Kauno rajono viešosios bibliotekos virtualiojoje erdvėje – veiklų įvairovė | KaunoDiena.lt

KAUNO RAJONO VIEŠOSIOS BIBLIOTEKOS VIRTUALIOJOJE ERDVĖJE – VEIKLŲ ĮVAIROVĖ

  • 1

Kauno rajono savivaldybės viešoji biblioteka (KRSVB) paskutinį praėjusių metų mėnesį aktyviai įtraukė Kauno rajono bendruomenę į nuotolines veiklas ir mokymus: darbuotojų komanda parengė daug įvairaus žanro teminių edukacijų, atitinkančių skirtingo amžiaus žmonių poreikius. Jiems suteikta galimybė nemokamai mokytis nuotoliniu būdu per "Teams" ir "Zoom" platformas, kurios užtikrina bendravimo su artimaisiais ir bendraminčiais poreikius bei aukštesnę gyvenimo kokybę karantino metu.

Didelio Kauno rajono gyventojų dėmesio sulaukė KRSVB vyr. bibliotekininkės K.Vyturytės parengta virtualioji edukacija "Advento vainikas". Dalyvavusieji sužinojo apie Lietuvoje šimtmečius gyvuojančią Kalėdų laukimo tradiciją, buvo supažindinti su advento meto reikšme, svarbiausiais šio laikotarpio papročiais, tradicijomis, tautosaka. Edukacijų metu bendrauta, žaista, dainuota, mintos mįslės, pagal senovės lietuvių papročius bandyta atspėti ateitį, o taip pat semtasi idėjų gaminant originalius advento vainikus.

KRSVB ir padalinių darbuotojai toliau tęsė projekto "Prisijungusi Lietuva: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė" mokymus suaugusiems ir surengė septyniolika nuotolinių skaitmeninio raštingumo mokymų keliomis temomis: "Skaitmeninių nuotraukų apdorojimas ir saugus dalijimasis", "Skaičiuoklė darbui ir namams", "Efektyvus laiko planavimas ir bendravimas", "Būk aktyvus, unikalus ir verslus!" ir "Sumaniau apsipirkime ir atsiskaitykime internetu" bei kt.

Vaikų išankstinių atostogų metu gruodį buvo pasiūlyta daug naujų įdomių veiklų. Kartą per savaitę vaikai buvo kviečiami jungtis prie nuotolinių 3D modeliavimo pamokėlių, parengtų vyr. bibliotekininkės V.Steponaitienės. Šių edukacijų metu vaikai susikūrė 3D Kalėdų eglutę, eglutės žaisliukus, snaiges ir originalų knygų skirtuką. Vaikai, kurie neturėjo galimybės arba nespėjo prisijungti prie nuotolinių užsiėmimų, visada galės peržiūrėti paruoštas virtualiąsias pamokas bibliotekos interneto svetainėje www.krsvbiblioteka.lt arba "YouTube" kanale. Šių užsiėmimų metu buvo lavinamas erdvinis mąstymas, suteikiama galimybė eksperimentuoti. Savo kūrybinius projektus moksleiviai gali tęsti visą sausio mėnesį.

Įdomus renginys – "Kalėdų eglutės įžiebimas" – "Scratch" programavimo kalba vyko KRSVB vaikų skyriaus darbuotojams ir Kulautuvos bibliotekai bendradarbiaujant su Kulautuvos pagrindinės mokyklos mokytoja bei moksleiviais. Taip pat biblioteka aktyviai kvietė vaikus dalyvauti kalėdiniame iššūkyje "Sukurkime "Minecraft" Kalėdinį namelį" ir virtualiai pristatyti savo kūrybą "Zoom" platformoje. Kalėdinio iššūkio dalyviai bus apdovanoti bibliotekos paruoštomis staigmenėlėmis.

Viešosios bibliotekos edukatorės K.Meilutės parengtos kūrybinės edukacijos "Gėlė iš senų knygos lapų", "Advento vainikas", "Kuriame papuošimą iš medinių pagaliukų", "Žvaigždė iš šiaudelių" kvietė susipažinti su tvarios aplinkos ir gyvenimo būdo principais, tradicinėmis dekoracijomis, pritaikant juos Kalėdų laikotarpio pasiruošimui. Vaikams ir jų tėveliams siūlyta keisti įpročius, kurie nėra draugiški aplinkai ir šventines dekoracijas gamintis patiems, vietoje plastikinių kalėdinių žaisliukų pirkimo panaudoti antrines žaliavas, kurias galima rasti kiekvienuose namuose.

Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vykdytose virtualiosiose edukacijose ir įvairiose veiklose dalyvavo apie 700 žmonių. Dabartinės nelengvos sąlygos ir iššūkiai skatina ne tik pokyčius bibliotekoje, bet ir naujų galimybių bei idėjų atsiradimą, padeda atrasti jų įgyvendinimo sprendimus. "Džiaugiamės pasiektais rezultatais ir tenkančia didžiule atsakomybe būti daugiau negu biblioteka savo visada laukiamiems skaitytojams ir virtualiesiems lankytojams", – sakė KRSVB direktorė I.Stančiauskienė.

Rašyti komentarą
Komentarai (1)

Žilvinas Ručys

kur kaina ?

SUSIJUSIOS NAUJIENOS