Kovoja prieš trikojus: vaikinai sulaukė ir piniginio atlygio | KaunoDiena.lt

KOVOJA PRIEŠ TRIKOJUS: VAIKINAI SULAUKĖ IR PINIGINIO ATLYGIO

  • 93

Penktadienį socialiniuose tinkluose pradėjo plisti nuotrauka, kurioje jaunuolių grupė vairuotojus įspėja apie mobilius trikojais vadinamus greičio matuoklius.

Kai kuriems vairuotojams pakėlė nuotaiką

Nuotraukoje matyti, kad jaunuoliai laiko ant popieriaus atspausdintą greičio matuoklio ženklą, netoli jų pastatytas ir tikras mobilus greičio matuoklis.

„A. Juozapavičiaus prospekte. Šaunuoliai vyrai kovoja prieš trikojį“, – rašo nuotraukas paviešinęs Ramūnas.

Po šia nuotrauka „Facebook“ grupėje „Kur stovi policija Kaune“ nugulė ne vienas internautų komentaras. „Aš pro juos pravažiavau. Ačiū, vyrukai“, – rašė internautė Jūratė.

„Vyrukams veiklą įregistruot reikia, kad žmonės savo 2 proc. galėtų aukoti“, – juokavo Andrius. Kai kurie internautai rašė, kad šie vaikinai jiems pagelbėjo arba praskaidrino nuotaiką. 

„Būčiau užsirovęs, chebrytė padėjo. Dėkui“, – dėkojo Sigitas. „Kibirą pasideda tegul kitą kartą, kapeikų įmesiu“, – rašė Lukas.

Tiesa, kai kuriems toks vaikinų poelgis neatrodė juokingas. „Neturi ką veikti“, – rašė Rita. „Kvailiai ir nieko daugiau“, – antrino Evaldas.

Sulaukė piniginio atlygio

Portalas kauno.diena.lt susisiekė su vienu iš nuotraukoje matomu vaikinu. Anot pakalbinto Arlando, tai yra ne pirmas kartas, kai kauniečiai tokiu būdu kovoja prieš trikojus. „Iš pat pradžių su draugais važiuodavome prie trikojų žiūrėti, kaip policija „užgaudo“ banditus, kurie viršija leistiną greitį. Tada mes sugalvojome jiems padėti numalšinti savo aistrą greičiui. Mes skirtingose Kauno vietose stovėjome ne tik šiandien, bet ir vakar, užvakar“, – sakė Arlandas.

Anot pašnekovo, dažniausiai iš vairuotojų jie sulaukia gerų emocijų. „Rodo liuksus, rodo širdeles, šypsosi, filmuoja. Tačiau iš kai kurių vairuotojų susilaukiame ir blogų gestų, tarkim, rodo vidurinįjį pirštą. Yra buvę, kad pro šalį pravažiavo ir policijos pareigūnai, tačiau jie net į mūsų pusę nepažiūrėjo ir mūsų nedrausmino“, – sakė vaikinas.

Paklaustas, ar tokią veiklą grupelė vaikinų žada tęsti ir toliau, Arlandas teigė, kad tai priklausys nuo nuotaikos. Kaunietis neslepia, kad ši veikla jiems tapo pramoga. 

Virtualioje erdvėje paviešinus vaikinų nuotrauką, jie susilaukė internautų pasiūlymų pasidalinti banko sąskaitos numeriu, tad per kelias valandas jiems buvo paaukota penkių eurų suma. „Žmonės pasiūlė paviešinti banko sąskaitos numerį, tad iš pradžių mes galvojome, kad tai yra juokai. Bet, pasirodo, nebuvo – į sąskaitą buvo pervesti 5 eurai. Mes tikrai nesitikėjome sulaukti pinigų, nes tuo užsiimame savo pramogai“, – sakė pašnekovas. 

Paklaustas, kur šiuos pinigus draugai žada išleisti, Arlandas nusijuokė: „Vienas iš draugų vairuoja, tad išleisime benzinui.“

Portalas ne kartą rašė, kad trikojai jau kelis mėnesius kaitina vairuotojų aistras – prieš mobilius greičio matuoklius jie vienijasi socialinių tinklų grupėse, renka aukas ir žymi policijos paliktus matuoklius specialiais plakatais.

Kai kurie vairuotojai ir net teisės atstovai teigia, kad jų nereikia, mat jie kelia grėsmę ir gali sukelti daugiau eismo nelaimių, mat vairuotojai užsižiūri į pastatytą trikojį, būtent dėl to gali įvykti ir susidūrimas. Atsižvelgiant į tai, pasak kai kurių vairuotojų, trikojus būtina naikinti, nes jie esą blaško eismo dalyvių dėmesį.

GALERIJA

  • Kovoja prieš trikojus: vaikinai sulaukė ir piniginio atlygio
  • Kovoja prieš trikojus: vaikinai sulaukė ir piniginio atlygio
„Facebook“ grupės „Kur stovi policija Kaune“ nuotr.
Rašyti komentarą
Komentarai (93)

Sigitas

Trikojai - pinigų švaistymas juos įsigyjant, visuomenės skaldymas, psichologinis smurtas, lupikavimas, policijos žeminimas ir niekinimas, kelių eismo sąlygų komplikavimas ir t.t. Respect'as jaunuolių iniciatyvai. Gal koks politikėlis ims ir pamąstys, kas, kur, ką ir kaip gali ar negali..

R

ribojimai bus adekvatūs, kai lakūnai nustos skraidyti. Visos problemos per juos. Nebūtų buvę lakūnų, nereiktų trikojams milijonus išmesti. Aš irgi esu mokesčių mokėtojas ir nenoriu, kad tokiu būdu panaudotų mano pinigus. Bet realybė tokia. Būtų gerai, kad lakūnai ir susimokėtų už trikojus

Vairuotojas

Jei greičio ribojimai būtų adekvatūs tai nereikėtų ir tų trikojų. O dabar pasistato tą trikojį pačiose kvailiausiose vietose, kur tarp kelių net skiriamoji juosta su tvora, jokio nusukimo, o greitis 50kmh. Tai kaip tai pavadinti? Ne lupikavimu ir situacijos naudojimuosi? Saugumo tai nedidina, tik baudų stengiasi kuo daugiau išrašyt. Jei sako kad ne pinigų surinkt susirinko, o saugumą užtikrint, tai turėtų stovėt įspėjamasis ženklas ir tada visis prilėtintų. O dabar sėdi du pareigūnai šalia automobilyje ir saugo trikoji, ot kaip teisingai naudoja mūsų mokesčių pinigus. Apgailėtina, nuo tarybinių laikų nedaug kas pasikeitė.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS