Kauno bendrovės aktyviai domisi galimybe įsikurti išskirtinėje vietoje | KaunoDiena.lt

KAUNO BENDROVĖS AKTYVIAI DOMISI GALIMYBE ĮSIKURTI IŠSKIRTINĖJE VIETOJE

  • 9

JAV kompanijai „Intermedix“ pakeitus akcininką, o kartu ir plėtros planus Lietuvoje, Kauno verslui atsivėrė galimybė persikelti į naujai statomą vieną didžiausių laikinosios sostinės verslo centrų – „Business Leaders Center“ (BLC). Daugiau nei 13 tūkst. kv. m ploto verslo kompleksas pačiame miesto centre, prie pat atnaujinamos tarptautinį pripažinimą pelniusios Vienybės aikštės, jau sudomino pusšimtį bendrovių.

„Gera vieta tuščia nebūna. Nuo pat projekto pradžios jaučiame aktyvų verslo susidomėjimą BLC projektu. Tas dėmesys natūralus. Progresyvios įmonės jaučia poreikį aukštesnės klasės biurams Kaune, kurių pasiūla laikinojoje sostinėje buvo ribota. O antros tokios patogios, gyvos vietos su fantastiška laikinosios sostinės panorama tiesiog nėra“, – sako BLC centrą vystančios SBA bendrovės „Urban Inventors“ vadovas Lionginas Šepetys.

Laikinoji sostinė turi milžinišką potencialą – vertinant miesto infrastruktūrą, susisiekimo patogumą ir išnaudojant visus didmiesčio privalumus.

Pasak jo, susidomėjimą įsikurti naujame BLC šiuo metu yra pareiškę daugiau nei 50 įmonių ir organizacijų. Bendrovių, su kuriomis toliau deramasi, darbuotojų skaičius svyruoja nuo kelių iki kelių šimtų, o jų biurų ploto poreikiai – nuo 50 iki 3 000 kv. metrų ir daugiau. Buvusiam pagrindiniam nuomininkui pakeitus planus, BLC yra likę kiek mažiau nei 8 tūkst. kv. m ploto nuomai. Anot L. Šepečio, planuojama, kad dalis klientų BLC pradės kurtis jau antroje vasaros pusėje, o pats centras bus atidarytas rudenį.

„Susidomėjusių įmonių įvairovė atspindi verslo centro lankstumą: BLC atviras priimti ir mažas ir dideles bendroves, nes pastatų išdėstymas ir vidaus architektūros sprendimai suteikia galimybes nuomos plotą pritaikyti individualiai ir leidžia biurui augti kartu su verslu“, – sako L. Šepetys.

Pasak jo, potencialūs klientai akcentuoja, kad keltis į naują biurą juos skatina noras išlaikyti ir pritraukti talentus, o būsimos bendradarbystės erdvės, jaukios poilsio zonos ir viską apjungsianti gyva Vienybės aikštė su restoranais, kavinėmis bei kūrybingo laisvalaikio erdvėmis atliepia jų lūkesčius. Vienas išskirtinių BLC bruožų bus visiems verslo centro darbuotojams skirta atvira maždaug 1000 kv. metrų ploto terasa ant pastato stogo, nuo kurios atsivers įstabi Kauno panorama.

Kauno miesto savivaldybės ir „Urban Inventors“ rekonstruojama Vienybės aikštė, aplink kurią ir išsidėstę BLC pastatai, praėjusių metų pabaigoje pirmą kartą šalies istorijoje buvo apdovanota tarptautiniuose Vokietijos dizaino apdovanojimuose. Aikštės architektūrinė koncepcija pripažinta nugalėtoja kategorijoje „Miesto erdvė“.

Šalia naujojo BLC verslo centro veikia ir anksčiau statytas verslo centras, kurio visas 7 tūkst. kv. m plotas yra išnuomotas.

„Urban Inventors“ dėl verslo centro nuomos pernai buvo pasirašiusi sutartį su JAV sveikatos apsaugos ir paslaugų kompanijos „Intermedix Corporation“ padaliniu Lietuvoje. Pastarąją įsigijus kitai JAV technologijų bendrovei „R1 Revenue Cycle Management“ (R1 RCM) bendrovė pranešė keičianti ir veiklos strategiją Lietuvoje bei atsisakanti ankstesnių plėtros planų. Nuomos sutartis nutraukta taikiu šalių susitarimu.

„Augančiai Kauno verslo centrų rinkai šis užsienio kompanijos žingsnis neturės esminės įtakos. Laikinoji sostinė turi milžinišką potencialą – vertinant miesto infrastruktūrą, susisiekimo patogumą ir išnaudojant visus didmiesčio privalumus“, – teigia „Urban Inventors“ vadovas.

Be BLC verslo centro Kaune, SBA grupei priklausanti nekilnojamojo turto inovacijų bendrovė „Urban Inventors“ taip pat vysto biurų kompleksą Vilniuje „Green Hall“, kurio pastatai yra pelnę ne vieną apdovanojimą, įskaitant pripažinimą Metų architektūros kūriniu. Kaune bendrovė taip pat planuoja investuoti apie 50 mln. eurų į biurų kompleksą O. ir H. Minkovskių gatvėje, šalia planuojamo M. K. Čiurlionio koncertų centro. „Urban Inventors“ veiklą grindžia žaliųjų pastatų filosofija, ypatingą dėmesį skirdama darniam pastatų įsiliejimui į aplinką.

Be „Urban Inventors“ SBA grupei priklauso baldų, tekstilės, bei investicijų valdymo sričių bendrovės. Baldų gamybos grupę sudaro „SBA baldų kompanija“, valdanti „Klaipėdos baldus“, „Šilutės baldus“, „Germaniką“, „Visagino liniją“, „Mebelain“, taip pat „Kauno baldai“. SBA tekstilės sektorių sudaro „Utenos trikotažas“ kartu su „Šatrija“ ir „Mrija“. SBA grupei taip pat priklauso investicijų valdymo bendrovė „Capitalica“, kuri Kaune valdo verslo centrą „Kauno Dokas“, Vilniuje – „135“ ir plėtos modernių biurų kompleksą Rygos Skanste rajone, netoli miesto centro.

GALERIJA

  • Kauno bendrovės aktyviai domisi galimybe įsikurti išskirtinėje vietoje
Rašyti komentarą
Komentarai (9)

sanciu,,kibiras,,

Pagyvensim-pamatysim,kiek zinau,turejo nuo balandzio ikurtuves svesti,o dabar niekaip kinietisko granito nenuperka

patikslinkit

jei "aktyviai domisi", tai kam dar bereikia reklamuotis?

kaunietis

Džiaugiuosi , kad paskutinius kelis metus Kaunas auga "iš savęs", nes seniau ne kartą buvo rašyta ir diskutuota, jog miestas labai išsiplėtęs, užima didelį plotą [lyginama net su milijoniniais Europos miestais ], daugiau "kaimas" nei miestas....Džiugu, kad ne tik gražėjame, bet ir "daromės miestu"...
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS