Kauno politikai nusprendė, kad reikia parduoti Kauno profilaktinės dezinfekcijos stotį ir vaikų darželio patalpas. Kai kurie savivaldybės siūlomi objektai pirkėjų nesulaukia jau ne vienus metus.
Žada žiurkių antplūdį?
Miesto taryba nubalsavo, kad į privatizuojamų objektų sąrašą greta sandėliukų, garažų ir kitokių ūkinių patalpų reikia įtraukti Kauno profilaktinės dezinfekcijos stotį ir darželio patalpas S.Žukausko gatvėje.
"Aš esu kategoriškai prieš tokius privatizavimus. Nenorėčiau, kad šitame chaose neliktų kam naikinti žiurkių ir kitų parazitų", – piktinosi Kauno vicemeras Stanislovas Buškevičius. Jis įsitikinęs, kad parazitai yra socialinė problema ir savivaldybė privalo užtikrinti gyventojų saugumą nuo parazitų.
Kaune veikia ne viena privati tokias paslaugas teikianti įmonė, tad jau ne kartą buvo kalbėta, kad savivaldybei pavaldžiai parazitų naikinimo stočiai sunkiai sekasi konkuruoti rinkoje.
"Čia ne sandėliuko ir ne kavinės privatizavimas. Stotis dirba gerai ir nežinau, kas slypi už šio intereso. Nemanau, kad tai daroma iš idėjos", – Dezinfekcijos stoties privatizavimo skaidrumu abejoja S.Buškevičius.
"Įmones reikia privatizuoti, kol jos sėkmingai dirba, o ne tada, kai smenga žemyn ir nieko nebedomina. Geriausias momentas privatizuoti Dezinfekcijos stotį jau praleistas", – priešingos nuomonės nei vicemeras laikosi liberalas Rimantas Mikaitis. Jis priminė savivaldybės Santakos butų ūkio likimą: bankrutavusios įmonės nuostolius turėjo padengti savivaldybė.
Iškels sąlygą
Skirtingai miesto politikai sureagavo ir į siūlymą privatizuoti S.Žukausko g. 31-uoju numeriu pažymėtas buvusio vaikų darželio patalpas. Čia anksčiau dienas leisdavo iki 150 mažųjų kauniečių. Bandymų į privačias rankas perleisti šias patalpas būta ir anksčiau, tačiau sprendimas priimtas tik dabar.
Jau ne pirmus metus dejuojama, kad kauniečių vaikai netelpa į darželius, o politikai tuščias darželio patalpas leido parduoti. "Jeigu darželio patalpas privatizuos ir ten įsikurs ne vaikų darželis, tai jau labai blogai. Reikia žiūrėti miesto interesų, o ne gyventi nuo realybės atitrūkusiomis idėjomis", – įsitikinęs S.Buškevičius.
Vis dėlto politikai šį objektą leido privatizuoti su išlyga – pinigai, gauti pardavus buvusio darželio patalpas, turės būti naudojami naujoms vaikų darželio grupėms įrengti. Savivaldybės duomenimis, norint atgaivinti darželį S.Žukausko g., reikėtų maždaug 2,5 mln. litų, o naujoms grupėms įrengti kitose įstaigose pakaktų kelių šimtų tūkstančių. Tarybos narius bandyta įtikinti, kad šiame rajone ikimokyklinio ugdymo įstaigose vietų netrūksta, tad už gautus pinigus žadama įsteigti naujas darželių grupes Šilainiuose, kur ši problema bene opiausia.
Lūkesčiai pranoksta galimybes
Ar pažadas įrengti naujų grupių darželinukams už privatizuoto darželio lėšas taps realybe, kol kas spėti sunku, nes savivaldybei ne visada sekasi parduoti į privatizavimo sąrašą įtrauktus objektus.
Miesto taryba kasmet koreguoja Privatizavimo fondo sąmatą, nes nepavyksta surinkti planuotų lėšų ir už jas planuotų darbų. Praėjusiame posėdyje tarybos nariai taip pat ėmėsi taisyti šią sąmatą, nes lūkesčiai gerokai pranoko galimybes.
Nemažai metų Privatizavimo fondo sąmatos lūkesčius nepagrįstai peni bendrovės Stoties turgus akcijos, kurių niekaip nesiseka parduoti. Stoties turgus dirba pelningai, nebaigti statyti jo pastatai vertinami ne vienu milijonu litų, tačiau niekas nenori mokėti 5 mln. litų už savivaldybei priklausantį 51 proc. turgaus akcijų paketą.
Kai kurie miesto tarybos nariai ėmė raginti miesto valdžią pasirūpinti juridiniais formalumais, kurie ir gali kišti koją sėkmingam privatizavimui. Bendrovės įstatuose nurodyta, kad sprendimus valdyboje galima priimti tik tuo atveju, jei jiems pritaria du trečdaliai valdybos narių, todėl 51 proc. akcijų valdanti savivaldybė lemiamo balso neturi.
Finansų skyriaus duomenimis, brangiausiai šiemet pasisekė parduoti banko ir kavinės patalpas Vytauto pr. Už jas gauta kiek daugiau nei 1 mln. litų.
9,4 mln. litų – tiek planuota gauti už privatizuotus objektus šiemet.
3,04 mln. litų – tokią reali suma įkris į Privatizavimo fondą.
Naujausi komentarai