Kaune brangsta dalis viešojo transporto bilietų | KaunoDiena.lt

KAUNE BRANGSTA DALIS VIEŠOJO TRANSPORTO BILIETŲ

  • 76

Kaune nuo kovo pradžios brangsta dalis viešojo transporto bilietų.

Vienkartinis bilietas, perkamas iš autobuso ar troleibuso vairuotojo, kainuos 2 litus 40 centų vietoj buvusių 2 litų. Už kelionę maršrutiniu taksi mokėti reikės nebe 2,5, o 3 litus.

Brangiau kainuos ir elektroniniai vienkartiniai bilietai, jų kaina nuo 1,8 lito kils iki 2 litų.

Elektroniniai terminuoti bilietai kainuos tiek pat – kainas kelti nuspręsta tikintis sumažinti iš vairuotojų vienkartinius bilietus perkančių keleivių skaičių. Tačiau panaikinama terminuotiems elektroniniams bilietams taikoma lengvata važiuoti naktiniais maršrutais.

„Šis bilietų kainų padidėjimas nepalies tų, kurie viešuoju transportu naudojasi nuolat, nes terminuotų bilietų tarifas nesikeičia. Kyla transporto priemonėje įsigyjamo bilieto kaina, nes tuo siekiama mažiau trukdyti vairuotoją ir visų kitų keleivių laiką", – pranešime spaudai teigė Kauno miesto savivaldybės Transporto ir eismo organizavimo skyriaus vedėjas Paulius Keras.

Kauno miesto savivaldybės duomenimis, 25 procentai keleivių vienkartinius bilietus perka iš vairuotojų ir dėl to sumažėja transporto priemonių greitis. Tikimasi, kad padidėjus skirtumui, tai keleivius paskatins bilietus įsigyti iš anksto.

Nuo kovo 80 metų sulaukę asmenys bei tremtiniai, nepriklausomybės gynėjai ir nepasiturinčiai gyvenantys pensinio amžiaus kauniečiai važinės už simbolinį 12 litų mokestį per metus. Jie galės įsigyti metinį terminuotą elektroninį bilietą, suteikiantį teisę važinėti autobusais ir troleibusais Kaune visomis dienomis, išskyrus naktinius maršrutus.

Tokius bilietus nuo metų pradžios 80 metų turintieji ir tremtiniai gali įsigyti ir sostinėje. Vilniaus miesto savivaldybės duomenimis, lengvatinius bilietus, kainuojančius 10 litų, jau įsigijo 14 tūkst. teisę į lengvatą turinčių asmenų.

Rašyti komentarą
Komentarai (76)

Transportas

Siaip galetu aplamai visiems pensininkams padaryti nemokama vaziavima visuom. transportu.Taip,kaip yra Britanijoje.O kieno saskaita,savo uzdirbta saskaita per visa dirbta gyvenima ir mokant mokescius.Nesugrius tie autobusai ar troleibusai...

Taip

Labai gražu :) Prigalvojo papildomų nuolaidų, lengvatų, o kieno sąskaita...Ogi, kad ir tų pačių pensininkų, kurių pensijos šiek tiek didesnės už šalpos. Vadinasi tie, kurie visą amžių tinginiavo, nemokėjo mokesčių, nieko nedavė valstybei ir dabar galės važinėti kitų sąskaita. Tai puikus pamokantis pavyzdys jaunimui- nėra ko vargintis, jei neišlaikys valstybė, parems darbo liaudis.

zioma

stavkes taip pat kyla mikru vadilom tik neaisku ar visi jas atnes vakare jei neatnes negaus dirbt.....
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS