBRAU“ architektų, naujojo prekybos ir verslo centro vieta svarbi istoriškai, todėl norėta išlaikyti pirminę pastato paskirtį bei atgaivinti miesto gyventojų prisiminimus apie kadaise čia buvusį prekybos centrą.

„Nuo 1988–ųjų čia veikė prekybos centras „Kalniečiai“ – vienas moderniausių prekybos centrų tuometiniame Kaune. Ilgus metus laikytas tuščias ir apgriuvęs pastatas po rekonstrukcijos išlaikys autentišką paskirtį, tačiau bus gerokai patogesnis gyventojams, lankytojams bei verslui. Palyginti su pastato pirmtaku, rekonstruojamas prekybos ir verslo centras bus aiškesnių formų, tačiau iš aplinkos išsiskirs parinktomis medžiagomis ir fasado apdailos sprendimais“, – pasakoja projektavimo įmonės architektas Lukas Tarnauskas.

Patogumas vietos gyventojams

Pasak L. Tarnausko iš karto už prekybos ir verslo centro pastato prasideda miegamasis mikrorajonas „Kalniečiai“, todėl gyventojų patogumui nuspręsta išlaikyti senojo pastato principą ir pastatu atskirti gyvenamąją erdvę nuo judrių miesto gatvių bei suprojektuoti praėjimus, palengvinančius judėjimą pėstiesiems.

Pagrindinis prekybos ir verslo centro įėjimas numatomas iš Savanorių prospekto – čia bus įrengta nauja automobilių stovėjimo aikštelė, atnaujinti pėsčiųjų šaligatviai. Rekonstruojant pastatą bus sutvarkytos ir šalia jo esančios gyvenamosios erdvės prieigos: planuojama įrengti saugius pėsčiųjų takus su apšvietimu, naują vaikų žaidimo aikštelę, sutvarkyti žaliąsias zonas.

Projekto autorių vizualizacija

Originali erdvė ant stogo

Iš automobilių, elektromobilių bei dviračių stovėjimo aikštelės, suprojektuotos ant pastato stogo bus galima patekti į verslo centrą bei originalią viešąją erdvę. Čia bus nedidelis parkas su dekoratyviniais želdiniais bei suoliukais, veiks kavinės, o šeštame pastato aukšte suprojektuota stogo terasa su plačiai į miestą atsiveriančiu vaizdu bus pritaikyta privatiems renginiams.

Rekonstrukcijos darbų pabaiga numatyta 2022 m. pirmoje pusėje. 

GALERIJA

  • „Kalniečiai“ atgimsta: papasakojo, kas planuojama šioje istorinėje miesto vietoje
  • „Kalniečiai“ atgimsta: papasakojo, kas planuojama šioje istorinėje miesto vietoje
  • „Kalniečiai“ atgimsta: papasakojo, kas planuojama šioje istorinėje miesto vietoje
  • „Kalniečiai“ atgimsta: papasakojo, kas planuojama šioje istorinėje miesto vietoje
Projekto autorių vizualizacija
Rašyti komentarą
Komentarai (10)

apgailestauju , jog BALČIŪNAS nesugebėjo

likviduoti prie vystančio projekto, esančią - ČIGONIŠKĄ turgaus palapinę, kuri menkina šio komplekso į v a i z d į.

joooo

vien asfaltas ir gigantiškas parkingas kaip kokiame užmiestyje. Vizualizacijos kaip visada nuo realybės skirsis 50%

Karlas

O kuo ta vieta istorine??? Cia Vytautas buvo nuo arklio nulipes ar Napoleonas i debesis zvalgesi? Zurnalistai jus didieji...
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS