Kviečia Kauno rajono savivaldybės gyventojus kreiptis dėl kuro kompensacijų | KaunoDiena.lt

KVIEČIA KAUNO RAJONO SAVIVALDYBĖS GYVENTOJUS KREIPTIS DĖL KURO KOMPENSACIJŲ

  • 0

Prasidėjus šildymo sezonui, Kauno rajono savivaldybės gyventojai gali teikti prašymus kompensuoti išlaidas, patirtas perkant kietąjį ar kitokį kurą.

Šios paramos gali tikėtis nepasiturintys asmenys, kurie būstą šildo ir (ar) karštą vandenį ruošia malkomis, medienos pjuvenų briketais, medienos pjuvenų granulėmis, gabalinėmis durpėmis, durpių briketais, akmens anglimis, dyzeliniu krosnių kuru ar suskystintomis dujomis iš balionų.

Paramos prašantis asmuo turi būti deklaravęs gyvenamąją vietą tame būste, už kurio šildymą prašo kompensacijos, arba sudaręs gyvenamųjų patalpų nuomos sutartį, jeigu būstą nuomoja, ir ją įregistravęs viešame registre. Kompensacijos skiriamos nuo mėnesio, kurį asmuo įgijo teisę į kompensacijas, pirmos dienos, tačiau ne daugiau kaip už du praėjusius iki prašymo-paraiškos pateikimo mėnesius, jei kreipimosi metu ir tą laikotarpį, už kurį skiriamos kompensacijos, turėjo teisę jas gauti. Vienam gyvenančiam asmeniui gali būti kompensuojamas kietojo kuro kiekis, skirtas šildyti iki 50 kv. m jo būsto naudingojo ploto. Jeigu būste gyvena daugiau asmenų, kompensuojami 38 kv. m pirmam bendrai gyvenančiam asmeniui, 12 kv. m – antram bendrai gyvenančiam asmeniui ir po 10 kv. m trečiam ir kitiems bendrai gyvenantiems asmenims. Pagal įstatymą, bus kompensuojama ta būsto šildymo išlaidų dalis, kuri viršija 10 proc. skirtumo tarp bendrai gyvenančių asmenų arba vieno gyvenančio asmens pajamų ir valstybės remiamų pajamų bendrai gyvenantiems asmenims, arba vienam gyvenančiam asmeniui dydžio.

Atsižvelgiant į ekstremalią situaciją šalyje dėl koronaviruso plitimo, gyventojams rekomenduojame prašymus teikti elektroninėmis priemonėmis (http://www.spis.lt/), neturint tokios galimybės, prašome kreiptis į seniūniją, kurioje yra deklaruota gyvenamoji vieta, arba Gyventojų aptarnavimo ir dokumentų valdymo skyrių, esantį Savanorių pr. 371, Kauno m. (gyventojai aptarnaujami vieno langelio principu, administracinio pastato pirmame aukšte).

Kauno rajono savivaldybės taryba 2021 m. rugsėjo 23 d. patvirtino vidutines kuro kainas, kurios bus taikomos skaičiuojant 2021 m. spalio–2022 m. rugsėjo būsto šildymo ir karšto vandens išlaidų kompensacijas: už populiariausią ir dažniausiai naudojamą kietąjį kurą – kub. m malkų – kompensacija bus 43,90 euro.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS