Kauniečiai negali sustoti dalyvavę „Darom“ akcijoje Pereiti į pagrindinį turinį

Kauniečiai negali sustoti dalyvavę „Darom“ akcijoje

2009-05-06 19:18
Kauniečiai negali sustoti dalyvavę „Darom“ akcijoje
Kauniečiai negali sustoti dalyvavę „Darom“ akcijoje / Tomo Jarusevičiaus nuotr.

Pasivažinėjus po miestą susidaro įspūdis, kad kauniečiai niekaip negali sustoti dalyvavę akcijoje „Darom 2009“. Mat balandžio viduryje surengtos aplinkos švarinimo akcijos įkvėpti miesto gyventojai dabar jau švarina ne tik gamtą, bet ir savo sandėliukus bei garažus.

Meta, kas pakliūva

Laikinai įrengtos aikštelės, į kurias buvo suvežtos akcijos metu surinktos šiukšlės ir atliekos, atrodo, virto nelegaliais ilgalaikiais sąvartynais.

„Ta akcija „Darom“ peraugo į akciją „Išsivalom sandėliukus 2009“. Visi, kas netingi, tose aikštelėse ir toliau meta padangas, visokius daiktus. Iš vakaro išvalom, iš ryto vėl atsiranda krūva. Talkos metu surinktas atliekas tikrai jau išvežėme“, - tikino miesto Komunalinio ūkio skyriaus vedėjo pavaduotojas Zenonas Girčys.

Pasak jo, dabar šiukšlių kalnai laikinuose sąvartynuose išaugo tris-keturis kartus: kauniečiai meta šaldytuvus, lovas ir ypač daug padangų, todėl specialiosioms tarnyboms reikia papildomos darbo jėgos, transporto, kad visą šį metų metais kauptą „turtą“ būtų galima išvežti.

Reikia keisti tvarką

Tuo tarpu aplinkosaugininkai aiškina, kad savivaldybė pagal miesto tarybos priimtas taisykles per metus privalo nemokamai išvežti ir utilizuoti 5 vienetus vieno gyventojo padangų.

2008 metais „Kauno švaros“ pateiktoje metinėje ataskaitoje teigiama, kad per metus bendrovė iš viso surinko 450 tonų - 375 tonas sudaro gyventojų padangos, likusieji kiekiai surinkti iš įmonių. Visos padangos buvo atvežtos į stambiagabaričių atliekų aikštelę.

„Regitros“ duomenimis, 2008 metų pabaigoje Kaune buvo užregistruoti 181 tūkst. lengvųjų automobilių. Savivaldybė atliekų tvarkymo taisyklėse numačiusi, kad per metus iš vieno kauniečio nemokamai priimami ir utilizuojami 5 vienetai lengvųjų automobilių padangų. Tarkim, kad padangų gyventojas nekeičia kokius trejus metus, tad per vienerius teoriškai padangos keičiamos apie 60 tūkst. automobilių. Vadinasi, savivaldybė privalėtų surinkti ir utilizuoti apie 1440 tonų padangų. Pagal praėjusių metų ataskaitą, „Kauno švara“ surenka tik 25 procentus kiekio, kurį privalo surinkti“, - portalui aiškino Kauno regiono Aplinkos apsaugos departamento Kauno miesto agentūros vedėjas Eugenijus Vainalavičius.

Jo nuomone, savivaldybės įmonė „Kauno švara“ neturėtų kelti jokių pretenzijų ir surinkti tas padangas. Per akciją „Darom“ rastas ir po jos besimėtančias padangas įmonė taip pat privalėtų surinkti.

E.Vainalavičius tvirtino, kad savivaldybė turėtų keisti padangų surinkimo tvarką ir padaryti patogesnę gyventojams.

„Dabar padangas miestiečiai gali priduoti tik dviejose vietose mieste - Ašigalio gatvėje ir Aleksote, aikštelės dirba iki 17 valandos. Ne visi spėja darbo dienos metu nuvežti tas padangas“, - pastebi specialistas.

Tvarko kiaurus metus

Kaip tikino savivaldybės Aplinkos apsaugos skyriaus Atliekų tvarkymo poskyrio vedėjas Aleksandras Beliavičius, nelegalius sąvartynus turi sutvarkyti „Kauno švara“.

„Mes reaguojame tik į seniūnijų pranešimus apie nelegaliai pilamas šiukšles. Aleksoto ir Petrašiūnų seniūnijose jau pradėjome tvarkyti nelegalius sąvartynus. Tai - vietos, į kurias atliekas gyventojai suneša ne tik talkų metu, bet kiaurus metus“, - aiškino A.Beliavičius.

Balandžio mėnesį vykusių talkų metu „Kauno švara” išvežė 529 tonas šiukšlių iš 203 vietų. Ši paslauga bendrovei kainavo 81 tūkst. litų. 

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra