Kaune užgimsta ateitis: ar žmogus galės skraidyti? Pereiti į pagrindinį turinį

Kaune užgimsta ateitis: ar žmogus galės skraidyti?

2025-05-21 13:40

Ar žmogus galės skraidyti? Kaip pagaminti ore kabančius super traukinius? O galbūt per žmogaus odą sukurti muzikos instrumentų garsus? Į visus šiuos klausimus pasirengę atsakyti mokslininkai naujose Kauno STEAM laboratorijose. Mokytojai sako, kad keičiantis vaikų poreikiams, tokios ateities dirbtuvės taps visų mokyklų būtinybe. 

Kaune užgimsta ateitis: ar žmogus galės skraidyti?
Kaune užgimsta ateitis: ar žmogus galės skraidyti? / Aurimo Barkausko nuotr.

Kauno mokslo salos STEAM centras – tai inovacijų fabrikas, kuriame moksleiviai nuo pirmoko iki gimnazisto gali tapti mažaisiais inžinieriais, fizikais, o gal net būsimais Elono Musko konkurentais.

Mokslininkas sako, kad tai – ateities laboratorija. Pavyzdžiui, jis paliečia citriną ir pradeda važiuoti mašina.

„Su jais tyrinėsime, kur jų fantazija nuves pamačius reiškinius, kurių dar daug kas nematė realybėje. Mūsų noras – įžiebti kūrybiškumą“, – akcentavo fizikas Artūras Karpavičius. 

Kitoje laboratorijoje – dar labiau neįtikėtini dalykai. Vaikai bandys įveiklinti Marsą, kad jame būtų galima vaikščioti lyg ant žemės.

„Išbandyti save logistikos centro operacijų pozicijoje, taip pat bandysime nusikelti į Marsą ir paieškoti įvairių motorinių priemonių, kaip būtų galima judėti Marso planetoje“, – aiškino IT ir robotikos metodininkė Saulė Magemadovienė.

LNK stop kadras.

Visgi net ir pažangiausios technologijos prasideda nuo gamtos. 

„Kviesime vaikus, kurie išras naujas medžiagas, bandysime įgyvendinti eksperimentus, kviesime iš laboratorijų aplinkos eiti į lauko edukacines aplinkas“, – pasakojo biologijos ir chemijos laboratorijos metodininkė Paulina Rutkauskaitė.

Dar vienoje laboratorijoje – 3D spausdintuvai ir virtualūs miestai. Iš viso veikia keturios erdvės. Moksleiviai sako, kad mokytis čia įdomiau ir aiškiau nei klasėje iš vadovėlių. 

„Įdomu, kai galima apčiuopti, pamatyti, nes skaityti man nelabai patinka“, – atviravo moksleivė.

Mokytojai pastebi, kad vaikai keičiasi ir senos mokymo priemonės nebeveikia. 

„Šiuolaikinė karta yra lytėjimo karta. Jeigu neišbando, tai nesupranta, ir vien teorija niekaip neišeina išaiškinti dėsningumo“, – kalbėjo Kauno Jėzuitų gimnazijos mokytoja ekspertė Rigonda Skorulskienė. 

„Vaikai labai žingeidūs technologijoms, ypač dabartinė karta. Jie mėgsta žaisti su technologijomis – telefono pagalba ar išmaniosiomis lentomis“, – teigė Elzės Ožeškienės gimnazijos mokytojas Arvydas Baudys.

Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:

 

Pedagogai įsitikinę, jog tokios laboratorijos netrukus taps ne išimtimis, o būtinybe kiekvienoje mokykloje. 

„Mokyklose turi būti, ir tikrai yra, bėgimas per programas, per kabinetus, laboratorijos neturėjimas. Šiuolaikiniai vaikai nemėgsta skaityti knygų, rašyti, tai turi būti patyriminis mokymasis“, – pabrėžė R. Skorulskienė.

Šiose laboratorijose galės lankytis visi – ne tik mokyklų grupės, bet ir šeimos. Centro vadovė sako, kad ką veikti čia rastų net ir trijų metų lankytojas. Visgi patekti į „Mokslo salą“ gali būti iššūkis ir kantrybės išbandymas. 

„Paprastai savaitgalio programas parduodame tris savaites į priekį. Yra didelis noras apsilankyti „Mokslo saloje“, – sakė Mokslo ir inovacijų sklaidos centro vadovė Aistė Lukaševičiūtė. 

Gruodžio mėnesį duris atvėrusi „Mokslo sala“ per penkis mėnesius priėmė jau 100 tūkst. lankytojų.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Genijus Davincia

Tegul is pradziu sukuria aparata, kad butu galima bezdet per ausi, o gal paskui jau sparnai, kad skrist i Marsa.
0
0
Varlė pasakoje irgi skrido

kubilius jau seniai skraido(Briuselis-Vilnius). kai uždirbsit tiek kiek jis, galėsit ir jūs skraidyti
0
0
Narkata!

Po geros dozės net į Marsą!
2
0
Visi komentarai (10)