Kaunui oficialiai suteiktas Europos paveldo ženklas | KaunoDiena.lt

KAUNUI OFICIALIAI SUTEIKTAS EUROPOS PAVELDO ŽENKLAS

  • 1

Vakar, minint Tarptautinę kultūros dieną, Briuselyje vyko oficiali Europos paveldo ženklo suteikimo Kaunui ceremonija.

Vakar, minint Tarptautinę kultūros dieną, Briuselyje vyko oficiali Europos paveldo ženklo suteikimo Kaunui ceremonija.

Apdovanojimą Kaunui atsiėmė kadenciją baigęs Kauno miesto meras Andrius Kupčinskas, architektūrologas Vaidas Petrulis bei Kauno miesto savivaldybės atstovai, rengę Kauno miesto savivaldybės paraišką „1919-1940 m. Kaunas“: tai Kultūros paveldo skyriaus vedėja Andrijana Filinaitė, Kultūros ir turizmo plėtros skyriaus vyr. specialistas Gediminas Banaitis.

Renginio metu dalyvavo visų nominuotų paveldo vietų atstovai iš skirtingų ES šalių: Vokietijos, Graikijos, Ispanijos, Prancūzijos, Vengrijos, Italijos, Lenkijos, Portugalijos ir Slovėnijos.

Tarp nominuotų paveldo vietų yra tokie objektai kaip Atėnų Akropolis, Kliuni vienuolynas. Apdovanojimų ceremonijos metu buvo pristatyti filmukai, skirti laimėjusioms paveldo vietoms. Tarp jų buvo ir vaizdo klipas apie 1919-1940 m. Kauną, jo architektūrą ir tais laikais vykusius procesus, miesto raidą.

„Tarptautinė ekspertų grupė per 2014 metus vertino 36-ias nacionaliniu lygiu atrinktas ir ES valstybių narių, prisijungusių prie Europos paveldo ženklo iniciatyvos, pateiktas EK paraiškas. Po ilgų svarstymų parengta ataskaita, rekomenduojanti EK suteikti Europos paveldo ženklą 16-ai vietų ar objektų. Į šį šešioliktuką pateko ir Kauno miesto savivaldybės pateikta paraiška „1919-1940 metų Kaunas", – sakė Kultūros paveldo skyriaus vedėja A. Filinaitė.

Kovo 10-11 dienomis Kaune viešėjo Europos paveldo ženklo filmavimo komanda, kuri įamžino svarbiausius tarpukario laikotarpio objektus, tarp kurių – Karininkų ramovė, Centrinis paštas, Kristaus Prisikėlimo bazilika, Vytauto Didžiojo Karo muziejus, savivaldybės pastatas ir kiti.

Tarptautinė ekspertų grupė per 2014 metus vertino nacionaliniu lygiu atrinktas ir Europos Komisijai ES valstybių narių, prisijungusių prie Europos paveldo ženklo iniciatyvos, pateiktas 36-ias paraiškas. Po ilgų svarstymų, buvo parengta ataskaita, rekomenduojanti Europos Komisijai suteikti Europos paveldo ženklą 16-ai vietų ar objektų, tarp kurių – Kauno miesto savivaldybės pateikta paraiška. Šia proga prie Kauno miesto savivaldybės centrinio pastato jau plevėsuoja Europos paveldo ženklo vėliava.

Europos paveldo ženklas – ES iniciatyva, kuria siekiama pridėtinės vertės ir jo bei kitų iniciatyvų, pavyzdžiui, UNESCO pasaulio paveldo sąrašo, UNESCO Reprezentatyvaus žmonijos nematerialaus kultūros paveldo sąrašo ir Europos Tarybos projekto „Europos kultūros keliai“, papildomumo. Jo pridėtinė vertė turėtų būti grindžiama atrinktų paveldo vietų istorine ir kultūrine svarba Europai, taip pat ir ES kūrimui, aiškiu į piliečius, ypač jaunimą, orientuotu švietėjišku matmeniu bei paveldo vietų bendradarbiavimu, kad būtų dalijamasi patirtimi ir geriausios praktikos pavyzdžiais. Vykdant šiuos veiksmus daugiausia dėmesio turėtų būti skiriama paveldo vietų populiarinimui ir pasiekiamumui bei informacijos ir siūlomos veiklos kokybei, o ne paveldo vietos išsaugojimui, kurį turėtų užtikrinti galiojanti paveldosaugos tvarka.

GALERIJA

  • Kaunui oficialiai suteiktas Europos paveldo ženklas
G. Banaičio nuotr.
Rašyti komentarą
Komentarai (1)

terese

jo,su sugriautu senamiesciu,uzkastu dariaus ir gireno mauzoliejum...

SUSIJUSIOS NAUJIENOS