Kauno klinikos kviečia prisijungti prie akcijos „Gydo ne tik vaistai“ | KaunoDiena.lt

KAUNO KLINIKOS KVIEČIA PRISIJUNGTI PRIE AKCIJOS „GYDO NE TIK VAISTAI“

  • 6

Kauno klinikų Vaikų skubios pagalbos skyriuje kiekvieną parą dėl ūmių ligų ir traumų apsilanko apie 100 sunegalavusių vaikų. Netikėtas vizitas į gydymo įstaigą dažnam vaikui ir jo artimajam sukelia papildomą baimę, nežinią.

Vaikų skubios pagalbos skyriaus medikai, norėdami labiau padėti jauniausiems pacientams, skelbia akciją „Gydo ne tik vaistai“, kurios metu kviečiama visus norinčius prisidėti prie palankios aplinkos vaikams sukūrimo įvairiomis meninėmis priemonėmis. 

Pastebėta, jog vaikams pritaikyta ligoninių aplinka juos ramina, padeda atsipalaiduoti, nukreipti dėmesį nuo patiriamo skausmo.

„Priklausomai nuo vaiko būklės ir nusiskundimų, mūsų skyriuje pacientai kartu su artimaisiais praleidžia iki paros laiko, per kurį atliekami įvairūs tyrimai, suteikiama skubioji pagalba, pradedamas gydymas. Nemedikamentiniam skausmo malšinimui vaikams svarbi Vaikų skubios pagalbos skyriaus aplinka, dėmesio nukreipimas piešiniais, filmais. Pastebėta, jog palanki aplinka vaikams suteikia saugumo jausmą, mažina stresą, medikams tampa lengviau bendrauti su vaikais ir jų artimaisiais“, – apie akcijos mintį ir prasmę kalba Vaikų skubios pagalbos skyriaus administratorius, vaikų intensyvios terapijos gydytojas ir vaikų ligų gydytojas Algirdas Dagys.

Akcija „Gydo ne tik vaistai“ kviečia visus dailininkus, menininkus, meno mokyklų, gimnazijų atstovus, organizacijas ar žmones, neabejingus geresnei vaikų psichologinei savijautai, prisidėti prie akcijos savo idėjomis ir jų išpildymu. Šiuo metu skyriuje esančios sienos, durys, langai ir net lubos laukia, kol juos papuoš piešiniai, klijuojami lipdukai, kabančios dekoracijos ir visi kiti kūriniai, padėsiantys pacientams bent trumpam pamiršti savo ligą.

Kviečiame suinteresuotuosius savo idėjas ir pasiūlymus teikti paštu atstove.spaudai@kaunoklinikos.lt iki rugpjūčio 15 d.

Nuotraukose matomos vietos (sienos, durys, langai, lubos), kuriose būtų kabinami arba klijuojami piešiniai, aplikacijos ir visos kitos meninės raiškos priemonės.

GALERIJA

  • Kauno klinikos kviečia prisijungti prie akcijos „Gydo ne tik vaistai“
Rašyti komentarą
Komentarai (6)

Kitaip tariant

Gydo tik ne daktarai, arba daktarai /dykai/ negydo

Danutė

Viskas pas mus akcijos. Svarbiausia, ne sienos, bet personalo šypsena ir požiūris, kuriuos sukurtų adekvatus atlyginimas ir krūvis bei administracijos pozityvus požiūris , kuris dabar apgailėtinas...Dar reikia šviesti ligonius, kurie medicininiu aspektu yra akmens amžiuje... ,ir nevažinėtų su vienu spuogu ar sloga į ligoninę. Sienas , aišku, nulipdys kičiniais piešiniais bei teplionėms, nes spręs administracija, kuri skonio turi mažai. Gerai, jei pasitelks kokių jaunų menininkų iš VDA ...Svarbiausia, žinoma, kad sienos būtų gražios.

Mama

Pirmadienį kaip tik teko pabūvoti šiame skyriuje. Visiems bambekliams reikėtų pamatyti, kiek šypsenų atsirado mažų vaikų veiduose pamačius šunis (kaniteraterapija), buvo nors keliolikai minučių pamirštas skausmas :). Labai šauni akcija!
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS